Modesta Mignonová

Modesta Mignonová https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86590/bmid_modesta-mignonova-nht-86590.jpg 4 31 2

Příběh mladé, krásné a romantické Modesty a jejích lásek, její vzpoury proti společenskému zvyku vdát se pro peníze, její touhy po skutečném vztahu je vykreslen s hlubokou znalostí prostředí a psychologie hrdinů, jak je pro Balzaca příznačné.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Modeste Mignon , 1870

zbt81
26.11.2018 4 z 5

Predlohou tohto Balzacovho románu bola údajne novela jeho obdivovateľky a neskoršej manželky Eveliny Hanskej, ktorú nanovo prepracoval a doplnil. Mladá, inteligentná, romanticky založená "poétka" Modesta predstavovala jeho Evelínu za mlada. Listy, ktoré si Modesta vymieňala s Ernestom sa vraj v mnohom podobali korešpondencii skutočnej na diaľku zaľúbenej dvojice: mladej grófky s vtedy už známym spisovateľom. Z tohto pohľadu je to určite výnimočné a zaujímavé dielo. Čítalo sa veľmi dobre, ale medzi moje obľúbené "balzakové" superdiela ako Eugénia Grandetová, sesternica Beta, Otec Goriot či Lesk a bieda Kurtizán sa nedostalo. Preto strhávam jednu hviezdičku.

2359
20.05.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Vřele doporučuji - neodtrhnete se. :)

Honoré de Balzac
francouzská, 1799 - 1850