Mount Everest - Expedície na strechu sveta

Mount Everest - Expedície na strechu sveta https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367867/bmid_mount-everest-expedicie-na-strechu--lpV-367867.jpg 5 10 2

Príbehy výstupov na najvyššiu horu sveta vyrozprávané Reinholdom Messnerom. Roku 1975 posúva Messner dve dovtedy pevné hranice: spolu s Petrom Habelerom sa mu podarí vystúpiť na Mount Everest bez kyslíkovej masky; o tri mesiace neskôr vystúpi na Nanga Parbat, sám a novou trasou. Spočiatku ho ostro kritizovali, jeho úspechy sa však stali senzáciou. To, čo zažil v samote a strachu, preniká aj do tejto knihy, ktorá rozpráva o histórii horolezeckých výstupov, prvých Malloryho expedíciách, o Hillaryho a Tenzingovom víťazstve nad vrcholom, o výstupoch jednotlivcov i o rozmáhajúcich sa komerčných výpravách.... celý text

Literatura naučná Sport
Vydáno: , Slovart (SK)

Mount Everest - Expeditionen zum Endpunkt , 1978

niknikita
31.10.2022 5 z 5

Historie zdolávání Everestu z pera toho nejpovolanějšího a spousta nádherných fotografií. Je to lahůdka pro milovníky hor.

origin.Raynnor
25.02.2018 4 z 5

Knihu jsem vzal náhodně z knihovny a nebyla to špatná volba.
Kniha je o Reinholdu Messnerovi jak zdolává M.E. bez použití kyslíkového přístroje.

Jednotlivými pasážemi jsem procházel pomalu, líbilo se mi jak Messner popisuje problémy v těchto výškách od lezení samotného až po vaření čaje.

Knihu bych k přečtení určitě doporučil.