Motörhead

Motörhead https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25015/bmid_motorhead-Epv-25015.jpg 5 138 39

S nadhledem a humorem vyprávěná autobiografie rockové legendy, která zůstává už přes třicet let věrná svému stylu, svým fanouškům a svým požitkům. Lemmy, vlastním jménem Ian Fraser Kilmister, se narodil v roce 1945 jako syn vikáře, který opustil jeho matku, když mu byly tři měsíce. Inspirován ke hře na kytaru ranným rocknrollem padesátých let, v roce 1975 založil nekompromisní metalovou skupinu, kterou nazval Motörhead, což je americký slangový výraz pro konzumenta drog. Skupina se vyznačovala typickým rock-and-rollovým způsobem života, poháněna alkoholem, drogami a sexem, přičemž vydala dvacet jedna alb a získala si velký počet příznivců. Tato kniha nabízí čtenářům poučnou, občas úsměvnou a často šokující procházku historií rocku uplynulých čtyř dekád s frontmanem nejhlasitější rockové skupiny světa. Z lékařského hlediska by měl být Lemmy už po smrti. Po letech různých excesů by jeho krev byla jiné lidské bytosti osudná. Tato kniha je příběhem člověka, který podle mnohých může být označen za největšího konzumenta alkoholu a amfetaminu, neřku-li sexu, v hudebním průmyslu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , BB art

White Line Fever , 2002

AdamLiška
25.03.2018

Nejlepší biografie co se mi dostala do rukou, Lemmy byl bůh a tohle je jeho BIBLE!

uhoř49
17.02.2018 5 z 5

Není co dodat,kdo má rád Lemmyho určitě přečíst!!!

pola
14.01.2018 5 z 5

Super čtení, Lemmy měl dobré srdce :-)

OSTROVID
15.12.2017 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem letos četl. Parádní autobiografie rockové a metalové legendy! U knihy jsem se opravdu nenudil ani vteřinu. Naopak! Bylo mi líto, když jsem se rázem ocitl až na konci. Doporučuji!

werewolf88
07.12.2017 5 z 5

To byla jízda! Lemmy Forever!

Nikusha
27.01.2017 5 z 5

Chvílemi jsem měla pocit, že Lemmy sedí naproti mně a povídáme si. Krásný čtenářský zážitek. Lemmy je bůh.

Kozel
04.09.2016 5 z 5

Ačkoli se Lemmy závěrem roku 2015 stal členem velkolepého orchestru kdesi nahoře v hudebním nebi, jeho autobiografie je dalším důkazem, že Lemmy je rock´n´roll - rychlý, drsný, nekompromisní, přímý, vtipný, objímající, přátelský, zvrácený, romantický, chytlavý, nezastavitelný, nesmrtelný..

DavCnuk
09.06.2016 5 z 5

Autobiografie, která se čte sama. Poutavě psaný příběh Lemmyho, kultovní osoby hudebního světa, který je respektován fanoušky i kolegy z rockové branže. Vlastně celá knížka působí jako vyprávění u skleničky na baru, nejlépe v Rainbow, kde se zakladatel Motörhead ohlíží za svojí dosavadní poutí životem. Legendou nebo kultem se nazývá kde co, ale jen málokoho to vystihuje právě tak, jako Lemmyho.

Jiří.H
03.05.2016 5 z 5

"We are Motörhead and we play Rock'n'Roll"

29.01.2016 5 z 5

Všem maniakům kolem Motörhead: Lemmy zemřel = vyděláme na tom balík! BB art KONEČNĚ udělá dotisk. Neváhejte a kupujte, protože tahle kniha se extrémně špatně shání a hned jak se znovu vyprodá, bude na vždy utrum. Takže kdo nemáte ještě Lemmyho v knihovničce šup na web BB artu ;) Poděkovat můžete později :)

29.12.2015 5 z 5

† 28.12.2015 - Lemmy Kilmister. R.I.P.

Rudykri
29.07.2015 5 z 5

Vtipně a čtivě shrnutý život pána, který má rád rock'n'roll, Jacka Danielse, fet, lehké děvy a historii.

24.06.2015 5 z 5

Drogy, povětrné holky, hektolitry Jacka Danielse, groupies a abych nezapomněl... všemu přístupné holky :) Tak to je ve zkratce Lemmy. Lemmy je násilník, ožrala, kanec a tak ho máme rádi. Žije v apartmánu vedle svého oblíbeného baru, kde má svůj vyhrazený plácek s "jednorukým Billem", kde ve volných chvílích tráví veškerý svůj čas a pokud někdy pojedete do L.A., tak ho na 90% najdete právě tam. Kniha reflektuje podstatnou část Lemmyho života (bodejť by ne, když ji napsal sám mistr Kilmister) a nebere si žádné servítky. Po přečtení budete mít v hrdle sucho a možná i zapřísáhlí abstinenti zkontrolují svůj limonádový bar zda by se tam přece jen nenašla lahvinka něčeho ostřejšího. Lemmy je třída, praděd rock 'n' rollu, vynikající muzikant a pohodový člověk, který má na vše svůj jasný názor, který se rozhodně nebojí prezentovat. Kniha je absolutní povinnost pro fanoušky Motörhead a obecně rockové, potažmo metalová hudby vůbec. Vždyť to byli právě Motörhead, kteří společně s Black Sabbath ovlivnili generace...

endyamon
16.06.2015 5 z 5

To sa cita samo. Ak to chapem spravne, jeden tyzden nasaavania s legendou v jej najvacsej forme by zabil vacsinu smrtelnikov. Na rockovej scene raz ostane prazdno, az Nesmrtelny odide..

Disease
23.03.2015 5 z 5

Super kniha, Lemmy je vtipnej, takže o "historky z natáčení" není nouze. Takže nevadí ani občasná neobratnost v překladu a taky chybný přepis některých jmen (asi to přepisoval z diktafonu někdo neznalý).

Dantez
28.01.2015 4 z 5

Geniální biografie od člověka, který se ve pětadvacetil rozhodl, že přestane stárnout, a od té doby se v podstatě - jak stylem života, tak zjevem - skoro vůbec nezměnil. Kniha funguje jako náhled do života legendy, a zároveň potvrzuje, že Lemmy je jediný bůh, ve kterého se dá bez větších pochyb věřit.

Fishik
01.02.2014 5 z 5

Naprosto fantasticky napsaný životopis. Při čtení jsem se skvěle bavil, dozvěděl jsem se něco o Lemmyho mládí, a jak se vlastně dostal do hudební branže. Pro fanoušky této kapely by to měla být povinnost a ostatním taktéž doporučuji přečíst…

motl57
29.12.2013 5 z 5

Lemmy je prostě Lemmy.

Ronin Roujin
24.06.2013 4 z 5

výborná knížka, přelousknul jsem ji za den a pokud Lemmy opravdu dokázal na speedu nespat víc jak týden, tak klobouk dolů! j en samý metal, drogy a sex, jen na konci knížky je víc metalu a míň drog

hudba autobiografické prvky hudební skupiny, kapely rock hard rock, heavy metal

Autorovy knížky

Lemmy Kilmister