Motýlí chlapec

Motýlí chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408340/bmid_motyli-chlapec-HXU-408340.jpg 3 26 13

Rodiče zanechají svého několikaměsíčního synka v lese jen ve společnosti larev a motýlů, kteří se na něm usazují. Přežije. O mnoho let později dospělého Jonase pronásledují všemožné otázky. Kdo byli jeho rodiče a proč ho opustili? A jaké zvláštní nadání to má? Společně s kamarádem Björnem začne hledat odpovědi. A jak je hledá, postupně vychází najevo, že jeho osobní příběh je součástí něčeho daleko většího. Něčeho mimořádně odpudivého. Směsice podivných shod okolností a promyšlených rozhodnutí Jonase pohání k odpovědím, po kterých tak touží. Motýlí chlapec je strhující thriller o cestě do ráje, nebo naopak pekla poznání.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Fjärilspojken: en ond saga , 2015

simca9342
13.06.2023 5 z 5

Přečtená před lety.
Jonas byl jako malé dítě svými rodiči zanechaný sám v tmavém lese zabalený v dece, s krvavým tetováním na zádech mezi larvami motylů. Po dokončení studií při více než podivném pracovním pohovoru vzpomíná na svůj život, adoptivní rodiče, ale hlavně hledá spolu se svým spolubydlícím a kamarádem odpovědi na otázky, které mu nikdy nebyly zodpovězeny. Dozví se , že jeho původ není jen tak ledajaký a že by bylo mnohem lepší nic nevědět, po ničem nepátrat.

Knihomolka506
13.09.2021 5 z 5

Lepší thriller jsem nečetla!

Ajrad1981
18.11.2020 3 z 5

Kdo tohle nazval thrillerem?! Kromě jedné scény na konci tam nebylo nic napínavého, natož děsivého!

zdendula31
09.06.2020 4 z 5

Takový průměr...ani nenadchne ani neurazí..

Katania
30.05.2020 3 z 5

Na relax dobrý

ceji
25.02.2020 1 z 5

Kniha nemá zajímavý děj a závěrečné vyvrcholení je o ničem.

Zara
11.01.2020 1 z 5

Stjernströme, Stjernströme....měl ses radši věnovat kariéře ve finančním průmyslu než se jí vzdát a "věnovat se na plný úvazek psaní".
Jak vidím, nejsem s tímto názorem ojedinělá.

jasmína
22.10.2019 3 z 5

Kniha se sice čte dobře, protože ze začátku čekáte víc, ale potom bohužel ...... Shoduju se s ostatními názory..

ritz
26.09.2019 2 z 5

Kdybych nečetla, nic by se nestalo.

kenedu
13.09.2019 3 z 5

Velké zklamání, čekal jsem od toho něco naprosto jiného.

klaraj093
29.07.2019 3 z 5

Jako jo, četlo se to poměrně rychle a je to takový ujetě zajímavý.

kochichak
28.07.2019

klaraj093 - a je tam aspoň nějaký zajímavý děj? Mě tuto knihu koupil manžel k svátku a teď se trošku bojím. Já dala na obálku knihy :-D

klaraj093
26.06.2019 3 z 5

Spoiler!!! Ježiš to byla kravina.. Začátek vypadal celkem slibně a zajímavě, ale celá kniha je v podstatě o feťácích co hulej motýli a tvoří generace dětí se zvláštními schopnostmi "jakože lepší intuitice apod"..
Tohle pro mě byla ztráta času, ani nevím jestli to brát jako ujetý scifi, nebo jako thriller..

sekty thrillery biologie severská literatura pokusy (věda) Stockholm

Autorovy knížky