Moje Pacifická hřebenovka

Moje Pacifická hřebenovka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398945/bmid_moje-pacificka-hrebenovka-MWa-398945.jpg 4 479 150

Na Pacifickou hřebenovku se ročně vydá několik tisíc lidí lidí, ale dokončí ji jen přibližně desetina z nich. Monika patří mezi ně. A to byla ještě před nedávnem bledou pacientkou s vážnými zdravotními potíži a psychickými problémy. Přesto se rozhodla změnit život a splnit si sen – projít pěšky celou Ameriku. Postavila se nemoci, poušti, omrzlinám, medvědům i pumám, které potkávala, když putovala sama divočinou. Pacifická hřebenovka ji tvrdě zkoušela. Naučila ji ale nezvdávat se.... celý text

Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Motto

Moje Pacifická hřebenovka , 2019

Dandy1
15.12.2019 4 z 5

O PCT jsem poprvé slyšela teprve s filmem Divočina. Nikdy by mě nenapadlo, že se to dá zdolat bez pořádné přípravy a zkušeností s tábořením. Monika mě pobavila.

tami1
10.12.2019 4 z 5

Kniha je psána takovým novinářským stylem, jako by Monika psala sloupek do společenské rubriky. Čte se dobře, člověk se zasměje a v některých situacích se i pozná. Nad jinými si říká, že je ta žába zralá na facku. Jak to ten Rosťa tak dlouho vydržel a neutekl? Každopádně autorka zdoláním PCT hodně vyrostla. Z rozmazlené princezny se stala ŽENA.

Lizard
06.12.2019 3 z 5

Ufff.... no tak na tuhle knihu jsem byla hodně zvědavá a přečetla jsem ji během chvilky. Ale nějak odvázaná z knihy nejsem. Co se týká stylu, tak to bylo takové "pokecání s kámoškou" o tom jak se jí dařilo na PCT. Asi jsem náročnější čtenář, ale čekala jsem více. Chápu, že člověk se na takovémhle trailu dost zamýšlí nad sebou, nad vztahy, nad životem... že prožívá krizi za krizí a neskutečné bolesti... ale bylo tam toho na mě přehršel. A do toho neustálé rozebírání jejích problémů (především těch průjmových), křivd a rádoby bolístek z mládí.... Po celou dobu na mě Monika působila s prominutím dost na pěst :D Ke knize se s největší pravděpodobností už nevrátím a jsem ráda, že jsem si ji nekoupila ale vypůjčila. Každopádně smekám za zdolání PCT!

PaniJani
03.12.2019 4 z 5

Není to žádný podrobný popis PCT, ale je to velmi čtivá knížka na jeden večer.

Ivanka0070
02.12.2019 5 z 5

Skvělé, tleskám Vám Moni, jste úžasná, jak jste se odrazila a zvládla to!!! Perfektně, čtivě napsané, za dva dny přečtené ???? děkuji, máte můj obdiv❤️????

nightwishta
28.11.2019 5 z 5

Největší srdcovka. Kromě toho, že je skvěle napsaná, tak je i neuvěřitelně inspirující. Její hodnotu obdivuji dvakrát víc, když vím, čím si autorka prošla. Díky za to, že mohla vzniknout!

Monike
24.10.2019 5 z 5

Wau klobouk dolu Moni. Paradni poctenicko i styl vyjadrovani mi sedl. Diky CV!!!

Niky Coffee
10.10.2019 3 z 5

PCT je velké téma, které prostě zaujme. Ale jsem náročný čtenář a vyjadřování Moniky nic moc. Viděla jsem s ní reportáž a vůbec na mě nepůsobila tak, jak se popisuje v knize. Nevím, jestli to byl záměr, aby její výkon vypadal líp, že to zvládla taková "blondýna". Spíš mi lezla na nervy, v tolik letech volat kvůli všemu hned mamince a tatínkovi? Se divím Rostovi, že s ní šel tak dlouho, já bych to nevydržela. Už jsem myslela, že se z toho jejího neustálého omilani o průjmu už taky podelam..a jsem fakt ráda, že jsem za tu knížku neztratila ani korunu....

Adel.ka
02.10.2019 5 z 5

Kdo od této knihy očekává, že se dozví jak se připravit na PCT tak bude zklamán. Ale za mě je to narostá pecka. Takhle knížka Vás namotivuje k tomu vystoupit ze své komfortní zóny. Po dočtění, budete chtít okamžitě vyrazit na nějaký trail. Pokud přemýšlíte nad PCT a nejste si pořád jistí, tak po tomhle si piště, že se rozhodnete to zkusit!

lynxir
20.09.2019 3 z 5

Ale tak dá se to číst. Kdo chce román, vezme do ruky výbornou Divočinu Strayedové; kdo touží po detailní instruktáži, vytáhne Jakubův cestovní deník. V této knize se o PCT zas tak moc nedozvíte; autorka nijak zvlášť nevnímá, co se šustí kolem, a ani lidé okolo ní ji zjevně příliš nezajímají, zato neustále a intenzivně řeší sebe a svoje problémy, čemuž odpovídá i fotodokumentace v knize. Ale i tak za ten výkon před ní smekám!

trynitrix
15.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha

douchova11
11.09.2019 4 z 5

Poutavě napsaný příběh o neuvěřitelné cestě jedné na začátku rozmazlené holky - klobouk dolů :-))

Honza545
03.09.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila nejvíc, ze všech vydaných knih o PCT. Je jiná, protože naštěstí od jiných, nepopisuje každý den a má opravdu silné poslání. Je skvělá, díky Moniko:)

Veruci
03.09.2019 3 z 5

Klobouk dolů před všemi, kteří se na Pacifickou hřebenovku vydají. Moc zajímavé čtení, i když Divočina se mi líbila více a zajímavější mi přišel i blog Lucie Kutrové Holka s bucket listem (151 dní Pacifickou hřebenovkou - Dobrodružství Holky s bucket listem - knihu si také za čas určitě přečtu).

JustWomen
29.08.2019 4 z 5

Pobavilo, zaujalo, fakt obrovský výkon a odvaha vyrazit na Pacific Crest Trail v takovém zdravotním stavu, bez kondice a pořádných příprav. Oceňuji spoustu rad pro ostatní, co a jak vzít, zabalit, navštívit, sníst... skoro mám chuť taky vyrazit. Kniha je důkazem toho, že co tě nezabije, to tě posílí.

hanka6036
20.08.2019 5 z 5

Knížka, která pro mě byla spíše takovým menším deníčkem Monči, než cestopisem. Ale moc mě zaujala a ještě více mě bavila číst. Sice jsem se úplně ztrácela ve výpisech městeček na trailu, ale vůbec mi to nevadilo. Kniha od Moniky je vlastně úplně první knihou o Pacifické hřebenovce, co jsem kdy četla, takže nemůžu srovnávat s ostatními, ale i přes to vřele doporučuji.

Olia
12.08.2019 4 z 5

Přečetla jsem v cuku letu.. trochu jsem už o Monice slyšela kdesi v nějaké reportáži.. styl knížky není úplně vyrovnaný, ale o to více autentický.. nejde tu o rady na cesty, ale o odhodlání porazit sama sebe.. velký obdiv k odvaze, která je opravdu neuvěřitelná! Určitě mohla být kniha podrobnější a víc do hloubky, ale už jen to, že si asi po cestě po všem tom obstarání se sama sebe psala někde v zimě poznámky či deník, je obdivuhodné.. jde tu hlavně o pocity, o vnitřní boj! díky za knihu :-)

MakiMel
02.08.2019 5 z 5

Parádní cestopis s osobním příběhem, který se čte naprosto lehce, i když se tematicky dotýká duševních potíží a hledání životní cesty. Humor působí přirozeně, ne tak násilně, jak jsme zvyklí z mnoha dnešních výpovědí a blogu. Trochu jsem se sekala na výpisu jednotlivých měst a vesnic na trailu, tady jsem přeskakovala, ale jinak vřele doporučuji, rozhodně zajímavé čtení, obzvlášť pro fanoušky knihy a filmu Divočina.

zuzi_zuza
31.07.2019 4 z 5

Když ona ta knížka není skvělá, ale přesto ji tak hodnotím.

Byla jsem na Moničině přednášce, té úplně první. Většinu zážitků už jsem tedy slyšela a přesto jsem se u čtení dobře bavila. Není to návod jak zvládnout PCT, není to ta neustále omílaná Divočina (díky za to!) a kdybych to měla shrnout, tak jsem se vlastně nic moc užitečného nedozvěděla, snad vyjma závěrečného seznamu vybavení. Spíš než cestopis je to životní příběh a já smekám za otevřenost!

Mixy
30.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha napsaná srdcem, plná inspirace a rad. Monča psala knihu přesně tak, jak to cítila a v tom je to kouzlo. Nehleděla na to, co čtenáři chtějí nebo nechtějí slyšet. Napsala pravdu.