Motýlí chlapec

Motýlí chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413981/bmid_motyli-chlapec-dST-413981.jpg 3 26 13

Rodiče zanechají svého několikaměsíčního synka v lese jen ve společnosti larev a motýlů, kteří se na něm usazují. Přežije. O mnoho let později dospělého Jonase pronásledují všemožné otázky. Kdo byli jeho rodiče a proč ho opustili? A jaké zvláštní nadání to má? S kamarádem Björnem začne hledat odpovědi. A jak je hledá, postupně vychází najevo, že jeho osobní příběh je součástí něčeho daleko většího. Směsice podivných shod okolností a promyšlených rozhodnutí Jonase pohání k odpovědím, po nichž tak touží.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Fjärilspojken: en ond saga , 2015

simca9342
13.06.2023 5 z 5

Přečtená před lety.
Jonas byl jako malé dítě svými rodiči zanechaný sám v tmavém lese zabalený v dece, s krvavým tetováním na zádech mezi larvami motylů. Po dokončení studií při více než podivném pracovním pohovoru vzpomíná na svůj život, adoptivní rodiče, ale hlavně hledá spolu se svým spolubydlícím a kamarádem odpovědi na otázky, které mu nikdy nebyly zodpovězeny. Dozví se , že jeho původ není jen tak ledajaký a že by bylo mnohem lepší nic nevědět, po ničem nepátrat.

Knihomolka506
13.09.2021 5 z 5

Lepší thriller jsem nečetla!

Ajrad1981
18.11.2020 3 z 5

Kdo tohle nazval thrillerem?! Kromě jedné scény na konci tam nebylo nic napínavého, natož děsivého!

zdendula31
09.06.2020 4 z 5

Takový průměr...ani nenadchne ani neurazí..

Katania
30.05.2020 3 z 5

Na relax dobrý

ceji
25.02.2020 1 z 5

Kniha nemá zajímavý děj a závěrečné vyvrcholení je o ničem.

Zara
11.01.2020 1 z 5

Stjernströme, Stjernströme....měl ses radši věnovat kariéře ve finančním průmyslu než se jí vzdát a "věnovat se na plný úvazek psaní".
Jak vidím, nejsem s tímto názorem ojedinělá.

jasmína
22.10.2019 3 z 5

Kniha se sice čte dobře, protože ze začátku čekáte víc, ale potom bohužel ...... Shoduju se s ostatními názory..

ritz
26.09.2019 2 z 5

Kdybych nečetla, nic by se nestalo.

kenedu
13.09.2019 3 z 5

Velké zklamání, čekal jsem od toho něco naprosto jiného.

klaraj093
29.07.2019 3 z 5

Jako jo, četlo se to poměrně rychle a je to takový ujetě zajímavý.

kochichak
28.07.2019

klaraj093 - a je tam aspoň nějaký zajímavý děj? Mě tuto knihu koupil manžel k svátku a teď se trošku bojím. Já dala na obálku knihy :-D

klaraj093
26.06.2019 3 z 5

Spoiler!!! Ježiš to byla kravina.. Začátek vypadal celkem slibně a zajímavě, ale celá kniha je v podstatě o feťácích co hulej motýli a tvoří generace dětí se zvláštními schopnostmi "jakože lepší intuitice apod"..
Tohle pro mě byla ztráta času, ani nevím jestli to brát jako ujetý scifi, nebo jako thriller..