Muminek a sníh

Muminek a sníh https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92977/bmid_muminek-a-snih-q29-92977.jpg 4 39 4

„Nechci sníh, když tu nebude Šňupálek.“ Zima letos přichází do muminího údolí brzy a muminkův kamarád Šňupálek vyráží jako každý rok na jih. Muminek má slzy na krajíčku, jak se mu už teď po kamarádovi stýská. Jestlipak se bude stýskat i Šňupálkovi?

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Argo

Moomin and The Winter Snow

Petra1323
21.04.2024 4 z 5

Milý příběh o tom, že vše má svá pravidla. S příchodem sněhu se ulehá ke spánku a vstává se až na jaře. Kdo nemůže spát, odchází na jih a vrací se zpět s prvními teplými dny. A aby spáčům nebylo smutno a těšili se na jaro, nechává odcházející pro ně malý dáreček a přátelskou zprávu.
Kniha vhodná jako čtení pro prvňáčky. Ale vnímavý prvňáček si postěžoval, že Muminek, Fififjonka a Bambul se píše v knize s malým písmenem. Proč? Když Šňupálek, Mia a Ferka se píší s velkým.

Bonda
22.12.2022 5 z 5

Krásně zachycenỷ ten moment, kdy se přestanete něčím trápit a znovu pro sebe objevíte dobrou náladu. Ten proces vyrovnávání se smutkem působí v příběhu velmi opravdově, živě, neschematicky.

Knihomura
14.11.2019 5 z 5

Ještěže mám vnuky a mohu si užívat toto ilustrované vydání pro menší děti.

klarian
21.12.2013 5 z 5

Vhodné pro menší děti. Pěkné obrázky, minimum textu.