Mumie

Mumie https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26657/bmid_mumie-Ti1-26657.jpg 4 164 40

Mumie série

Podle filmového scénáře Stephena Sommerse. Pradávné zlo se vrací z hrobu… Asi před třemi tisíci lety byl Imhotep, egyptský velekněz boha Osirise, za své rouhačské a hříšné zločiny mumifikován, pohřben zaživa a odsouzen k věčnému prokletí… Pak se přeneseme v čase do dvacátých let našeho století. Temperamentní americký dobrodruh a voják cizinecké legie Rick O´Connell hledá v Egyptě své štěstí. Čirou náhodou objeví dávno ztracené Město mrtvých. Jeho objev je pro anglickou knihovnici Evelyn Carnahanovou archeologický nález století. Ve starověké Hamanaptře se nacházejí četné poklady starého Egypta – a možná také odpověď na tajuplné otázky související se životem a smrtí. O´Connell dostane nabídku zavést Evelininu archeologickou expedici do pouště, ale hledání Města mrtvých pro něj nepředstavuje příliš výhodný způsob, jak si vydělat peníze. On i členové jeho expedice musejí překonávat strašlivé, životu nebezpečné nástrahy, uniknout příšerným kusadlům smrtících brouků – skarabeů a vést boj se starověkou sektou med-jai. A přesně ve chvíli, kdy chtějí konečně nabrat dech, se na zem vrací po tisíciletí pohřbené zlo – kdysi prokletá Mumie…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , BB art

The Mummy , 1993

Shanib
02.07.2018 4 z 5

Také jsem viděla nejdříve film a poté knihu. Možná by mi to nyní vadilo, ale už je to hezkých pááár let, co jsem knihu četla. Vzpomínám si, že se mi moc líbila. Myslím, že mi tenkrát bylo 13. Byla jsem blázen do Egypta a měla jsem načtené všechny možné publikace o tamní mytologii.

witko
03.04.2018 4 z 5

Většinou to mám obráceně, nejdřív knihu, pak film. Tady jsem to nestihnul. Nejdříve jsem viděl film a to mi pokazilo pocit ze čtení. Jsem radši, když si hrdiny předsavuji svým způsobem, tady jsem jen viděl na jejich místě herce z filmu a nedokázal se té představy zbavit.

Highlander
10.01.2018 5 z 5

Zajímavé... zjistil jsem, že existuje knižní verze a asi o týden později jsem na ni narazil v antikvariátu, když jsem tam ani původně neplánoval jít. :)
Film mám rád, takže knihu napsanou přesně podle toho filmu, mám také rád. :)

medvídě
30.12.2016 5 z 5

Před nedávnem moje návštěva antikvariátu přinesla ovoce a já jsem zjistila, že podle mého oblíbeného filmu je i kniha!
Kniha je podle scénáře, ale hlavně neobsahuje žádné zbytečně dlouhé popisy krajiny a pod. Čitelně zpracované dílo u kterého si oživíte oblíbené scény oživení mumie nebo zážitky z vězení a mnoho dalšího. Hlavně je zde to, co ve filmu chybí - myšlenky postav.
Jistě se brzy pustím do pokračování.

wesulle
26.06.2016 odpad!

Příšerné.

Selket
12.06.2016 3 z 5

Tohle byla první knížka, kterou jsem si koupila za kapesný. Dřív se vůbec hodně psali knížky podle filmových scénářů a pro mě, jako pro začínajícího čtenáře, to bylo něco, co jsem dokázala skousnout a prokousat se skrze filmy až ke knihám. Teď když jsem se ke knížce vrátila, už zase tak nadšená nejsem, ale ta nostalgie tam zůstala.

TheMelorry
23.03.2016 5 z 5

Film Mumie je jeden z mých oblíbených filmů, a tak když jsem zjistila, že je i knížka musela jsem si ji přečíst. A udělala jde jsem dobře. Je skvělá a při čtení mi v hlavě vyskakovaly jednotlivé scény z filmu. Velké plus jsou myšlenky postav a podrobnější popisy všeho a hlavně což se mi moc líbilo vice detailů ohledně vztahu Evelyne a Ricka.

Peleus
19.08.2015 4 z 5

Je to zvláštní, ale když jsem četl knihu, byl jsem z ní naprosto nadšený. Když jsem viděl film, chtělo se mi trochu blinkat.
P.S. Je pozoruhodné, jak moc odlišně dokážou působit dvě totožné věci.

Thebookman
16.06.2015 5 z 5

velice slušně napsaná knížka podle filmu. Nemá to chybu. Knížka je stejně kvalitní jako film. :-) Všem, kdo mají rádi Egypt, dobrodužství, napětí mohu jedině doporučit. :-)

1v8na
27.08.2014 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá a dobrodružná. Vtáhle mě do děje. Těším se už na druhý díl. Nedá se srovnávat v tomhle případě kniha a film. Kniha u mě vede. Jednoznačně.

kysepe
19.08.2014

Kniha byla velmi pěkná. Ráda jsem si přečetla něco dobrodružného. Film se mi také líbil. Rozhodně patří k mým nejoblíbenějším.

LenkaWal
07.07.2014 5 z 5

Knížka mě naprosto dostala. Nejprve jsem viděla film a tak když jsem objevila knihu, musela jsem ji mít. Je to opravdu nádhera. Četla jsem ji několikrát a teď už přemýšlím, že se do ní zase pustím.

Elliska63
06.04.2014 5 z 5

Tuto knížku jsem si zamilovala! Nejdřív jsem tedy viděla film, který se mi líbil a také se stal jedním z mých oblíbených, ale když jsem si přečetla knížku, byla jsem nadšená ještě víc. Nádherně je tam popsaná láska mezi Rickem a Evelyn, vzkříšení Imhotepa atd... O proti filmu se mi líbí láska mezi Evelyn a Rickem mnohem více. Jejich letmé pohledy a doteky. ♥

Standa Šebek
18.09.2013 3 z 5

Dobrodružný román podle známého hollywoodského filmu. Na rozdíl od své filmové předlohy mi nepřišel (ale četl jsem ho hoodně dávno) tak očividně béčkový a popcornový škvár. Každopádně jde opravdu o jednoduchou, svižnou, nenáročnou odpočinkovou četbu.

Lucy81
03.08.2013

Opravdu dobře napsáno, lze srovnat knihu a film.

Marčullkas
22.07.2013 odpad!

Kniha mi byla doporučena a bohužel mě absolutně nenadchla:) není to můj šálek

zoew
30.01.2013 5 z 5

Budu jen opakovat,co už tu bylo řečeno - skvělé čtení, zhltla jsem jí za pár dní.

oolinkaa
14.06.2012 5 z 5

Četla jsem to bohužel až po filmu..:-(( Při čtení mi vybíhali scény z filmu, knížku jsem si tolik neužila..Ale i tak, je to krásně napsané, hlavně je to lepší než film!! Ať žije fantazie!

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Perdektně zpracováno. Při čtení vám před očima běží scény z filmu, má to spád.

Skallarix
05.08.2011 4 z 5

I když se zde jedná o přepis scénáře stejnojmenného dobrodružného fantasy filmu Stephena Sommerse s Rachel Weisz a Brendanem Fraserem v hlavních rolích, musím uznat, že díky M. A. Collinsovi se z přepisu stalo vcelku dobré čtivo, a to nejen pro příznivce již zmiňovaného filmu.

Egypt zfilmováno mumie

Max Allan Collins