Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167554/more-klidu-167554.jpg 4 871 225

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla předtím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Sea ​​of ​​Tranquility , 2012

Já_
28.10.2017 5 z 5

znervózňujícně pěkná kniha

ZNellyZ
28.10.2017 5 z 5

Kniha byla hezky napsaná, poutavá a musím říct, že pro mě i hodně překvapivá. Rozhodně doporučuju

lucie2952
16.09.2017 odpad!

Na 70. Straně jsem knihu odložila. Děj prakticky o ničem.

rony021973
25.08.2017 5 z 5

Milujem túto knihu! Začítala som sa do nej okamžite, rozhodne odporúčam.

nani_nka
23.08.2017 2 z 5

Na túto knižku som narazila, keď som si hľadala niečo na čítanie k moru. Na základe komentárov som usúdila, že ide o krásny príbeh, ktorý ma síce rozplače, ale bude sa mi veľmi páčiť. Avšak ja som neuronila ani jedinú slzu. A dokonca sa mi tá kniha ani nejak moc nepáčila. A to by som sa popísala ako čitateľ, ktorý plače aj pri totálnych banalitách. Ale nevadí. Knižka je o Nastyi, ktorá milovala hru na piane a bola v nej ozaj dobrá, avšak po istom incidente, kedy skončila v nemocnici s viacerými zlomeninami, sa jej sen o kariére pianistky skončil. Príbeh začína zápisom Nastya na strednú školu. Hoci Nastya nerozpráva (asi po roku od tragédie sa rozhodla prestať rozprávať), začne sa pohybovať v prostredí chalana, s ktorým sa život tiež nemaznal. Ani neviem čo presne sa mi na tejto knihe nepáčilo...asi pravdepodobne len to, že som očakávala, niečo wau a pritom išlo v mojom prípade len o takú oddychovku :)

Michaeella
17.08.2017 5 z 5

Dvěma slovy - nádherná knížka

cukrovka
11.08.2017 5 z 5

Zajímavá a velmi čtivá knížka, která je vyprávěna z pohledu obou hlavních hrdinů. Příběh dvou mladých lidí s kterými se život nemazlil a kteří se vlastně zachraňují navzájem.

Dakarianna
30.07.2017 5 z 5

Čekala jsem průměrnou oddechovku, ale jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá, má zajímavé postavy a příběh se postupně skládá jako puzzle. Moc krásná knížka.

Evaho73
27.07.2017 5 z 5

Wou...úžasná kniha !!! Okrem iného ma po celý čas čítania knihy prenasledovala otázka: Prečo pripadala Nastyi Joshova garáž pri jej prvej návšteve dôverne známa ? Postupne ako som sa dostávala na koniec príbehu som sa začala zmierovať so skutočnosťou, že to ostane nezodpovedané.... Koniec bol však pre mňa po všetkých zapadnutých kúskoch skladačky najgeniálnejší !!! Ešte raz skvelá kniha, ktorá si zasluží oveľa viac **********

Nita17
11.07.2017

Hezká kniha, bylo v ní tak trochu od všeho. Příběh Joshe, který musel bohužel předčasně dospět a vyrovnat se se ztrátou milovaných, a Emilie ( Sluníčko, Nastydatka) , která se zavřela před světem se svým krutým tajemstvím. Nenásilná romance, ztracení se zachraňují navzájem, a poučení, že ať se nám v životě stane cokoliv zlého a snaží se nás zlomit, vždycky máme naději spatřit cestu ke svému moři klidu i v tomto světě.
Nutno podotknout, že jsem jsi oblíbila i postavu Drewa, z floutka se vyklubal spravný a skvělý přítel.

baru_h
24.06.2017 5 z 5

Nečíst, pokud jste ještě nečetli knihu!!
Knížka okamžitě přistála na seznamu těch, které mě rozbrečely( i když to je u mě téměř každá druhá). Život je nefér a to jsem si uvědomovala několikrát.
Příběh mě vzal za srdce nejen. Ale bylo zajímavé pozorovat sama na sobě názor, který se postupně měnil.
Na začatku mě štvalo, že nevím, co se hlavním postavám stalo, ale pak se mi začalo líbit, jak se to postupně skládalo.
Taky děj nebyl příliš dynamický a až od půlky, jsem se začala u některých částí rozplývat. Jak už jsem psala, kniha mě vzala za srdce a ještě mi bude chvíli ležet v hlavě (přestože to není žádný filozofický trhák, ale jen fikce).

JanaPol
22.06.2017 5 z 5

Úžasné!

kik68
12.06.2017 5 z 5

Slovy Joshe Bennetta je tato kniha znervózňujícně pěkná. To by skoro mohlo být všechno co k tomu napíšu, ale myslím si, že by to bylo sakra málo.
Takže snad jen, že lepší knihu jsem už dlouho nečetla. Je možné, že nikdy.
Příběh mne vtáhl hned prvními větami a pustil mě až někdy o půl páté ráno, když byl konec.
Jediné co mi trošku chybělo, bylo jak Sluníčko (nechce se mi psát Nastya, protože to k ní prostě nesedí) vysvětlila ten večer u Leonarda, Margot, protože nevěřím, že by něco takového jen tak prošlo.
Chtěla bych aby autorka napsala příběh i o Drewovi, protože toho jsem si vážně oblíbila.

MerMinGwendol
24.05.2017 5 z 5

uchvatné ,autorka se nebojí pusti do hlubších témat jako je smrt
hned se stala jedna z mích oblíbených

ascitty
10.05.2017

Tato kniha si mě naprosto získala! Podle obalu bych si ji nikdy nevybrala (ano, nesuď knihu podle obalu), ale jsem ráda, že jsem se na ni nakonec vrhla. Vážné téma naprosto bezvadně zpracované a moc se mi líbil autorčin humor. Přečteno jedním dechem a určitě doporučuju.

martina5069
09.05.2017 4 z 5

Tuto knihu už mám doma asi rok a na doporučení jedné booktuberky sem se do ní pustila s tím, že jde v knize o nějaké tajemství, říkám si tak proč ne zkusím se začíst a nelituju toho :-) Moc sem nećetla komentáře k téhle knize takže nevím jak se líbí ostatním ale za mě musím dát 4 * s tím, že mi tam malinko něco chybělo. Příběh je psaný formou dvou postav Joshe a Nastye. Nastya má tajemství o kterém nechce mluvit ( ona ale nemluví po tom incidentu s nikým), postupem knihy se Joshovi otevírá, chodí za ním do dílny a tráví s ním čas. Josh to taky nemá v životě lehké přišel o hodně blízkých a tak se stane že se do sebe zamilují. Na konci knihy se dozvíme co se vlastně Nastye stalo a proč nemluvila. Je to hodně milí příběh se spoustou myšlenek, určitě se k němu někdy vrátím.

petra4080
28.04.2017 4 z 5

Super. I když nejsem cílová skupina, kniha mě nadchla. Je čtivá, jemná a nepřeslazeně romantická. Prostě o tom, jaký je svět když se vám přihodí něco špatného - nelze zapadnout a ani o to nestojíte... a taky o tom, že čas zahojí všechny rány - jednou...

salča
10.04.2017 5 z 5

Krásná kniha.Velice dobře se mi četla.Všechny hlavní postavy mi byly sympatické.A i já patřím k těm,kteří měli občas slzy na krajíčku.

MiliKry
25.03.2017 5 z 5

Pro mě nádherné čtení, oblíbila jsem si snad všechny hlavní postavy. Knížka je velmi dobře a poutavě napsaná.

jmeno
05.03.2017 5 z 5

Přečteno během jednoho dne. Fakt super knížka