Tajemství Turínského plátna

Tajemství Turínského plátna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161113/bmid_tajemstvi-turinskeho-platna-I0O-161113.jpg 4 109 35

Mitzi Fallonová série

Je to nejkontroverznější náboženská ikona na světě. Nikdo neví, odkud se vzala. Nikdo neví, kdy byla zhotovena. Ale právě ona se stane klíčem k rozluštění případu současného sériového vraha, který své oběti zabíjí velmi krutým a bizarním způsobem. Podaří se dvojici amerických policistů, jež stopy zavedou z Kalifornie až do Vatikánu, odhalit zločince i největší záhadu křesťanských dějin? Thriller nabitý nekonečnou akcí, šokujícími zvraty a pozoruhodnými historickými poznatky.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Turin Shroud Secret , 2012

aktak1203
24.08.2015 3 z 5

Průměrná detektivka, neurazí ani nenadchne. Dobrá na deštivé večery nebo deštivou dovolenou.

nightlybird
07.04.2015 2 z 5

Je celkem zajímavé, že komentáře ke knize jsou možná rozporuplnější než kniha sama. Z mého pohledu jde o nenáročnou oddechovku psanou jednoduchým stylem, členěnou do krátkých kapitol, možná by byla dobrá na čtení v originále pro procvičení angličtiny. S Brovnem ji spojuje především zakomponování historického tématu s náboženským podtextem do vlastního syžetu jinak standardní detektivky, mohla by tedy vyhovovat čtenářům, kteří preferují tento druh žánru. Neklade žádné přehnané nároky na mozkovou kapacitu. Jediným pozitivem jsou motta u jednotlivých částí, která připomínají klasiky a tak je tady ocituji :
"Bůh je mrtev! A zabili jme ho my!" F. Nietzche
"Běda těm,kdo jsou moudří ve vlastních očích a rozumní sami před sebou." Bible, Izaiáš 5.21
"Ten, kdo ovládá současnost, ovládá minulost. Ten, kdo ovládá minulost, ovládá současnost." Orwell.
V celé řadě jiných obdobných knih se nenajdou ani taková zrnka moudrosti.

derminator
22.10.2014 4 z 5

Kniha dobrá o tom není sporu! Jen dvě věci nesrovnával bych jí určitě z Danem Brownem to je ta první věc protože na Browna to má ještě hodně moc daleko. A druhá věc kniha se čte jedním dech to je pravda ale ten konec je až moc přitažený za vlasy a také bych sem nepletl dva vrahy kteří jsou něco jako příbuzní kdyby existovalo hodnocení na 3 a půl hvězdičky tak bych ho dal takto je to za 4 a v procentech za 65%. Ale má kniha moje plus pro doporučení ostatním čtenářům!

Petr101
22.08.2014 2 z 5

Mám z této knihy rozporuplné pocity. Dřív jsem četl Odkaz Stonehenge, které se mi velmi líbilo, a přijde mi, jako by Tajemství Turínského plátna psal jiný člověk. Začátek mě nudil víc, než konec knihy, která měla sice spád, ale čekal jsem mnohem propracovanější rozuzlení. Snaha o humor mi přišla taková těžkopádná.

Simbli
07.08.2014 4 z 5

Popravdě nerozumím těm názorům, že kniha připomíná Dana Browna. Mně ho nepřipomínala ani vzdáleně. Kniha je čtivá, i když asi nemá tak rychlý spád jako u ostatních knih tohoto tématu. Liší se podle mě tím, že celá záležitost okolo turínského plátna je jaksi spíše jen na pozadí jiného hlavního příběhu. Tedy já jsem z toho měla ten pocit.

keselylenka
06.08.2014 4 z 5

Dobře napsané, přiměřeně napínavé a pro me příjemný otevřený konec, který nezavání přílišným klišé. Určitě si přečtu další.

Jakeneg
17.03.2014 1 z 5

No nevím, tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Od tohoto autora je to 1. kniha a zřejmě se ke čtení další asi nerozhodnu. Dávám jednu hvězdu.

kikies
30.01.2014 5 z 5

Za mě hodnotím jako perfektní knihu, napínavou od začátku do konce, s propracovanými všemi dějovými liniemi... lituji, že autor není produktivnější a jdu se vrhnout na Stonehenge... :-)

Pavlnka
26.01.2014 3 z 5

Není to kniha, ke které bych se vracela. První kniha autora mě zaujala více.

Azala
15.01.2014 5 z 5

parádní příběh, napínavé od začátku až do konce, doporučuji Všem přečíst, stojí to za to

vysypanel
16.09.2013 4 z 5

Fajnšmekři jsou už nějací rozmazlení Nesbem, asi. Já dávám čtyři hvězdičky. Napínavé a čtivé. Přehledné a jasné. pouze "Hepáč" si mohl Sam Christer odpustit, ale budiž. Přečteno celkem rychle.

buturenka
03.09.2013 3 z 5

dobrá knížka na řeckou pláž

benda02
20.08.2013 3 z 5

Je to napínavé, dobrodružné, zajímavé, je to čtivé, ale zároveň mě to příjde jak kopie Dana Browna a Šifry mistra Leonarda, má to spoustu podobných prvků, které člověk nepřehlédne.

HiRes
22.07.2013 3 z 5

Provedení podobné jako u Odkaz Stonehenge...., ale ne tak povedené. Plusem knihy jsou možná tak krátké kapitoly, takže na léto k vodě jak dělané, a fakta o Turínském plátnu. A nakonec velké mínus, za celkem neuzavřený konec, což je k zbláznění, hlavně u několika postav se kterými nevíme co se stane. Knize vesměs chybí to pravé překvapení a napětí....

Evouš
13.07.2013 3 z 5

Spojení historie, náboženství a zločinu. Bohužel část knihy jsem se nudila - postrádala jsem hlubší zvrat v ději, chyběla mi akce. Něco po čem bych nebyla schopna odložit knihu. Možná to bylo způsobeno tím, že nejsem příliš velkým nadšencem do dějin. Tři hvězdičky dávám za hlavní postavy (které se mi rychle zalíbily) a za vcelku povedený závěr.

záhady thrillery Vatikán Turínské plátno dobrodružné romány

Sam Christer (p)