Mrtvá z Nevady

Mrtvá z Nevady https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406344/bmid_mrtva-z-nevady-hjG-406344.jpg 4 219 41

Matt Hunter studoval vysokou školu a měl před sebou skvělou budoucnost. Ale pak se jedné noci připletl do absurdní rvačky a nešťastnou náhodou zabil jiného studenta. Ono osudové klopýtnutí odnáší Mattova rodina i on sám – stráví čtyři roky ve vězení, a ani potom se nezbaví výčitek svědomí vůči mrtvému. Nevěří, že by ještě někdy mohl být šťastný, ale štěstí k němu v podobě jeho dávné lásky Olivie nakonec přijde samo. Matt si krásnou Olivii vezme a čekají spolu dítě. Těhotná žena odjede na jakési školení a Mattovi přijde na mobil obrázek zachycující jeho manželku v hotelovém pokoji s cizím mužem. Zkoušenému Hunterovi se znovu hroutí svět, ale záhy zjišťuje, že to, co se stalo, je složitější, než se zdá, a začíná na vlastní pěst rozkrývat tajemství své vlastní ženy… Mrtvá z Nevady není jen výborně vymyšlená detektivka, ale lze ji zároveň považovat za skvěle napsaný psychologický thriller, který čtenáře spolehlivě udrží v napětí až do posledních stránek. Autorovy zápletky nepřestávají překvapovat, dialogy nešustí papírem a nezdržují, popisy jsou strohé a přesné. A nechybějí ani účinně dávkované porce ironie a sarkasmu – v tom, jak dokáže dramatické vyprávění odlehčit, je dnes Harlan Coben mezi autory žánru stěží překonatelný.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Innocent , 2005

putpuda
07.07.2019 4 z 5

Mě tato kniha také nějak míjela. Teď se mi do rukou dostalo nové vydání...
Coben je určitě zárukou dobrého čtení...něco málo mi tu chybělo.....možná víc napětí...četla se moc dobře....,ale přece jen má lepší knihy ;)

Danago
04.07.2019 4 z 5

Mám autora ráda, ale z nějakého důvodu se mi tato kniha trochu hůř četla. Příběh není špatný, ale celkem náročný na přečtení zápletka je dost zamotaná , asi jsem neměla ideální rozpoložení a nedokázala jsem se na knihu dostatečně soustředit, což tato kniha , stejně jako ostatní knihy autora, vyžadovala.

iška
22.06.2019 4 z 5

První vydání titulu z roku 2006 mě zcela minulo a tak jsem to druhé vítala jako úplnou novinku. Pěkné počtení, jen ten závěr byl nějak málo uvěřitelný.

harena
20.06.2019 4 z 5

Jedna rvačka v mládí, jedno osudové klopýtnutí a Matt má problémy po celý život. Od mého oblíbeného spisovatele dobrá detektivka nebo psychologický thriller výborně profesionálně napsaný. Ke konci už to bylo docela dost zamotané a dost překombinované, aby vše zapadlo do děje tak, jak má. To bylo i na mě, milovníka cobenovek, moc. Jinak bezva čtení.

Hope80
18.06.2019 5 z 5

Jako vždy můj nejoblíbenější spisovatel je naprostá jednička. Není kniha, která by byla špatná. Naprosto dokonalé, vynikající, skvělé!!!!Miluju jeho knihy.

irefir
27.05.2019 4 z 5

Pěkné, konec sice trochu překombinovaný, trochu moc "náhod", ale na to už jsem u autora zvyklá:)

trudoš
22.02.2019 3 z 5

Na románech Harlana Cobena nejvíc miluju ty začátky, kdy čtenář zmateně lítá v nepochopitelném sledu událostí podobně jako hrdina sám. Proč se děje co se děje a kdo jsou ti gangsteři v závěsu? Má to takový ten atraktivní nádech tajemna, kdy nutkání co nejdříve poskládat všechny díly skládačky je palčivě neodbytné. Takže člověk hltá kapitolu za kapitolou, aby tomu všemu přišel na kloub. Co mi nadšení naopak zchladilo, byly autorovy rozbory sociálního zázemí každé jednotlivé postavy, včetně těch naprosto vedlejších. Kdyby se tyhle emoční kudrlinky vypustily, dokázala by Mrtvá z Nevady bez problémů uhájit přední místa v žebříčku hitparád. Jistě, v mnoha ohledech je zápletka zbytečně prvoplánová a překombinovanost by mohla být jejím druhým jménem, ale celou první půlku má neuvěřitelný tah na bránu. Bohužel v okamžiku, kdy motivace začnou nabírat jasného tvaru, děj výrazně zvolní, zvraty začnou být nastavované, z padouchů se udělají trotlové a otěže vyprávění převezme Roman Tička. Škoda.

March
03.08.2018 4 z 5

Další skvělé dílo od HC, slabší bych ani nepsala, je neuvěřitelné, kam na ty nápady chodí. U této knihy zápletka zajímavá, a zavěr čtený jedním dechem....trošičku "hepáč" ale občas to není na škodu skončit knihu s rohlíkem na puse:-)

petra4080
09.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od Cobena, velmi se mi líbila. Děj je překvapivý, možná trochu složitý, ale o to víc jsem byla zvědavá jak všechno dopadne.

Olous1
19.01.2018 5 z 5

Další pěkná kniha od H.Cobena,mě se moc líbila...Mohu jenom doporučit.

ArwenAragorn
18.11.2017 4 z 5

Detektivka se mně líbila, i když je přece jenom o něco slabší než některé, které jsem od Harlana Cobena četla.

sabca
16.09.2017 4 z 5

Taky se přikláním ke komentářům že tato kniha byla trochu slabší, ale rozuzlení bylo zajímavé a napínavě. Doporučuji

Pajina68
14.08.2017 5 z 5

Pro mne skvělá kniha. Napínavá, trošku spletitá, ale moc se mi líbila.

konicekbily
20.01.2017 3 z 5

Podařilo se mu napsat tak zamotanou knihu, s tolika odbočkami a zbytečným zpomalováním, že někdy vše není k chápaní, co tím vše autor myslel. Ale jinak je to slušné odpočinkové čtení.

kneslova
06.07.2016 4 z 5

Tak dá se to bez problémů přečíst, mám ráda knihy H.Cobena, ale tato patří k těm slabším

Miruš
12.06.2016 5 z 5

Opět strhující děj a nečekaná rozuzlení...

adelaska
07.04.2016 4 z 5

Další od Harlana a nezklamala. I když byla možná o něco slabší, než ty, které jsem od něho doposud přečetla, stejně se mi moc líbila, konec nepředvídatelný a dokud ji člověk nedočte, nelze odložit.

Sumiko
15.10.2015 4 z 5

Čtivá knížka - o tom žádná. První od tohoto autora, kterou jsem přečetla. Pokud bych ji ale měla srovnávat s ostatními (aktuálně čtu jeho 4.), tak tahle je asi nejslabší.

Luca287
14.04.2013 4 z 5

Napětí.. zajímavé rozuzlení... líbila se mi... moje druhá od tohoto autora...rozhodně ne poslední...

evasamankova
27.02.2013 3 z 5

Harlana Cobena mám ráda a přečteno od něj téměř vše, co bylo u nás vydáno. Z těch všech knih je asi tato nejslabší. Čtivé, ale zamotané více než obvykle a to bez smysluplné zápletky.

Harlan Coben
americká, 1962