Moje srdce a jiné černé díry

Moje srdce a jiné černé díry https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306498/mid_moje-srdce-a-jine-cerne-diry-y6R-306498.jpg 4 211 62

Když máte pocit, jako byste místo srdce měli zoufale bezednou černou díru, která všechno spolkne, jaký smysl má každé ráno znovu vstávat? Aysel už nechce žít – čeká jen na vhodný okamžik, aby se rozžehnala se životem. Nemá ale odvahu udělat to sama. Když se přes internet seznámí s Romanem, zdá se, že našla skvělého komplice, aby uskutečnila svůj záměr. Jenže při plánování společné smrti Aysel začíná cítit, jak moc se na setkání s Romanem těší, jak lehké a plné světla dokáže její srdce být. A najednou je pomyšlení, že by to všechno skončilo, nesnesitelné... Aysel se pustí do boje. Za svůj život, za jeho život, za jejich lásku...... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Argo

My Heart and Other Black Holes , 2015

LaCoccinelle
14.09.2017 5 z 5

Působivá kniha s ještě působivějším příběhem. Přečteno jedním dechem. Na konci jsem se neubránila slzám. Doporučuji k přečtení.

kristyna9348
13.09.2017

Tahle kniha mi vyrvala srdce a pomalu zase vracela zpět.
Úžasná kniha. napínavý děj.
Určitě stojí za to si ji přečíst.

Avielin
04.08.2017 4 z 5

Zajímavý náhled na nemoc... Dobře se mi příběh četl. Můžu jen doporučit.

PotterBara
06.07.2017 4 z 5

Zajímavá kniha,ze začátku,se mi moc nelíbila,ale pak se to skvěle rozjelo. Sice to není kniha kterou bych hned někomu doporučila,ale ano,líbila se mi :).

LilianaFalcon
05.07.2017 4 z 5

Silne tema, kteremu, ale neco chybelo... neco diky cemu bych si tu knihu chtela vzit do ruky a precist este jednou...

sardinka_kostk
12.06.2017 4 z 5

Knížka byla odpočinková a dobře se četla. Děj je napínavý a do 240 strany jsem si nebyla vůbec jistá, jak knížka skončí. Doporučuji

Teri_book
06.06.2017 5 z 5

Nemám slov...úžasný

Jůšo
28.05.2017 4 z 5

Zajímavý a dobře zpracovaný nápad.
Po první schůzce Aysel a Romana jsem sice byla trošku na pochybách, ale pak se děj rozjel. Líbilo se mi, jak se mysl hlavní hrdinky pomalu rozjasňovala a svět jí přestával připadat tak temný.
Ale chtěla bych vědět, jak dopadlo setkání Aysel s jejím otcem a jak se Roman popral s dalším životem. Škoda že autorka už tyhle věci nenapsala.

sporran
20.05.2017 4 z 5

Čtivá kniha a neobvyklé téma, mladické zoufalství Aysel a Romana, které je dohnalo k myšlenkám na sebevraždu. Myslím, že toto téma má reálné základy. U Aysel tolik ne, ale u Romana docela chápu jeho smýšlení. Co udělal Roman pro Aysel a co pak udělá ona pro něho.... Lidé by měli být ke druhým všímaví, ematičtí a vytáhnout je z černé díry. Kniha v duchu Hvězdy nám nepřály. Doporučuji oboje. Jen ten konec je jiný.

Gabi1372
16.05.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem se na tuhle knížku strašně moc těšila, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Děj jako takový byl super, ale přišlo mi, že se Aysel z těch depresí dostala příliš rychle, a to jen díky klukovi, kterého neznala ani 2 týdny. Myslím si, že kdyby autorka trochu knihu rozvedla a některé nepotřebné informace by naopak vynechala, tak by kniha byla velmi dobrá. Samozřejmě se mi opět nelíbil konec, který byl už od začátku jasný. Pořád jsem čekala, že tam nastanou nějaké zvraty, ale pořád nic nepřicházelo. Proto tuhle knihu zařazuji mezi slabší, ale pokud hledáte nějakou oddechovku, tak by takhle kniha mohla být ta pravá.

Lucik87
30.03.2017 5 z 5

Moc hezké. Podobné jako Všechny malé zázraky, které miluju, ale ne lepší. Mám pocit, že těch teenagerů, kteří chtějí skoncovat se životem, je nějak moc. Ale bylo to čtivé a oboum jsem fandila, aby vše dobře dopadlo.

Irimie
22.02.2017 5 z 5

Knížka mi padla do ruky úplnou náhodou. Pravou depresi jsem nikdy neměla, ale i tak to pro mě byl strhující příběh a do pocitů hlavní hrdinky jsem se dost dobře vcítila. Určitě doporučuju.

LiKa00
13.01.2017 5 z 5

Krásná knížka. Jedna z mála knížek o sebevraždě, která končí dobře. Taky dávám velké plus tomu krásnému obalu.

Janetka711
08.01.2017 5 z 5

Knížka mě v regálu zaujala krásným obalem, pak jsem si přečetla stručný obsah a ten mi přišel opravdu zajímavý a netradiční. Nevěděla jsem vůbec, co čekat. Knížka mě naprosto nadchla. Přečetla jsem ji v podstatě během jednoho dne, nešlo se odtrhnout. Byla v ní spousta pravdy a ten, kdo někdy depresi zažil či jen v životě poznal dlouhodobě těžké období, se s myšlenkami Aysel bude umět velmi ztotožnit. Já jsem si při jejím čtení uvědomila hodně věcí, které jsem si nepřipouštěla nebo je neuměla pojmenovat. Opravdu ji vřele doporučuji všem! Něco takového jsem si už dlouho potřebovala přečíst. Dokonce mě to donutilo napsat i svoji první recenzi na nějakou knihu.

lucka12
05.01.2017 5 z 5

Ahoj. nevím co dodat. kniha je naprosto úžasná a naprosto vystihuje to, jak jsou maličké věci důležité. Sama trpím depresemi. V nějaké recenzi jsem četla, že v knize se o tom píše, jako kdyby to byla volba. já takový pocit vůbec neměla. je to něco, s čím nechcete žít, co nenávidíte, ale taky už nemáte chuť s tím něco udělat, protože vše se zdá beznadějné. Doporučuji všem. Kniha skvěle vystihuje to, co dennodenně prožívám, ale nedokážu to pojmenovat. A taky velké plus knihy je, že nemá tak smutný konec jako třeba Všechny malé zázraky - osobně jsem ho teda čekala podobný. Doporučuju!!!

Cywiia
01.01.2017

Musím říct, že tahle knížka je opravdu úžasná ! Je to jedna z knih, kterou jsem přečetla do konce. Dokázala mě rozbrečet i rozesmát. Je to krásná kniha, u které jsem měla problém přestat číst. :)
Pěkně zachycuje pro co je třeba žít. :)

terkas2001
31.12.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, co mě dokázala rozbrečet a rozesmát zároveň. Doporučuju všem, co moc nemusí přeslazený romány, u kterých hned víte, jak skončí.

okureček
23.12.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla za jediný den, jak mě tak moc zaujala! Vážně pěkně se to četlo. Trošku mi to připomnělo příběh Hvězdy nám nepřály - taky ho vyprávěla sympatická holka, kluk byl předtím nadějný sportovec, zápletka byla vcelku podobně pochmurná, ale co se mi na této knize líbilo více, že dopadla dobře + se mi i lépe četla. Bylo zde mnoho důvodů k slzám, ale čas od času mě knížka donutila se usmát. Já doufám, že se od této spisovatelky dočkáme více knih, protože tato má celkem nadějnou budoucnost. Ode mě si zaslouží 5*.

warca
26.11.2016 5 z 5

Skutečně dojemný příběh o tom, proč je tak krásné žít. Autorka skvěle vystihla všechny ty Ayseliny pocity. Příběh měl spád a byl opravdu čtivý.

AjinQa
30.10.2016 5 z 5

Tahle kniha je dokonalá pro fanoušky knihy Všechny malé zázraky a Uvnitř mé hlavy.
Opravdu mě udivovalo, jak autorka dokázala z tak depresivního tématu udělat i celkem vtipnou knihu.
Aysel mi jako vypravěčka neuvěřitelně sedla. Hlavně svým humorem. Hned mi přirostla k srdci a opravdu jsem se bála konce, jak to s ní dopadne.
Děj si myslím, že nepokulhával a byl tak akorát na těch 260 stran.
Knížku určitě doporučuji, pěkně se čte a ubíhá rychle. Na konci vaše oči nezůstanou suché.
Určitě hodnotím 5*

sebevražda láska deprese pro mládež psychické problémy psychická traumata vina

Jasmine Warga
americká
2016  83%Moje srdce a jiné černé díry
2020  89%Jiné jméno pro domov
2018  70%Každý deň sa počíta

Kniha Moje srdce a jiné černé díry je v