Z Mitfordu do Meadowgate

Mitfordský román zavádí otce Tima na farmu jeho přátel nedaleko Mitfordu, kde je kněz kromě péče o farmu navíc pověřen úkolem obnovit jako vikář funkci malého místního kostelíka. Otec Tim se s manželkou snadno zabydlel na přítelově hospodářství v krásném okolí, ale brzy se bez svých farníků začne nudit. Nečinnost je pro něho skutečnou noční můrou a proto vřele uvítá od svých nadřízených speciální úkol, jímž je pokus o oživení čtyřicet let zavřeného místního kostela. Jeho úsilí místní obyvatelé uvítají s nadšením, žijí poměrně stranou od ostatních a kostel jako centrum společenského života těmto horalům dlouho chyběl. Otec Tim, který udržuje stále živé kontakty s mitfordskými sousedy se tak seznamuje s řadou zajímavých rázovitých postav ze svého nového působiště, k nimž má stejně vřelý vztah jako k mitfordským, a jimž se snaží pomáhat nejen radou, ale i skutkem. Tímto románem by se měla oblíbená mitfordská sága definitivně uzavřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22496/z-mitfordu-do-meadowgate-22496.jpg 4.127

Mitford 9.

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno, Vyšehrad

Light from heaven, 2005

Kniha Z Mitfordu do Meadowgate

tester
07.11.2015

to rose...Nemusím mít na každé stránce knížky nějaké rozjímání o Bohu, desatero přikázání a náboženské vytržení..... a jak by to v městečku bez toho vypadalo? Aby lidé v obci žili klidně a spokojeně je to nezbytné.

miuk
04.06.2014

Všechno v knize je idylické, pokud ne, tak se idylickým a dokonalým stane. Pro mě nudné čtení o ideálním místě, ideálních lidem, bez napětí, bez náboje. Nuda.

rose
01.05.2012

Asi jsem neudělala dobře, že jsem tu celou sérii knih o Mitfordu začala číst od konce. Předchozí díly jsem neznala, a tak jsem se dost topila v postavách a osudech. A ani jinak mě knížka moc nezaujala, možná to je tím, že nejsem věřící, alespoň v tom obvyklém smyslu slova. Nemusím mít na každé stránce knížky nějaké rozjímání o Bohu, desatero přikázání a náboženské vytržení. Možná to chce přečíst si předchozí díly.