Možná tentokrát

Možná tentokrát https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472649/bmid_mozna-tentokrat-VCB-472649.jpg 4 235 49

Jeden rok. Devět událostí. Devět šancí.. se zamilovat? Svatby. Pohřby. Grilovačky. Novoroční párty. Je jedno, jakou událost vyjmenujete, Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být. Sophie pracuje pro místní floristku, takže ji můžete najít na každé větší události v jejím malém městečku, jak aranžuje květiny a hasí rodinná dramata. Přidejte Andrewa Harta. Syn nového nóbl kuchaře, je najednou nucen účastnit se stejných událostí jako Sophie. Myslí si, že má na vše nárok, je arogantní a konzervativní. Sophie chce jen dělat svou práci a dokončit své skici, aby se mohla přihlásit na školu designu. Ale pokaždé, když se otočí, tak je tam Andrew, který se jí staví do cesty a komplikuje jí život. Až do dne, kdy začne přemítat o tom, jestli je komplikované až tak špatné…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , CooBoo

Maybe this time , 2019

PetraBery
06.11.2021 3 z 5

Další z odpočinkových knih autorky o první lásce, hledání svého místa v životě, přátelství a snech dospívajících. Hrdinka Sophie se k Andrewovi nechovala vždycky fér, ale i to k tomuto věku patří.

Áža707
01.11.2021 4 z 5

Kasie West, co k tomu dodat? Už před rokem jsem si její knihy zamilovala a dokonce se chystám na některé znovu. Tahle kniha byla neobvyklá ve dvou věcech. Děj se odehrával během delšího časového horizontu, kdy hlavní hrdinové se potkávali na různých akcích města. Před každou části, zde bylo roztomilé povídání o nějaké kytce, což tvořilo příběh ještě zajímavější.

Celá kniha se četla velmi dobře, prostě typická romantika u které můžete skvěle vypnout a odpočinout. Oblíbila jsem si Sophie, Andrewa i Micah - i když její chování na konci jsem úplně nepochopila. Ale takový je život, občas se s někým neshodnete na úplných kravinach a je z toho hádka století.

Jako i u dalších knih, tak ne všechno je tak krásné a růžové, jak se může zdát. Velmi se mi líbilo, jak Sophie po všech nedorozumění s mamkou jí pochopila a začala se na situaci dívat jiným pohledem. Samozřejmě mě zklamalo, stejně jako Sophie, zjištění o jejím otci.

Knihu rozhodně mohu doporučit a stejně tak i jiná autorčina díla pro všechny milovníky romantiky, která má i skryté myšlenky a není naprosto přímočará. Za mě na Láska a jiné úkoly to nemá, ale stále hodnotím velice skvěle.

⭐ 4/5

knihomolkaL
19.09.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale dřívější autorčiny knihy se mi líbily mnohem více. Tahle mě nějak nechytila tak úplně za srdce. Je to prostě takový odpočinkový, milý teenegerský příběh.

Liduka
03.09.2021 3 z 5

SPOILER: Sophie mi byla dost nesympatická a k Andrewovi se chovala hrozně. Zato on byl suprový. Mrzelo mě, že to mezi nimi nejiskřilo víc a když konečně začlo, tak byl tak nějak konec. Také mě ke konci štvala Micah. Co to jako mělo být za nesmyslnou hádku? Za mě pořád vede náhradní kluk a PS: líbíš se mi.

petusska01
03.09.2021 2 z 5

Kasie mám rada, jej knihy sú veľmi príjemné, realistické, nežné a romantické, určené skôr pre mladšie ročníky, bez nejakých veľkých zápletiek a drám. jedným slovom oddychovky a viac menej aj jednorázovky. Tento príbeh sa mi zdal trošku slabší oproti predchádzajúcim. Jednalo sa viac menej iba o pár stretnutí medzi hrdinami a áno, bolo tam to napredovanie medzi nimi ale tentokrát sa taká tá pravá romantika akoby nekonala, nič sa medzi nimi také nedialo a zrazu bol koniec. Mám dojem, že Sofie sa ako hrdinka vyvíjala, sebavedomie jej stúpalo, prestala byť protivná...Andrew ako postava ostal stále rovnaký a až tak veľmi sme ho nespoznali popravde. Celkovo ale nie som sklamaná, je to také milené. Proste westovka ako vyšitá.

HermanekB
01.09.2021 4 z 5

Klasická Westovka. Myslím, že není třeba rozvádět úplně do detailů. Všichni je známe.
Děj řeší téměř nepodstatné problémy, k tomu nějaký ten zamilovaný příběh. Samozřejmě je nám hned od začátku jasné, kdo bude naším Romeem. Romantické linky Westové vážně jdou, sice jsou pokaždé totožné, hrdinové jsou si celkem podobní. Nic extra nečekejte, prostě klasická Westovka, pokud se vám její předešlé knihy líbili, tato bude taky. Žádné zklamání, žádné překvapení. Oceňuji, že se můžeme ztotožnit věkově s hrdinkou a jejími problémy, které někteří možná zažili také.

Kniha mě bavila, ničím nepřekvapila ani neurazila. Prostě klasika. Dávám čtyři hvězdy ****.

Ivuska.09
24.08.2021 4 z 5

V rámci svého žánru jedna z povedenějších knih. Mě příběh nezklamal. Dozvíte se pár zajímavostí o květinách a kniha má zajímavou formu, protože hlavní hrdinové se setkávají pouze na akcích, pro které hlavní hrdinka připravuje květinovou výzdobu. Tempo vyprávění je pomalejší a tak můžete v klidu sledovat, jak se z jednoho nenápadného přátelství zrodí láska.

LilianaFalcon
24.08.2021 3 z 5

Takhle nesympatickou hrdinku už jsem dlouho nečetla. Kdyby si své chování uvědomila o něco dřív, tak dám možná i větší počet hvězdiček.
Ono to bylo svým způsobem zase roztomile holčičí. Lásky, co se životem, rodiče... Ale autorce se Sophie prostě nějak nepovedla.
Andrew a Micah byly jinak fajn. I se mi líbil Gunnar. Každopádně některé věci by si zasloužily trochu víc dotáhnout.

Adýsek
22.08.2021 4 z 5

Taková nadprůměrná kniha od Kasie West. Hlavní hrdinka měla někdy nehezké chování, ale uvědomila si to, což bylo super. Naopak hlavní hrdina Andrew se mi moc líbil. Kniha byla vtipná a mnohokrát mi vykouzlila úsměv na tváři. Doporučuji.

LillyM.
19.08.2021 4 z 5

Krásná, pohodová knížka! Sice zde na prvním místě nefigurovala láska, ale spíše přátelství, ale i přesto je kniha úžasná. Doporučuji

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Kasie West se řadí mezi mé nejoblíbenější autory, takže čekání na každou její novou knížku je pro mě trochu jako čekání na Vánoce. A autorka opět nezklamala, protože Možná tentokrát bylo naprosto skvělý. Hrozně se mi líbil ten nápad s tím, že se celá knížka odehrává v průběhu jednoho roku, ale zároveň pouze na různé akce a svátky, jako je například Valentýn, Silvestr nebo svatby, díky čemuž příběh působil svižně a, ale zároveň nijak zvlášť uspěchaně. Na knížkách od Kasie West pokaždé úplně žeru hlavní hrdinku a ani tentokrát tomu nebylo jinak - Sophie je sarkastická a divná takovým tím dobrým způsobem, že si ji prostě nejde nezamilovat. Hlavní mužský hrdina, Andrew, byl taky skvělý, takový příklad ideálního kluka, kterého by si přála asi každá holka, a ani romantická linka nezklamala - autorka prostě umí navodit atmosféru, jako že máte sami pocit, že právě prožíváte svou první lásku. Jenom škoda, že se všechny knížky od autorky čtou tak rychle - Možná tentokrát jsem měla přečteno za pár hodin, ale klidně bych s tím příběhem moc ráda strávila ještě o trochu více času.

4, 5⭐/5⭐ I když u mě od Kasie West pořád vede Po tvém boku, tak Možná tentokrát se rozhodně řadí mezi ty lepší knížky od autorky a už se nemůžu dočkat, až si ji někdy přečtu znovu.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media

Market116
08.08.2021 4 z 5

Další z povedených knih od Kasie...její příběhy mám moc ráda. Opět taková příjemná oddechovka.
Sophie jsem si oblíbila...měla talent a i když byla trochu paličatá, tak si to nakonec uvědomila. A mezí ní a Andrewem to byla celkem sranda...jsem ráda jak to skončilo, sice trochu otevřeně, ale celkově se mi to líbilo.
Těším se na další krásný příběh.

ciniminisek
18.07.2021 3 z 5

Kniha nemá ponaučení, není to ten druh příběhu, že si řeknete „wau“ a emoční stránka nejede na plné obrátky, ale o to přeci jde, ne? Odpočinout si, vypnout a nemyslet na nic jiného, než na příběh plný květin, jídla, začínající lásky a ohromného přátelství.

Nenadchne, ale ani neurazí. Možná si ji nebudete chtít přečíst za pár let znovu, ale určitě nebudete litovat, když tak uděláte. Za mě zlatý střed a pokud máte rádi oddechové příběhy, je tato kniha stvořena přímo pro vás a to bez rozdílu věku.

kalinkacz
03.07.2021 3 z 5

Kasie West čtu zásadně abych vypla a nic neřešila... Přesně to je totiž důvod, proč klidně i několikrát do měsíce sáhnu po romantické young adult contemporary...
Od Kasie jsem četla už 6 knih, ale bohužel novinka Možná tentokrát je za mě nejslabší...
Vše se točí okolo květin! To bylo moc fajn, ale příběh jako takový místy hodně stagnoval a vůbec si mě nezískal - spousta popisů a opakující se situace... Stále u mě tedy od autorky vede Po tvém boku a Náhradní kluk, ty jsou top!

Acourtofbook
02.07.2021 4 z 5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media

ivousekk
18.06.2021 4 z 5

Vyborna oddechova romantika na letni lenoseni. Naprosto u ni vypnete a jen si uzivate “peripetie” stredskolske lasky :-) A je jedno jestli je vam -nact nebo uz davno pres -cet.

Ketfl
17.06.2021 4 z 5

Za mě další velmi pěkná Westovka, která potěší i čtenářky, kterým už není "náct". Jedná se o opět velmi pěkný, odpočinkový a romantický příběh. Téma se mi líbilo a postavy mi přišly opravdu fajn. Co určitě musím pochválit je to, jak každý úsek knihy byl oddělen akcí a popisem květin. To bylo opravdu hezké. Líbilo se mi to.

petulkapeta
16.06.2021 4 z 5

Sophie byla talentované děvče, její příběh byl pěkný,ale už jsem od autorky četla lepší..

tatafa
14.06.2021 2 z 5

Román je napsán čtivým a chytlavým jazykem, která čtenáře snadno vtáhne do děje. Autorka používá jednodušší styl vyprávění, který je charakteristický pro žánr young adult.

Knížku lze pochválit za zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává - pro českého čtenáře může být velice lákavé seznámení se s tradicemi, zvyklostmi i průběhem některých oslav i svátků ve Spojených státech Amerických.

Osobně musím říci, že mne román hodně zklamal. Autorka sice postavila příběh v zajímavých kulisách i s poměrně originální zápletkou a tématy, které jsou pro dospívající čtenáře aktuální, ale žádnou z nastíněných věcí podrobněji nerozebrala. Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autorka pouze nahodile skáče od jedné události ke druhé, aniž by je nějak propojila nebo se jim více věnovala, a to nejen v případě některých vedlejších postav, ale ani u hlavních hrdinů celého románu. Autorka bohužel ani nenechá čtenáře hlouběji poznat či případně se dokonce ztotožnit s některou z postav, které jsou popsány velice obecně a stručně.

Samozřejmě příběh obsahuje řadu generalizací, klišé i stereotypů a děj i hlavní zápletka je všem čtenářům známý již po několika úvodních stránkách.

Osobně mne však nejvíce zklamal závěr knihy, který působí velice násilně utnutý, jako by autorka přestala psát uprostřed rozepsaného souvětí.

Možná tentokrát je knížka, která určitě zaujme všechny romantické duše, které mají rády příběhy u nichž není absolutně nutné přemýšlet. Ovšem na druhou stranu je to zároveň román, u kterého po pár dnech naprosto nebudete tušit o čem byl, protože ve vás nezanechá výraznější stopu.

happy19
14.06.2021 4 z 5

Necítím to na plný počet,ale rozhodně stojí za přečtení ♡

„Na lásce je nejkrásnější to, že ji nikdo nedokáže vysvětlit, ale přece ji každý tak nádherně chápe.“