Mlčení

Mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26491/bmid_mlceni-65d77420db9b2.jpg 5 206 59

Na smrtelné posteli vymohl otec na Lauře Brandonové slib, aby se v budoucnu postarala o starou dámu, Sáru Tolleyovou. Lauřina návštěva u ženy, která si nepamatuje nic kromě vzdálené minulosti, nepřímo vyústila v sebevraždu jejího manžela. Malá dcera Emma, která se stala svědkem otcovy smrti, ztratila následkem šoku řeč. Zoufalá Laura, zmítaná výčitkami svědomí, se odhodlá vyhledat poslední naději - muže, s nímž se potkala pouze jednou před šesti lety a který je skutečným Emminým otcem.Společně pak rozmotávají klubko dávných událostí obestřených záhadami a mlčením...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Breaking the Silence , 1999

Miretti
30.10.2020 4 z 5

Paní autorka nemá snad žádnou slabou knihu, z těch co jsem zatím četla, bylo ale Mlčení tou, která mě zaujala nejméně. Ale bylo to asi i tím, že jsem ji četla ihned po přečtení Kruté volby, se kterou konkurovat nemůže. To nic nemění na tom, že se jedná o další skvělý a originální příběh, tak jak jsem u této spisovatelky zvyklá.

Petracislerova
11.09.2020 5 z 5

Již několikátá kniha od této autorky a opět skvělá! Až do samého konce vás nechá v napětí. Těším se na další knihu!

bezzink
25.07.2020 5 z 5

Uzasna kniha. Nekolikrat mi vehnala slzy do oci. Knihu ukladam do doporucnych a autorku do oblibenych. :) Diane ma vydane dalsi 4 knihy od roku 2015, snad tech se jeste dockame.

marara
23.05.2020 4 z 5

Příjemné romantické, napínavé čtení.

jeny-v
14.05.2020 5 z 5

Opět kniha, která mě celou dostala a já ji nebyla schopna odložit. Příběh čtyřicetileté Laury, která prožije hned na začátku dvě smutné příhody - úmrtí otce a smrt manžela. Ta druhá poznamená i její pětiletou dceru Emmu, která přestane mluvit. Navštěvují tedy psychoterapeutku Heather, která Lauře doporučí, aby se pokusila spojit v rámci léčby s dávným přítelem Dylanem Geerem.
V souběžné dějové linii Laura plní poslední přání svého otce a navštěvuje v pečovatelském domě Sáru, která má počáteční stadium Alzheimera. Při jejich společných procházkách se odvíjí příběh vyprávěný Sárou, která se při vlakovém neštěstí seznámila se svým budoucím manželem Joem a spolucestující Ann. Na přelomu padesátých a šedesátých let začala pracovat jako zdravotní sestra v psychiatrické léčebně sv. Markéty, kde byly prováděny pokusy elektrošoky, pomocí LSD i lobotomie. A narodila se jí dcera Jannie…..
Přestože vydání knihy je už dvacet let staré a vyprávění ještě starší, možná i tím, že jsem to období prožila, jsem každou stránku "hltala". Konec splnil moje očekávání a mě hřálo u srdce.

Evaho73
09.05.2020 5 z 5

Návykové čítanie, pri ktorom nemôžete knihu odložiť, pokým ju neprečítate celú.
V tomto príbehu sa opäť prelínajú pseudo životy viacerých postáv v dvoch časových pasmách, ktoré vyústila do excelentného finále.
Atraktívna je aj téma psychiatrickej liečebne, v ktorej sa odvíjajú nekalé pokusy s ľudským vedomím.
Odporúčam ako skvelé oddýchové čítanie, kde ľahko zabudnete na čas alebo povinnosti.

Ráčkajda
23.04.2020 5 z 5

Teda to byla taková nádhera.... brilantní zápletka a konec mě překvapil. Musela jsem pořád číst, nemohla se dočkat, jak to dopadne.

lenkavildomcova
08.03.2020 5 z 5

Skvělá, neuvěřitelná. Vše se dokonale propojilo.

vikaa
11.02.2020 4 z 5

Druhá kniha této autorky v krátké době a opět velká spokojenost. Příběh z minulosti, který se před námi postupně odkrývá, je plný rodinných tajemství a nečekaných zvratů. Pojítkem je jedna psychiatrická léčebna s poněkud zvláštním režimem, kde vlastně všechno začalo. Na konci příběhu se všechno pospojuje a my čtenáři se tak dozvíme odpovědi na všechny naše otázky. Brilantní zápletka!

Péťa1950
16.01.2020 4 z 5

Studená válka, pokusy na psychiatrických pacientech a druhá linie, romantický příběh s propleteným životním osudem všech postav.Čtivé, odpočinkové.

xena2711
05.01.2020 5 z 5

Tuto autorku zbožňuji. Píše nádherně čtivé příběhy. Mlčení je naprosto dokonalý příběh, který Vás nenechá knížku odložit. Jeden den jsem začala a druhý skončila. Totálně propletený příběh se na konci rozpletl. Neuvěřitelná záhada se objasnila. krása. Určitě doporučuji...

Val
30.10.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky a naprosté nadšení. Začtete se hned na první straně a nemůžete se odtrhnout. Celou dobu jsem měla pocit, že rozplétám zašmodrchané klubko vlny. Po rozpletení mi bylo smutno, že už je konec. Silný příběh .

tabaluga
29.10.2019 5 z 5

Velmi silný příběh, kdy každý z aktérů cítí vinu za činy jiných a za jejich rozhodnutí...střídání časových rovin mi vůbec nevadilo, hodně mne zajímalo jak to ve skutečnosti všechno bylo a musím rici, že závěr pro mne byl překvapující. Jediné, co mne trochu mrzelo, byl osud Sáry, ale to je prostě život. Přála jsem ji, aby byla schopna vše pochopit..

laura
16.10.2019 5 z 5

Při čtení této knihy jsem si opět uvědomila, jak moc záleží, v jakém rozpoložení určitou knihu čtete. Když jsem totiž tento příběh četla poprvé, měla jsem zato, že mě až tolik neoslovil jako jiné knihy této autorky. Dějovou linii jsem si už moc nepamatovala, takže teď, téměř po dvaceti letech to bylo skoro jako číst ji poprvé...

Možná jsem prostě dospěla do doby, kdy některé věci vnímám jinak, protože tentokrát mě příběh Emy, pětileté holčičky, která po sebevraždě otce přestane mluvit, doslova rozsekal. Nejde však jen o jednu dějovou linii, v knize se vzájemně prolínají a splétají osudy několika lidí a klíčem ke všemu zůstává stará dáma trpící alzheimerem, Sára Tolleyová. A právě tento příběh, tento životní osud mě rozdrtil. Posledních asi 50 stran jsem vůbec nemohla dočíst - přes slzy jsem zkrátka neviděla...

Tudíž přehodnocuji svůj názor na tuto knihu, je úžasná, je dech beroucí, je bolavá, tak jak jen život může bolet. Je ale i krásná, dojemná, neobyčejná. Když do sebe všechno nakonec zapadne (i když jsem trošku tušila, přece jen mi asi něco z prvního čtení v paměti uvízlo), máte dojem, že se pořádně nemůžete nadechnout. Všechno vás bolí. Bolí vás srdce pro jednu starou paní, která dožívá svůj život v nevědomí - ačkoli vy víte...

Šungitka
01.04.2019 4 z 5

Je to strhující příběh...

Denisa153
31.01.2019 5 z 5

Co nejvíce zašmodrchané osudy postav a na konci rozpletení. To je přesně to co knihu vystihuje. Je to velmy čtivé,z některých pasáží mi šel mráz po zádech. Jedna z lepších knih od autorky.

Klára238
13.01.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, i když žádné překvapení se pro mě nekonalo. Hodně předvídatelné a moc červenoknihovnové. Ale na zimní večery, proč ne???

malen
10.01.2019 3 z 5

Mám knihy této autorky moc ráda, ale tohle se mi nečetlo dobře. Ale určitě mě to neodradí od jiných jejich knížek.

bekule
25.06.2018 4 z 5

Typická Chamberlainová, rozplétání složitých vztahových propletenců. Traumatizované dítě, sžívání se otce s šestiletou nemluvící dcerou o které neměl tušení, vzpomínání staré ženy trpící začínající Alzheimerovou chorobou, děsivé pokusy na psychiatrických pacientech. Výborná kniha , jen ty prostřihy se Sářinými vzpomínkami z minulosti byly někdy až příliš rozvláčné. Velmi překvapivý, možná až překombinovaný závěr.

harena
31.05.2018 4 z 5

Romantický příběh pro ženy, který se dobře četl a v těchto horkých dnech byl to pravé, na co jsem měla chuť. Kniha je neobyčejně čtivá, dojemná i napínavá. Paní Chamberlainová je zkušená spisovatelka a romány pro ženy psát umí. Příjemný odpočinek od thrillerů a detektivek.