Moderní pedagogika

Moderní pedagogika

Existuje už mnoho knih o tom, jak by měla vypadat ideální škola nebo dokonalý učitel. Víme ale, co se opravdu děje ve školách? Co si z nich děti vlastně odnášejí? Jaké je naše školství ve srovnání se světem? A kam vlastně směřuje světové pedagogické myšlení? Na tyto a další otázky odpovídá zcela nově koncipovaná učebnice soudobé pedagogiky, která českému čtenáři v ucelené formě zpřístupňuje moderní teorii a praxi školního vzdělávání. Na řadě příkladů objasňuje, jakými proměnami prochází ve světě škola, jaké nové formy vzdělávacích procesů se dnes uplatňují a jak je pedagogická věda studuje. Dílo se tak stává významným příspěvkem k diskusi o směřování transformace českého školství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28129/moderni-pedagogika-28129.jpg 3.523
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

Těžko přetěžko k této knize něco napsat. Je nesporné, že byl odveden kus poctivé práce. V knize je spousta zajímavých informací a obzvlášť oceňuji ty, které se týkají vědecko-výzkumné činnosti. Hypotézy, data, fakta, tabulky - to je něco, co mě téměř vždy zaujme a musím to prozkoumat. Na druhou stranu, pokud bych tuto knihu měla brát jako studijní materiál, tak ... tak to prostě není ono. Je zajímavé, že pedagogický materiál o pedagogice může mít tak propracovanou nepedagogickou podobu. Jako učebnice tato kniha pro mě není dostatečně pedagogicky přátelská. Nakonec, zkuste si ji přečíst, a uvidíte sami.

yaoiyuri
15.12.2017

Jak řekla vyučující: „nic lepšího nemáme“.
Bohužel.
Kdyby z toho autor udělal skripta obsahující opravdu to nejnutnější, nejzajímavější a nejužitečnější, bylo by to super, ale z tohohle se fakt učit nedá.

applause
18.04.2016

Řekla bych...až moc moderní. Všelijaké výzkumy v této knize jsou sice zajímavé, kdybych měla více času, tak bych si je i možná prošla, ale přijde mi to všechno až moc podrobné a složité. Přehledné mi to přišlo, až když jsem si podtrhala nejdůležitější poznámky, a na rozdíl od ostatních knih mě tato kniha trochu odradila od profesní dráhy učitelky.