Miznúce dievčatá

Miznúce dievčatá https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479547/bmid_miznuce-dievcata-tWN-479547.png 4 1720 484

Jedného dňa zmizne v ospalom americkom mestečku Denton krásna sedemnásťročná Isabelle Colemanová. Všetci obyvatelia sa pustia do hľadania, no jediné, čo sa im podarí objaviť, je jej mobilný telefón. Nečakane sa však v meste zjaví iné unesené dievča - otrasené a traumatizované po roku väznenia -, ktoré vôbec nereaguje na svet okolo seba. Detektívka Josie Quinnová, ktorú práve suspendovali, sa rozhodne po zmiznutej Isabelle pátrať na vlastnú päsť. Má však len jedinú stopu, po ktorej sa môže vydať. A tou je záhadné meno Ramona. Tuší, že obe zmiznuté dievčatá majú niečo spoločné a Ramona je tajuplným kľúčom k tejto záhade. Josie Quinnová sa púšťa do zúfalých pretekov s časom. Za každú cenu musí nájsť Isabelle živú. Postupne zisťuje, že zmiznutých dievčat je viac, lenže nikto jej neverí. Podarí sa jej napriek tomu chytiť šialenca, ktorý ich unáša? A na aké temné miesta sa bude musieť vydať, aby odhalila pravdu, ktorú nikto nechce vidieť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

onyx84
19.10.2020 4 z 5

Ale tak jo...nebylo to špatný...úplně hotovej z toho nejsem,ale až bude pokračování, tak ho asi zkusím...

knihomolkaŠárka
19.10.2020 4 z 5

Kniha, ze které mrazí a nedokážete ji odložit. Jedná se o odpočinkový thriller, který vás však dokáže upoutat natolik, že na něj budete neustále myslet. Nedá vám spát totiž nejen samotný příběh, ale především si zde natolik oblíbíte nezastavitelnou hlavní hrdinku, že budete toužit vědět, jak to celé dopadne. A i právě kvůli Jesie je skvělá zpráva, že v zahraničí z této série vyšlo už osm dalších dílů a brzy k nim přibude další. Já už se tedy nemůžu dočkat, co si pro nás autorka připraví příště. ❤

evonra
18.10.2020 5 z 5

Pro fanoušky Angely Marsons jak dělané.
Super čtení a i já se těším na další setkání s Josie.

MMacicekk
16.10.2020 4 z 5

Jediný problém jsem měla s vyústěním zápletky a s její nereálností. Na malé město, jak ho prezentuje autorka, se zde děly až nepředstavitelné věci, kterým bohužel nemohu uvěřit. Důvěryhodnost zápletky tím tak klesla a s ní i moje hodnocení.
Přesto se jedná o výborné uvození do série se sympatickou vyšetřovatelkou a já se budu těšit na další setkání.

JustWomen
16.10.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo, a to bez výhrad. Maximálně čtivé, temné, mrazivé, ale nepřekombinované. Super thriller, doporučuji.

Titas9001
15.10.2020 3 z 5

Jsem milovník tohoto žánru a přečtu skoro cokoliv, co vyjde. Na prvotinu asi dobré, ale do křesla mě to nezabořilo a dnes( jeden den po přečtení) mohu říci, že to kolem mě tak nějak proplulo bez povšimnutí. Prostě na mě moc mrtvol bez nějakého logického důvodu, z padouchů se stávali hrdinové a naopak, postřelení kolegy atd....Na 400 stran poněkud vykalkulované a zmatené ve snaze šokovat co nejvíce? Asi tomu dám šanci a další knihu si přečtu . Snad to byly jen dětské nemoci, protože hlavní hrdinka a její okolí mají potenciál...

Klesňa
14.10.2020 5 z 5

Čtení jsem si opravdu moc užil a můžu jen doporučit. Příběh je napínavý a děj (i přes různé odbočky k minulosti Josie) plynulý. Líbilo se mi, jak se postupně odhalují další tajemství a někdy jsem skoro ani nemohl uvěřit tomu, co právě čtu. Právě tato šokující odhalení a krátké kapitoly Vás nutí číst pořád dál. Setkáte se tady třeba s tajemným jménem, které vše spojuje, ale nikdo neví, komu patří. Taky narazíte na to, že ne každý klaďas je opravdu klaďas. Konec už přečtete na jeden zátah, protože to napětí prostě nejde vydržet. Josie Quinnovou tak hned můžu zařadit mezi mé oblíbence a už se těším na další díl z této série. Pokud vím, v zahraničí už autorka vydala díl devátý, tak snad se k nám brzy dostanou další překlady.

Knižní střípky
13.10.2020 5 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivě napsaná, díky krátkým kapitolám se děj posouvá rychle dopředu. Josie je velice sympatická hlavní hrdinka, i když má občas sklony k nepředloženému jednání, ale budiž jí odpuštěno. Knihu jsem přečetla během jednoho dne, moc nešlo od ní odcházet. Nechtěla jsem se pouštět do další nové série, ale nelituji a pevně doufám, že další díl bude brzo následovat. Naštěstí, když jsem šmejdila na zahraničním webu, zjistila jsem, že je na světě již hodně dílů, což mě uklidnilo, protože já jsem právě našla další oblíbenou a skvělou detektivní sérii.

Celá recenze v záložkách od Knižní střípky

Jeanine8

Super!

Jenny46
13.10.2020 5 z 5

Tak to byl mazec napínavá kriminálka od začátku až do konce, četla jsem do rána. Krásná obálka, napínavý děj, sympatická hlavní hrdinka, která mi připomíná vyšetřovatelku Ericu F. a styl psaní spisovatele R. B., určitě doporučuji !!!

berila
12.10.2020 5 z 5

Tak tohle je naprosto úžasný thriller. Takhle si já ho představuji napsaný. Źádná slabá místa, opravdu skvělá jízda. Všem milovníkům thrillerů vřele doporučuji.

ladyfromskye
11.10.2020 5 z 5

Od začátku jsem věděla, že mi tahle lahůdka prostě nemůže uniknout. Ta anotace a ta nádherná obálka už tradičně skvělého Ondřeje Mikuleckého!
Mizející dívky jsem si šetřila na víkend. Moudré to rozhodnutí! Protože začít je číst uprostřed týdne, hodím se marod. Přečetla jsem je prakticky na jeden zátah, nedalo se přestat.
Temné lesy a ještě temnější tajemství, ze kterého vás vážně bude mrazit.
Josie Quinnová, bezva ženská a člověk, kterému prostě musíte fandit.
Víc neprozradím. Snad už jen to, že s touto sérií se Cosmopolis opět trefil do černého!

Jana65
11.10.2020 5 z 5

Perfektní čtení, zase mi k mým oblíbeným přibyla nová spisovatelka. Celý děj byl napínavý a moc se mi líbil, už netrpělivě čekám na další v sérii.

Blaufik
10.10.2020 4 z 5

Ihned od začátku je jasné, že se zde klube nová, prémiová série, která bude mít dlouhé fronty fanoušků po celé zemi a já se ani nedivím. Kromě čtivého příběhu, od kterého je opravdu těžké odejít, se zde rýsuje série s hlavní hrdinkou, která je sympatickou a silnou ženskou.

85098211
10.10.2020 4 z 5

(audiokniha)
Kniha čtenáře okamžitě vtáhne do děje, i když je na začátku lehce obtížné zorientovat se v postavách. Tematicky se mi příběh líbil, přestože nebyl příliš originální. Také na Josie jsem si musela chvíli zvykat, ale později se to už dalo ;-). Vyšetřování případu mizejících dívek je docela komplikované a postupně se zamotává ještě víc, kromě toho Josie a její kolegové stále narážejí na onu záhadnou "Ramonu". Samozřejmě se vysvětlení čtenář dočká, ale až hodně na závěr. Spravedlnosti je nakonec rovněž učiněno zadost - a to je nejdůležitější ;-). Přestože v případě audioknihy bych zvolila jiný, příjemnější hlas, než jakým disponuje Zuzana Slavíková ;-). Autorka mne opravdu zaujala a já pevně doufám, že se s Josie a jejím dalším případem zase brzy potkám. A vám ostatním bych chtěla vzkázat: rozhodně si knihu přečtěte, opravdu není špatná! ;-) Ve finále dávám poctivé čtyři hvězdičky, protože mne kniha začala bavit až po chvíli, a tu pátou si schovám pro další případ ;-).

JessieEx
08.10.2020 5 z 5

Zaujala mě krásnou obálkou, nadchla výborným obsahem. Opět jsem si tady dokázala, že mám raději americké detektivky, nežli ty britské... Lisa Regan touto knihou strčila do kapsy Marsons s Bryndzou dohromady a to mám oba autory velice ráda!
Ale tohle bylo tak čtivé, oprostěné od běžných klišé, napínavé a nepředvídatelné. Tajemství se tady rozplétá postupně, po celou dobu čtení, takže to není velká bomba a nečekaný šok na konec, tady do sebe všechno tak nějak postupně zapadá. A přesto nejsme ochuzeni o mnohá překvapení. Já zase nic neodhadla.
Hlavní hrdinka Josie mi byla sympatická moc a myslím, že máme mnoho společného :) Její bezmoc mi způsobovala úzkost a bylo mi při čtení až špatně od žaludku z některých domněle bezvýchodných situací.
Na detektivkách mě vždycky víc zajímá práce detektivů a odhalování tajemství, nežli popis "práce" vraha - já se bez těch nechutností moc ráda obejdu. A proto jsem ráda, že to autorka vynechala a přesto nám dala nahlédnout do příběhu i z pohledu obětí. Pro mě naprosto ideální.
Postava Josie jednou nebo dvakrát sklouzla k superhrdinství ve stylu třeba Thea Craye (Naturalista), ale to už je takový řekla bych rys amerických detektivek a thrillerů.
Hodně mě mrzí obrovské množství gramatických chyb a překlepů, skóre bych tím knížce ale kazit nechtěla. Tohle je jasných 5*. Doporučuji!

Zdenas5
07.10.2020 5 z 5

Dobré, napínavé čtení. Krátké kapitoly drží čtenáře v napětí a nutí číst dál a dál. Hlavní hrdinka je sympatická a velmi odvážná. Všechny postavy jsou živé, věrohodné.
Dobrý začátek nové série, už se těším na pokračování.

Danago
03.10.2020 5 z 5

Perfektní krimi. Hlavní hrdinka mi byla od samého začátku sympatická. Její život nebyl ani není jednoduchý . Příběh odkrývá nečekaná překvapení z minulosti i ze současnosti. Děj se postupně rozehrává a s každou další stránkou nabírá na obrátkách. Pátrání odkrývá nečekané zvraty a čtenář ani hlavní hrdinka neví komu vlastně může věřit. Knížka je napínavá, čtivá , překvapivá a šokující. Myslím,že jsem objevila další skvělou sérii detektivek a Josie bude mou oblíbenou vyšetřovatelkou. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.
SPOJLER
Velice zajímavé spojení vyšetřovatelky s novinářkou, které mě potěšilo.

Mi--LADA
01.10.2020 5 z 5

Na knížku jsem se těšila - a trefa do černého. Dívky v městě mizí beze stopy, už to je tajemné a napínavé. Co se autorce zvláště povedlo, je vykreslená postava vyšetřující policistky, ženského detektiva Josie Quinnové. Josie je zajímavou, silnou ženskou postavou, která dělá příběh ještě více zajímavým. Život vyšetřovatelky se pomalu rozpadá, má svojí těžkou minulost, kterou řešila nějakou tou sklenkou a byla suspendována. Přesto se věnuje pátrání a objevuje nedořešené případy z minulosti dalších pohřešovaných dívek... Dobré, čtivé, taková má zajímavá detektivka být.
Těším se na další knížku ze série.

Martiiiik
29.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda.. :-) nesmírně čtivé, od první stránky se stále něco dělo, velmi napínavé.. hlavní hrdinka je velmi sympatická, má kuráž.. výborná kniha a vřele doporučuji :-)