Mumie se vrací

Mumie se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340879/bmid_mumie-se-vraci-CIZ-340879.jpg 4 133 23

Mumie série

< 2. díl

...jenže Imhotep se nevzdal svého snu o nesmrtelnosti a ještě mocnější síly zatoužily po Alexovi, jenž je prý vtělením boha Isise. Boj mocných mystických sil se rozhoří v srdci západní civilizace...

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , BB art

The Mummy Returns , 2001

RMarkéta
23.11.2023 5 z 5

Úspěšný první díl si přímo říkal o pokračování a návrat to byl samozřejmě ve velkém stylu. Osud lidstva opět visí na vlásku a je potřeba s tím něco nutně udělat. Do dění tady zasáhne synek hlavních protagónistů. Jedná se v podstatě o obměnu a doplnění prvního dílu. Nenáročná oddechovka v zajímavých kulisách.

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Ztřeštěné bláznivé dobrodružství, komické situace, hlášky a sympatičtí hlavní hrdinové. Za mě perfektní, hlavně film.

Akinimod25
03.07.2022 5 z 5

Jakožto velký fanoušek filmu Mumie i Mumie se vrací jsem si musela přečíst i druhou knihu. Opět příjemná oddechovka, možná maličko slabší než první díl.

DomYell
22.05.2022 3 z 5

Je to takova jednoducha hloupost, co zabavi na par hodin a obcas jsou v ni inlegracni momenty.

DarkAvenger
19.07.2021 4 z 5

Četla sem oba díly knihy i viděla i předtím oba filmy a dvojka se mi určitě líbí víc v obou případech. Hlavně kvůli více scénám s Imhotepem a jeho milou. Takže pro fandy Egypta, mumií nebo dobrodružství vřele doporučuji. Lze číst i samostatně bez zhlédnutí filmu.

oresvo
14.03.2021 5 z 5

Knihu jsem četla hned jak jsem uviděla první díl v kině. Moc se mi to líbilo . Krásně napsané , člověka dej vtáhne do příběhu.

TerezaMondeková
30.01.2021 5 z 5

Opět nádherně popsaný Egypt, místa, boje... a nechyběla ani láska hlavních hrdinů, kteří přidávali do příběhu takové kouzlo. Jako v prvním díle, tak i v druhém bylo dobrodružství, nebezpečí, napětí, únosy, akce... Ke konci jsem vypotřebovala i pár kapesníčků. Asi i druhý díl knihy se mi líbil více než film. I v téhle knize bylo všechno velice dobře popsané a já na konci příběhu neměla otázky, na které bych neměla odpovědi.
V knize se mi líbila láska, kterou měli Evelyn a Rick. Jak se ke své ženě Rick choval, jak jí dával najevo, jak moc jí miluje a co pro něj znamená. Dával jí najevo, že nikomu nedovolí, aby se jí něco stalo. Když jí unesli, tak se jí hned vydal zachránit. Úžasný manžel a otec. Upřímně jsem ho i Evelyn záviděla. Taky se mi moc líbil život, který Evelyn a Rick vedli. Život plný dobrodružství, nebezpečí, zážitků, cestování... tiše závidím.
Na konci mi bylo líto Imhotepa. Celou dobu si myslel, že ho Anck-Su-Namun skutečně miluje, ale když mu svou lásku měla dokázat, tak utekla. Záleželo jí více na sobě, než na něm. Myslím si, že u ní to nebyla ta "pravá" láska. Ta díky které vám záleží na tom člověku více než na sobě. To co se stalo na konci mě potvrdilo jenom v tom, co jsem si myslela u prvního dílu. Myslím si, že v tu chvíli Imhotep asi pochopil, že ho doopravdy nemiluje, že to není pravá láska a záviděl Rickovi a Evelyn, protože na konci viděl, že oni pravou lásku mají.

Usire
25.01.2021 3 z 5

Začetl jsem se hned po prvním filmu, který jsem viděl. Prostě se mi nechtělo čekat na další film. Bohužel byl jsem zklamán, jak knižně tak následně i filmově.

Luigi1
21.10.2020 5 z 5

Po prvním díle další krásné pokračování a poutavé vyprávění.Doporučuji

jirka9453
19.05.2020 4 z 5

I já se přidávám k chvalozpěvu - knížka udržela laťku filmu i atmosféru prvního dílu - bavil jsem se a knížku mám v seznamu oddechovek :)

Hoshi
30.07.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, byl i ten druhý velmi příjemný, čtivý, oddechový a dokreslil/dovysvětlil spoustu situací.

niki-chan
18.07.2018 4 z 5

Skvělý příběh se "super" padoucho-mumií a odehrávající se ve skvělém prostředí. Film byl skvělý, stejně jako tato kniha.

1v8na
27.08.2014 5 z 5

Kniha byla výborná, napínavá a měla vše, co má mít - napětí, nebezpečí, zlo, lásku, štěstí, dobro a šťastný konec.

ChocoKiller
16.08.2014 2 z 5

Nic extra.

LenkaWal
07.07.2014 5 z 5

Výborné, stejně jako jednička. Sice jsem viděla film první a věděla jsem jak to dopadne, ale když umřela Evelyn, tak padlo za oběť spoustu kapesníků. Je to krásně napsané.

Elliska63
06.04.2014 5 z 5

Typický druhý díl u mě prostě vede jednička! Ale i přesto to bylo úžasné čtení. Dokonce jsem se rozbrečela, když Evy umřela. Bohužel mi vadili dlouhé scény s Imhotepem, zatímco když tam bylo něco s Rickem a Evelyn dávala jsem pozor na 110%. Každopádně zajímavé a pěkné čtení.

zoew
30.01.2013 5 z 5

Stejně bezvadné čtení, jako Mumie. bavilo mě to.

Cleo De Nile
29.09.2012 5 z 5

Já patřím k té menšině, kterým se dvojka líbila víc než jednička - filmová i knižní verze. Občas je to sice trošku krkolomně napsané, ale to bude nejspíš vina překladatele :) "Smrt" Evelyn mě dokázala rozbrečet jak na plátně, tak na stránkách.... :D

oolinkaa
14.06.2012 5 z 5

S prvním dílem super, velmi čtivé..:-) Ale jak to tak bývá, jednička je jednička!!

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Kniha i fil m super, dokonce bych řekla, že tenhle druhý díl je lepší než jednička a to se stává málokdy!!!!!!