Muchomůr - génius noci

Muchomůr - génius noci https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56197/muchomur-genius-noci-56197.jpg 4 8 1

Soubor surrealistických textů člena skupiny českých a slovenských surrealistů šéfredaktora časopisu Analogon. Texty na hranici poezie a prózy v prolínajících se obrazech opakují proces zachycování barevného proudu představ, obsesí a snů a snahu zakotvit nepostižitelné okamžiky v neobvykle reflektované realitě.

Poezie
Vydáno: , Votobia

Kapis
15.11.2016 2 z 5

Bylo to jako jet výtahem ve snu, kouzlo okamžiku a spousta obrazů mysli vychrlena na papír, jak se to autorovi zrovna sypalo z hlavy. Jak sám napsal - musím hlavně napsat to, co jsem nechtěl. Myslím, že těch houbiček u toho bylo spapáno taky celkem dost. Jak známo, jsem tupé hovado, takže tohle není úplně pro mně, ale mám slabost pro tyhle malé edice od Votobie a Volvox Globator. Jo a první....jak to nazvat - zkratkovitě snový literární útvar dejme tomu....byl skvělý - šlo tam o krátké repliky s chlapem ve skříni, který somnambulního autora mlátil po hlavě černým kabelem - a okamžitě mě ke knize připoutal, pak už jsem ale byl spíš odpoutaný v tom surreálnu.