Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497525/bmid_mnichovska-zrada-nebo-prazsky-krach-eZC-497525.jpg 3 3 1

Kniha se zabývá příčinami a vyvrcholením československé vnitropolitické a zahraničněpolitické krize v září 1938. Přináší detailní popis nepříliš známé mise, kterou na popud prezidenta Edvarda Beneše a v souladu s jeho pokyny vykonal — jako akt tajné diplomacie — československý ministr sociální péče Jaromír Nečas. Šlo o jeho cestu do Paříže v polovině září 1938, kde žádal francouzskou vládu o neveřejné zprostředkování prezidentovy nabídky části československého státního území Adolfu Hitlerovi.... celý text

Habrovan
16.06.2022 5 z 5

V knize se dočteme o tom, co předcházelo Mnichovu a proč si tak Spojenci umyli ruce. Benešovo břídilství nás dvakrát vydalo do chřtánu zhouby, toto je první případ. O tomto velezrádném jednání mnozí nemají potuchy, a tak se rádi utíkaji do sebelítostných zrad. Ale to není pravda.

diplomacie zahraniční politika české dějiny Mnichovská dohoda rok 1938

Autorovy knížky

Jan Cholínský
česká, 1965
2019  67%Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938

Kniha Mnichovská zrada, nebo pražský krach? Nečasova mise a rozpad Československa v září 1938 je v