Motýliky 2: lietajú v tom obaja

Motýliky 2: lietajú v tom obaja https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437294/bmid_srdcervaci-kniha-druha-cut-437294.jpg 4 875 875

Srdcerváči / Motýliky série

"Ako pomenovať túto knihu jedným slovom? Kjúúúúúúúúúút! Toto bolo nesmierne milé, zlaté a krásne nakreslené! Odporúčam a prosím si viac :)“ Kika Dvaja chalani. Jedna lovestory. Nick a Charlie sú najlepší kamoši. Nick vie, že Charlie je gej a Charlie si je istý, že Nick je na baby. Ale... Láska chodí po nečakaných chodníčkoch a Nick sa učí počúvať svoje srdce, aby zistil pravdu o sebe, o svojich kamarátoch aj o svojich najbližších príbuzných. Motýliky – Lietajú v tom obaja je druhý diel zo série komiksových románov.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Heartstoppers. Volume Two , 2019

janyska13
24.01.2020 5 z 5

Tak druhý díl byl ještě lepší. :)

Romča11
23.01.2020 5 z 5

Druhý díl komiksové série Srdcerváči byl opět skvělý, dokonce snad lepší než ten první! ❤

Tento díl se zabývá převážně comnig outem Nicka a ukazuje ho tak, jak by měl ideální comig out vypadat, což bylo hrozně krásné. Celé je to pomalé, Nick má čas si rozmyslet, kým vlastně je, Charlie na něj trpělivé čeká a když se konečně vysloví okolí, přijme to docela klidně, včetně Nickovi rodiny.

Musím znovu říct, že komiks má nádhernou kresbu a opět skvěle vykresluje emoce, které z těchto kreseb jenom čiší a většině čtenářů jsou naprosto jasné.
Dialogy v bublinách jsou tentokrát opět přesné a trefné.
Postavy jsou opět vykresleny a nakresleny také velmi povedeně.
Dějový spád je tentokrát o dost pomalejší, jelikož se tento díl soustředí na jedinou véc a to je ten coming out, tím pádem je hodně kreseb z jedné situace.
Styl vyprávění je opět také dobrý.
Jediné, s čím nesouhlasím, je české slovo: vyoutovat. Nějak mi tam prostě nesedělo. Za mě je prostě lepší coming out i v češtině.

Celkově musím prostě říct, že mě druhý díl dostal víc než ten první a to hlavně tou upřímností a snahou dát Nickovi ten nejhezčí coming out a ukázat zároveň čtenářům, jak by takový krásný, klidný coming out měl vypadat. Bylo to mnohem více upřímné a ještě milejší než ten první díl.
Opět doporučuji, pokud si chcete trochu oddechnout, je to ideální odpočinková četba.

lenkaabooks
06.01.2020 4 z 5

Druhý díl grafického románu o přátelství a lásce v různých podobách. Je to milé a tak sladké.

Knihomolka97
03.01.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil ještě o něco víc než předchozí. Milé, vtipné, prostě mooc pěkné. :) Už se těším na další díl!

Damonka12
02.01.2020 3 z 5

O něco málo horší než první díl, ale stejně sladké a romantické.

sgjoli
01.01.2020 5 z 5

Tenhle díl se oproti prvnímu zabývá o trochu víc vážnějšími tématy, ale i tak sem autorka dokázala vtěsnat hromadu roztomilostí, nad kterými se prostě člověk furt uculuje, jak je to sladký. Opět skvělá kresba a pořád mne udivuje, jak se v pár jednoduchých tazích podařilo autorce zobrazit tolik různých emocí. To je prostě paráda, jsem nadšená! Už se těším na třetí díl!

dawson321
29.12.2019 5 z 5

Stejně roztomilé jako jednička. V druhém dílu se autorka více zaměřuje na Nickův coming out a přijetí sám sebe. Už se těším na další díl.

Ales04
29.12.2019 5 z 5

Krásně roztomilý.

JitulHa
12.12.2019 4 z 5

Pokračování Srdcerváčů bylo za mě lepší než první část. Možná to bylo tím, že jsem si už přivykla stylu grafických románů (čtěte naučila číst obrázky doplněné trochou textu:) Také tu bylo více prostředí a situací, ve kterých se hlavní hrdinové ocitli, tudíž celý děj byl jaksi pestřejší a oproti minule na mě nepůsobil tak instantně. Autorce i tady patří má pochvala za povedené kresby!

Johanaop
15.11.2019 5 z 5

Jestli je něco, co Vám stoprocentně vykouzlí úsměv na tváři, tak jsou to Srdcerváči :) Naprostá dokonalost. Pro milovníky roztomilých komiksů je to nutnost.

Lenny.Wolf
07.11.2019 5 z 5

Naprosto cute záležitost. Těším se na další pokračování s klukama

msjadepaton
04.11.2019 5 z 5

Možná to bylo tím, že jsem jedničku i dvojku zhltla jako jednu knihu, ale líbily se mi obě v podstatě stejně. Vlastně to v mé hlavě jedna kniha je. Mám samozřejmě své výhrady, ale nic natolik závažného, abych snížila hodnocení.
Vzhledem k tomu, že jde o poměrně krátkou grafickou novelu, nelze očekávat žádné spletité příběhy a osobně jsem na tu délku dostala možná víc, než jsem čekala i v podobě vedlejších postav, které (třebaže povahově hrubě načrtnuté) vytvářely celkem smíšené obsazení.
S grafickými novelami nemám moc zkušeností (vlastně v podstatě žádné), ale ty kresby tady na mě možná byly až moc školácké. Spolu s věkem hrdinů, obsahem a dost i těmi dodatky na konci (jako soundtrack, co jsou za Bradavické koleje a co si oblékají) tahle série podle mě míří spíš na mladší YA (tak 12 - 15). A z toho hlediska to považuji za povedené.
Pro mě příjemná odpočinková jednohubka. Vyzněním je to takový Muffin a čaj v grafické podobě (a bez té urputné snahy o hloubku).

anet8843
03.11.2019 5 z 5

Druhý díl Srdcerváčů navazuje tam, kde první díl skončil, akorát se tady musíme připravit ještě na větší dávku roztomilosti a sladkosti než v prvním díle. I přes jednoduché, krátké dialogy je zde zaznamenáno vše, co provází každý "ukázkový" coming out. Jediné, co já teda tak nějak nemusím, je příliš velká snaha postihnout diverzitu - snažit se do příběhu naroubovat, co nejvíce odlišností, až je to takové umělé.
Pěkná kniha, těším se na další díl.

Evickar
01.11.2019 2 z 5

Tak tenhle díl se opravdu nepovedl... a na další mě absolutně nenalákal.

maca5449
26.10.2019 4 z 5

Vezměte hrst cukru, zalejte Colou, přidejte šlehačku, Marsku, cukrovou vatu, polejte karamelem a možná, MOŽNÁ se maličko přiblížíte sladkosti Srdcerváčů...

Ach, doba prvních lásek (pro mě flashback o 10-15 let) a připomínka, jaký byl člověk v 15 pako. Teda já byla. Jestli i Vy, to netuším, ale já si při čtení práskla hlavou o stůl minimálně třikrát.

Měla jsem chuť celá rudá odvrátit zrak, protože mlaskavé pusy v pokojíčku jsou prostě soukromá věc, ale co... má vnitřní romantička se nad tím rozplývala, tak proč jí nedopřát, že jo?

Slaďoučké a roztomiloučké. Po přečtení vám nejspíš i Cola bude připadat hořká.