Můj životopis

Můj životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31356/bmid_muj-zivotopis-6xl-31356.jpg 5 117 29

Nové vydání autobiografie Charlese Chaplina v překladu Františka Vrby. Vlastní životopis Charlie Chaplina s obsažnou fotografickou přílohou vychází v této podobě již podruhé. Jako v případě každé autobiografie je patrná jistá dvojlomnost: nikdo nemůže podat přímé svědectví autentičtěji, než autor sám. Na druhé straně nikdo nemůže autorovi zabránit v tom, aby jeho svědectví nebylo ryze subjektivní. Přes tato pro a proti je Chaplinův životopis dramatickou výpovědí o době, v níž žil a tvořil.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Academia

My Autobiography , 1964

LadaBabinka
25.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, neskutečný člověk, dlouho jsem nic tak krásného nečetla, je tam vše,klaním se před jeho osobností :-)) všem doporučuji

VČJKR
29.11.2014 5 z 5

Charlie Chaplin byl výjimečný člověk. Skvělý a nenahraditelný umělec. Kdo by neznal alespoň jeho jméno?

Knihu rozhodně doporučuji přečíst, pokud jste jeho fanoušek (v tom případě je to povinná četba!), i když nejste (jako jsme byla já).

Má podrobnější recenze na adrese http://alittlepieceofbooks.blogspot.cz/2014/11/recenze-muj-charlie.html

Danafantom
28.09.2014 5 z 5

Charlie Chaplin byl takový ryzí člověk, no, a tak takový je i jeho životopis. Je to velmi inspirující čtení pro mě v tom, že zůstal za každých okolností svůj. Ať žil v bídě, nebo v luxusu, měl úspěch nebo se mu nedařilo, pořád zůstával tím stejným člověkem, alespoň na mě to tak působilo :-) Ráda si "doplním vzdělání" skouknutím hlavně jeho pozdějších filmů.

bytost
28.09.2014 5 z 5

Tak nějak jsem tušila, že smích a smutek jsou stránky jedné a té samé mince, ale kniha,, Můj životopis,, mě v tom jen utvrdila. Je to velmi silný lidský příběh. Kdo máte dojem, že se vám nedaří proto, že jste se narodil špatným rodičům, že v práci si vás dostatečně necení, že manželka ja náročná a děti nevděčné. Čtěte a děkujte, za každé nové ráno! Já doporučuji !

monniques
20.10.2013 5 z 5

Charlie byl a je stále pro mě umělec, tato kniha je jeho poklad. Nádherný poklad z jeho života. Výjimečná kniha, kterou si musí povinně přečíst každý jeho fanoušek. Jako já.

SPimy
31.12.2012 5 z 5

Pokud hledáte Chaplinův životopis, kde se datově dozvíte vše, pak po této knize určitě nesahejte. Pokud ale chcete Chaplinovu poetiku, krásné vyprávění, a zachytit trochu z jeho duše, pak zhltnete 552 stránek během chvíle. V určitých místech sice tušíte taktní mlčení a přejití určitých událostí, ale na kráse knihy to nic neubírá. Mohu jen doporučit!

eraserhead
26.04.2011 3 z 5

Mohl bych se pokusit parafrázovat první dvě věty komentáře uživatele nightlybird a hned navázat že právě onen opak je pravdou. Ne že by Chaplinův život a tyto jeho paměti nebyly zajímavé, to ne že nejsou, ale občas se mi zdálo, že se Chaplin sebecenzuruje a určitým věcem se záměrně vyhýbá, nebo je nastiňuje jen tak letmo. Z tohoto ohledu pro mě kniha byla trochu zklamáním, ale pro fanoušky tohoto výborného komika a filmaře, s obrovským sociálním cítěním, by to měla být ne povinnost, ale pocta, mít možnost si přečíst jeho život jeho vlastními slovy.

nightlybird
02.02.2011 5 z 5

Dalo by se říct, že na biografii významné a všeobecně známé osobnosti se nedá nic pokazit, ať už pochází z vlastního nebo cizího pera. Opak je pravdou. Znám biografie poutavých a pohnutých osudů u kterých jsem zíval, div mi "huba nevypadla z pantů". Na štěstí to neplatí o této knize - mimochodem, když jsem ji vzal nyní do ruky, zjistil jsem, že ji budu muset nechat převázat, je už chudinka notně jetá a není to dáno ani tak časem, jako častým listováním. Charlie se představil jako poutavý vypravěč a mohu jen doporučit - myslím, že ji najdete v každé knihovně (veřejné).

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Malý komik s buřinkou a hůlčičkou. Skvělý herec, hudebník a vypravěč. Kniha se čte jako napínavý román o začátcích jeho kariéry u němého filmu, o nástupu zvukového filmu, o slavných hvězdách a jejich životech. Zajímavá a dojemná zpověď člověka, který vyrůstal v bídě a chudobě a stal se bohatým, slavným a milovaným.