Mlčení

Mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26491/bmid_mlceni-65d77420db9b2.jpg 5 206 59

Na smrtelné posteli vymohl otec na Lauře Brandonové slib, aby se v budoucnu postarala o starou dámu, Sáru Tolleyovou. Lauřina návštěva u ženy, která si nepamatuje nic kromě vzdálené minulosti, nepřímo vyústila v sebevraždu jejího manžela. Malá dcera Emma, která se stala svědkem otcovy smrti, ztratila následkem šoku řeč. Zoufalá Laura, zmítaná výčitkami svědomí, se odhodlá vyhledat poslední naději - muže, s nímž se potkala pouze jednou před šesti lety a který je skutečným Emminým otcem.Společně pak rozmotávají klubko dávných událostí obestřených záhadami a mlčením...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Breaking the Silence , 1999

Šánka
25.03.2018 5 z 5

Diane Ch. je sázka na jistotu, když si chci odpočinout od napínavých knih nebo třeba od náročnějšího čtení,...... nikdy nezklame.
Pěkný příběh, vyprávěný ve dvou časových linkách, v němž nechybí přiměřená porce romantiky, jako vždy hodně mateřské lásky a napětí. A tentokrát i vážnější téma pokusů ovládání lidského vědomí na pacientech v psychiatrické léčebně. V závěru se obě linky propojí a dočkáme se i nečekaného překvapení.
Nic nového, ale je to opět velmi čtivý příběh, a to je nesporná devize všech autorčiných knih, a já se u něj skvěle bavila.

Jana283
02.01.2018 4 z 5

Totálně psychicky vyždímaná po několika dnech prožitých s Malým životem jsem sáhla k osvědčené Diance CH. A zase mne nezklamala. Ta zápletka je tedy lehce překombinovaná, ale nakonec si člověk řekne, proč ne, zvláště když to není pouhé řízení osudu a místo něj tahá za nitky několik intrikánů. Jasně, že nechybí láska mateřská i partnerská, ale také velmi zajímavé informace o psychiatrických pokusech na pacientech v USA v době studené války. Tak ejhle, ono to nebylo jen v SSSR, ale i za železnou oponou. Velmi smutná a citlivě napsaná část románu. A vůbec se nezlobím, že to končí romanticky - svatbou. Občas nějaké to pohlazení potřebuje i čtenář temných knih.

zdehan
18.12.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha a ten konec ten byl to jsem teda nečekala opravdu stojí za přečtení.

ina77
26.10.2017 4 z 5

Perfektní kniha a zajímavý konec.

sabca
06.10.2017 5 z 5

Tak to jsem nečekala. Opravdu pěkná kniha, kde nic nechybí ani tak nejsou zbytečné stránky. Kniha zaujme ihned od začátku a baví až do konce, který je nečekaný. Doporučuji

EvkaB7
09.09.2017 5 z 5

Výborná knížka, čtivá od začátku do poslední stránky. D.Ch. píše skvěle. Mix napětí, romantiky a mnoha zvratů. Takové romány pro ženy mám ráda.

Danago
06.07.2017 5 z 5

Velice krásná a čtivá kniha. Příběh má spád hned od samého začátku, žádná hluchá místa. Knížku jsem přečetla bez přetávky, nedalo se od ní odejít. Skvělá knížka . Diane Chamberlain asi nikdy nezklame .

allyce
22.03.2017 4 z 5

Příjemné čtení, zajímavá zápletka, jen ta červená linie, je na mě moc červená :)

Zdenulkaa
04.12.2016 5 z 5

Dočetla jsem v noci - úžasná kniha. Velice dobře napsaná, žádná hluchá místa. Dávám plný počet *

hlina
25.08.2016 4 z 5

Knížka mě pohltila od samého začátku. Slupla jsem ji jako malinu. Velmi emotivní příběh, u kterého mě moc bavilo rozkrývání souvislostí.

Knižní střípky
07.08.2016 5 z 5

Nemohu jinak, než opět vychválit do nebes další knihu do paní CHamberlainové! Četla jsem ji kdysi dávno, když u nás vyšla a teď po cca 14-ti letech znovu a vím, že i tehdy na mě šíleně zapůsobila. Téma je velmi silné, prostředí psychiatrické léčebny v 60-letech minulého století asi nebylo zrovna skvělé místo pro život, popis tehdejších léčebných metod člověku vhání slzy do očí, hlavní linie příběhu, kdy dcerka hlavní hrdinky Emma následkem šoku ze sebevraždy otce přestane mluvit je rovněž velmi silná a emotivní....Výborná kniha, opravdu, všem vřele doporučuji

cmelda87
21.04.2015 5 z 5

Ve 3h. ráno jsem to dočetla! Úžásné! Přesně tohle miluju - a i Mlčení je pro mě právě z těch knížek, které vtáhnou, nemůžete přestat číst, příběh pohltí až do samého konce, kde už asi na 100% víte, jak to teda dopadne. Jenže to si jen myslíte, protože byť i poslední stránka Vás dostane a zůstanete překvapení. A ještě nějakou dobu po dočtení musíte na ten příběh a osoby v něm myslet. Mě u toho až napadlo, jestli je to opravdu jen příběh, nebo se to stalo doopravdy.? :-)

Evik30
30.09.2014 5 z 5

Diane Chamberlainovou mám moc ráda. Jejím knihám nechybí čtivost, napětí ani trocha romantiky.
Tahle kniha mě hodně zaujala. Četla jsem ji pomaleji, ne proto že by mě nezaujala, ale abych pochopila dějovou linii knihy.
Asi to není jen můj názor. Měla jsem ji totiž z knihovny a přede mnou ji asi četlo už více čtenářů, protože už měla něco za sebou. Sem tam nějaká natržená stránka, polití od kafe taky nechybělo.
D. Chamberlainová píše spíš pro ženy, ale určitě by nezklamala ani pány.

conor
15.07.2014 5 z 5

Super knížka, napínavá a čte se doslova sama. Rozhodně řadím mezi své oblíbené.

Jamate2
13.02.2014 5 z 5

Naprosto úžasná a napínavá knížka, plno nečekaných zvratů. Prozatím asi nejlepší kniha od této spisovatelky. Už jsem jí četla dvakrát a rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

princesse
18.09.2012 5 z 5

Jak jsem řekla, tak se stalo. Právě dočteno. Úžasně čtivá kniha, má spád, žádné prodlevy, od začátku do konce nelze přestat. Skvělá a doporučuji. Stojí určitě za přečtení a poohlédnu se i po nějaké další od této autorky.

princesse
12.06.2012 5 z 5

Četla jsem před lety a mám ji připravenou si ji opět přečíst. Moc se mi líbila, úžasně čtivá.

beruska65
09.04.2012

Úžasná kniha přečetla jsem jí jedním dechem určitě zkusím další od této autorky

Leskodka
19.12.2011 5 z 5

Kniha mě zaujala hned na začátku a byla poutavá až do konce, velmi dobře se mi četla.