Chudobinec

Deník viktoriánské dívky z roku 1871. Je leden roku 1871 a Edith, dcera bohaté vdovy, která vede bezstarostný život, poprvé navštíví chudobinec ve svém rodném městě. Setká se tam s Rosií, tvrdohlavou osiřelou dívkou, která stále vyvolává nějaké potíže. Edith se s ní spřátelí a nechá se vtáhnout do jejích divokých plánů. Jejich životy už nikdy nebudou jako dřív... Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh – napínavá svědectví o životě minulých staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73680/muj-pribeh-chudobine-73680.jpg 3.993

Můj příběh

Vydáno, Egmont (ČR)

My Story: Victorian Workhouse, 2008

Kniha Chudobinec

Pythonissam
03.10.2018

Další ze série, která byla fajn, ale nezaujala ne tolik, jako jiná.

Palorizek85
12.08.2017

Zajímavé jako další příběhy ze série.

kacenka33
29.05.2016

Taky jsem milovala všechny knížky téhle série :)

bohda_var
06.02.2016

Jednou jsem dostala všechny tyto knihy (zákopy, ve stínu gilotiny...) k vánocům a přečetla jsem je všechny jedním dechem. Moc se mi líbil styl jakým jsou napsané a byly super i po obsahové stránce.

Terinka14
20.05.2015

Pěkná kniha, ale neudělala na mě takový dojem jako třeba jiné knihy. Pěkně se mi četla a příjemně mě překvapilo i to, že to bylo opravdu napsané jako deník-po kouscích. Abych to shrnula, kniha byla pěkná i námět byl zajímavý, postava celkem sympatická, ale ke knize se mi nechtělo vracet. Netěšila jsem se na to, až ji budu číst.

Viky.Tejralova
19.12.2014

Fajn kniha a na čtení nenáročná. Moc zajímavý příběh. :-)

Samaret
17.11.2014

čteno jedním dechcem. Byla jsem ohromena, šokována a pobavena. Nakonec mě to i dojalo. Doporučuju rozhodně každému.

Falquar
26.01.2014

Milá knížka, která rozhodně není nic extra, ale zároveň neurazí. Mně osobně trvalo docela dlouho se do příběhu začíst; Edith, vypravěčka, mi přišla taková nijaká a zpočátku se kolem ní nic moc zajímavého nedělo. Když však přestala veškerou svou pozornost upírat jenom na jedinou chovanku chudobince a namísto toho se zaměřila na celek, najednou to dostalo spád. Najednou se to dalo číst.
Co bych na příběhu ocenila? Určitě jemný náhled do devatenáctého století, neumělou ilustraci toho, jak to tehdy teoreticky vzato mohlo vypadat. Pak by se taky neměl přehlížet mírný vývoj některých postav, které změnily některé proběhlé události. A ještě bych chtěla autorku pochválit za... za... a to je právě to. Přestože Chudobinec zhruba v polovině nabral druhý dech, vlastně nemám nic, co bych pochválila. Postavy mne nezaujaly, zápletka se stěží dá nazvat zázrakem, a vzhledem k tomu, že se nacházím zhruba v Edithině věku, nedokážu si patřičně vychutnat víceméně autentické uvažování šestnáctileté dívky.
Shrnuto a podtrženo, hodnotím lepšími třemi hvězdami.

Anglie 19. století

Pamela Oldfield