Domů do Holly Springs

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy otce Tima Další mitfordský román zavádí otce Tima do jeho rodiště, do Holly Springs. Jednoho dne totiž přijde tajemný lístek, na kterém stojí: Vrať se domů. Kdo jej poslal a proč, může hlavní hrdina zjistit jedině tak, že se do svého rodného města vydá. V Holly Springs nebyl otec Tim takřka čtyřicet let. Proto je asi nejvyšší čas město navštívit, byť si pro sebe hlavní hrdina stále vymýšlí výmluvy. Na cestu se vypraví se svým oblíbeným psem Barnabášem, který je všude vítán. Hlavní hrdina vzpomíná na dávno zapomenutá dobrodružství, i na malá příkoří, kterých se díky přísné výchově svého otce dopustil na druhých. Především pátrá po černošském chlapci, přibližně jeho věku, jenž byl kdysi neprávem potrestán. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22495/domu-do-holly-springs-22495.jpg 4.422
Série:

Mitford 10.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Home to Holly Springs, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Domů do Holly Springs

surikata246
20.01.2019

Nádherné a laskavé čtení,které jsem shltla během příslužby v nemocnici když byl mimořádně klidný víkend a hned jsem běžela ke kamarádce pro další a přečetla je už všechny.

tester
07.11.2015

Na mně moc nezvyklé americké prostředí. Kniha je psaná příliš popisně, tak nějak natvrdo a neohrabaně. Prostě není to můj styl. Jinak farář v městečku je nezbytný a zřetelně trpí samotou. Úděl většiny vesnických farářů, před kterými smekám, že dokáží žít v takových podmínkách a plně se věnovat svým ovečkám a jejich problémům. Je to velice náročné a psychiku. Hodně lidí vidí faráře jako pedofily a nemají potuchu o užitečnosti jejich práce, vlastně poslání. Věřím že mnoha lidem se kniha líbí a k přečtení ji rozhodně doporučuji.


cibulka 8
15.10.2014

Knížka na mě působila spíš tísnivě. Otec Tim vzpomíná na své dětství a mládí a jsou to vzpomínky bolestné až kruté. Někdy mi dělalo problém rozlišit, jestli autorka píše o přítomnosti nebo minulosti. Až v poslední třetině to byl zase otec Tim, na kterého jsem zvyklá z ostatních dílů, což trochu vylepšilo můj celkový dojem z knihy.

rose
21.01.2012

Hezký příběh o návratu do kraje dětství. Má to krásnou atmosféru poklidného venkova. Zajímavý závěr. Tím jazykem a poklidným tempem mi to nějak připomnělo Roberta Fulghuma.