Morální vývoj školáků a předškoláků - Paradigmatické výzvy dle Jeana Piageta

Morální vývoj školáků a předškoláků - Paradigmatické výzvy dle Jeana Piageta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378805/bmid_moralni-vyvoj-skolaku-a-predskolaku-TN5-378805.jpg 3 2 1

Monografie Morální vývoj školáků a předškoláků. Paradigmatické výzvy dle Jeana Piageta představuje podrobnou analýzu výzkumu Jeana Piageta v oblasti morálního vývoje dítěte. Text je členěn do dvou oddílů. Ve své první, interpretační části nabízí náhled do Piagetovy teorie morálního vývoje dítěte s důrazem na morální výzvy, které dítě během svého vývoje přijímá a které jej „posouvají“ od egocentrické heteronomie k decentrované autonomii. Druhá, faktografická část zprostředkovává zakotvení Piagetovy teorie v empirii. Čtenáři jsou zde nabízeny k vlastní interpretaci všechny výzkumné situace, ze kterých Piagetova teorie vychází. Vývojové výzvy plynoucí z těchto situací kniha sdružuje do tří oborů uplatnění dětského morálního hodnocení: konflikty s autoritou, problematika trestání a instituce her organizovaných jako soutěž. Autor rovněž analyzuje účast dětí na tomto typu her a skutečnost, proč Piaget považoval právě tyto hry za nejvíce inspirativní pro vývoj dětského morálního hodnocení a jak toto hraní zkoumal.... celý text

Dionýsos
07.05.2023 2 z 5

Laikům nedoporučuji, vlastně možná ani nikomu jinému. Pro mě to bylo velmi těžké čtení, zbytečně složitá souvětí... Číst o výzkumu je prostě asi zpravidla náročné. Půl semestru vývojové psychologie mi přišel zábavný, tahle četba jako povinná část pro splnění předmětu už tolik ne.

psychologie vývojová psychologie psychologie dítěte, pedopsychologie

2010  0%Dětské hry - games
2014  50%Morální vývoj školáků a předškoláků - Paradigmatické výzvy dle Jeana Piageta