Můj boj

Můj boj https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107725/muj-boj-107725.jpg 3 15 1

Cusco
15.02.2018 1 z 5

Autora nemám ráda a jen se sebezapřením jsem prolistovala jeho malou knížku (V. Klause nesnáším, přesto tento druh politické kritiky je mi cizí):

"Václav Klaus neumí hrát tenis! Nechodí do kolen, krčí loket, nehraje míč před sebou, nechodí pod míč a při servisu nedělá osmičku! Bartoška schválně prohrává, aby se nezvýšilo zdravotní a sociální pojištění!"

Přece jen se daly v knize najít střípky k zamyšlení:

".. jeden z našich ministrů má vlastní poradenskou daňovou školu, on školí Čechy, své spoluobčany v pracovní době, to mě by zajímalo, když jde do té školy co jeho ministerstvo? Kdo tam je v té kanceláři? My ho platíme jako ministra, on tam není a za extra peníze školí soukromé podnikatele.
.. .. já nevidím možnost, jak tu nestydatost zarazit. Ta (možnost) by zřejmě měla vyplývat z vlastní sebekázně. Z takové té masarykovské sebekázně, ze slušnosti, že nebudu brát, co není moje."

"Masarykovu republiku rozbili a teprve v budoucnosti uvidíme, jak to bylo špatné pro nás pro všechny."

----------------------------------------------------------------------
Pane Čech, klid.
Poctiví lidé s morálkou a čistým svědomím (stejně tak, jako lidé bez morálky) byli a jsou v každé době společnosti.
Podívejte se na sebe: sebevědomý narcis a v roce 2015 jste měl skandál, když se prozradilo, že jste nabízel ženám divadelní roli za jejich sexuální služby.

Jo, a lidé zvládnou rozdělení Československa. Společná historie a blízký vztah nám stejně navždy zůstane.