Můj známý Vili Feld

Můj známý Vili Feld

Vili Feld je příběhem o člověku, který kdysi slíbil pomoc emigrantovi v nouzi, nesplnil slovo a trápí ho celoživotní výčitky svědomí. Když později hodnotí svůj život a sčítá klady a zápory svých činů, nesplněné slovo zeje v tomto výčtu jako černá díra. Kniha je duševní mapou dvou lidí, jejichž osudy se na několik dnů nakrátko střetly v Římě roku 1950 a kteří již nikdy neměli příležitost se znovu setkat. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/790/muj-znamy-vili-feld-790.jpg 2.910
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Evus
26.02.2014

Typicky "lustigovská" knížka se spoustou zamyšlení a vzpomínek na válku. Rovnání s vlastním svědomím, s tím, co člověk udělal, co musel udělat, aby přežil. Sice mě neupoutala tolik, jako další knihy o Vili Feldovi (Collete, Lea), ale přesto si 4* víc než zaslouží.

v-andrea
19.01.2013

Jak se mi Kateřina Horovitzová líbila, tak jsem tuto knihu nepochopila. Popisek děje mi přijde jak k jiné knize. Jsou to útržky vzpomínek a filosofických otázek, příběh v podstatě žádný... Ale určitě by hodně "myšlenkově" založenému člověku mohla sednout.