Moje Pacifická hřebenovka

Moje Pacifická hřebenovka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398945/bmid_moje-pacificka-hrebenovka-MWa-398945.jpg 4 479 150

Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá několik tisíc lidí lidí, ale dokončí ji jen přibližně desetina z nich. Monika patří mezi ně. A to byla ještě před nedávnem bledou pacientkou s vážnými zdravotními potíži a psychickými problémy. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen – projít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nezvdávat se.... celý text

Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Motto

Moje Pacifická hřebenovka , 2019

mythos91
19.02.2019 5 z 5

Krásné čtení… alespoň na dálku z křesla domova jsem si užil tuhle drsnou dobrodružnou cestu. Monika má můj obdiv a uznání. Už v průběhu čtení, jak jsem hltal stránku za stránkou, jsem měl chuť sbalit batoh, nazout pohory a vyrazit na nějakou delší túru. Jediné co by se mi na knize víc líbilo je obsáhlejší popis právě procházenou krajinou.

Ťapulka
18.02.2019 5 z 5

Knihu jsem si moc užila! Při jejím čtení jako bych měla batoh na zádech a ťapala také tou krásnou a divokou přírodou. Tuhle cestu jít je můj sen a já se díky této knize toho snu alespoň nadechla, lehce se ho dotkla a pocítila příjemné mravenčení v nohách. Za měsíc jdu na přednášku autorky o této knize a o její cestě a šíleně se těším!
Čtenářská výzva - kniha s méně než 10 komentáři, stihla jsem to tak tak :-)

IvoB
17.02.2019 4 z 5

Monika je sympaťačka a její příběh je inspirativní i zábavný. Samozřejmě se nedá přít o tom, že Monča spisovatelka není, a tak popisuje vše svým přirozeným jazykem, prostě jak jí huba narostla :) Ale i v tom je osobité kouzlo této knihy a svá důležitá poselství předává čtivě úplně bez problémů.

Lenny33
17.02.2019 5 z 5

Před pár měsíci jsem četla rozhovor s touto slečnou o její pouti, který byl velmi zajímavý, takže když jsem se dozvěděla o knize, hned jsem pro ní běžela. Už je to vlastně třetí kniha, co jsem o PCT přečetla, a každá byla úplně jiná. Zde se autorka hodně zaměřila hlavně na to, jak jí trail pomohl zdravotně a psychicky a bylo to opravdu zajímavé čtení. Trošičku mi chyběl podrobnější popis samotné cesty.
Chuť vyrazit taky na cestu, máme u těchto knih asi všichni, že? :) Proto velmi obdivuji všechny, co mají tu kuráž se sbalit a skutečně vyrazit. Velmi inspirující čtení!

Kikina105
17.02.2019 4 z 5

Monika mi dodala sílu a odvahu. A věřím, že nejenom mě, ale i stovkám dalších čtenářů. Její příběh je neuvěřitelný - jak z malé rozmazlené holky dokáže dospět v sebevědomou ženu a nejen to. Cesta jí přináší hromadu překážek a vlastního uvědomění. Zjišťuje, že na spoustu věcí stačí sama a nepotřebuje dohled ostatních, zda to dělá správně. A to je to, co jí pomalu otevírá oči a posilňuje ducha. Občas by takovou cestu potřeboval každý - aby pochopil nejen sám sebe, ale i lidi kolem. Děkuji za inspirativní čtení! A jak sama Monika píše to, co ji jeden hiker prozradil ... "každý z nás si neseme batoh svého trápení a svých problémů" ... Teď jdu zapracovat na tom svém. :)

EL.ZA
17.02.2019 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Monika má můj obdiv, dokázala neskutečnou vůlí změnit svůj život. Krok za krokem bojovala se svými fyzickými a psychickými problémy. Nevěřila bych, že to na první pohled tahle netrénovaná, křehká a jak sama píše "rozmazlená" holka dá. Člověk si uvědomí, jak důležitá, ne-li nejdůležitější, je naše vůle. Vůle, pokora, odhodlání a nebe i země se spojily, aby jí pomohly. Zajímavé, čtivé, vtipné, dojemné. Příběh Moniky může některým lidem ukázat, jak je důležité se nevzdávat a hledat svoji cestu.

PuckaPucková
11.02.2019 3 z 5

Inspirativní.

Jirikk
09.02.2019 4 z 5

Není to klasická cestovatelská knížka. Dozvíte se nejen o cele její cestě ale taky duvody proc tohle putovani podstoupila. V knize je Monika velmi upřímná k tomu, jak zdolavala po fyzické a psychické stránce putování a svoje zdravotní problemy i jak řeší celkově svůj život. Což se mi velmi líbilo.
Kniha je psana upřímným a spontálním stylem a velmi se to dobře četlo.

kerstyn
08.02.2019 4 z 5

Je to jednoduché, ale čtivé, za dva dny jsem to měla přečtené. Hned bych šla sbalit batoh a vyrazila bych vstříc divočině... :)

tomas7320
02.02.2019

Neuvěřitelné odhodlání a štěstí :)