Mraky nad Barrandovem

Mraky nad Barrandovem https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58798/bmid_mraky-nad-barrandovem-GVn-58798.jpg 4 130 24

Poznali jak chutná sláva. Byli obdivovaní a hýčkaní a pak přišel pád a zatracení. Davy, které je předtím vynášely až do nebes, byly najednou plné nenávisti. Kniha odhaluje osudy předních našich herců po válce.

Harry
30.08.2012 5 z 5

Stanislav Motl má velice široký záběr ve svém publikování a vždy objeví něco neočekávaného a samozřejmě i zajímavého. I tato kniha z protektorátu nezklame a přináší mnoho pro mne neznámých faktů z filmového prostředí za okupace , kdy přesto vzniklo množství i docela kvalitních filmů. Na osudech mnoha českých herců se však toto období promítlo do jejich dalšího života ne zrovna kladně...

nemharap
15.04.2012 5 z 5

Opravdu velice zajímavá a čtivá kniha. Jen v příloze reprodukované archivní dokumenty, měly být spíše součástí knihy v přepisu. Některé uveřejněné skeny originálních dokumentů jdou jen velmi těžko přečíst. U několika jsme to i vzdal.

Bránolog
03.02.2012 4 z 5

Dokument, z něhož se člověk hodně doví, o historii Filmových ateliérů, o "celebritách" své doby, o české povaze i o životě v protektorátu.

Pavelpi
06.01.2011 5 z 5

Perfektní práce Stanislava Motla odhaluje archivní dokumenty,které konfrontuje s autentickými vzpomínkami.Myslím,že zaslouží nejvyšší ocenění