Mitfordské jesličky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Další epizoda z cyklu mitfordských příběhů představuje otce Tima a ostatní občany idylického maloměsta v období příprav na vánoční svátky. Otec Tim, který i v důchodu prožívá všechny starosti se svými bývalými farníky, má v tomto období sám největší starosti. Jako dárek své milované ženě chce opravit figurky starobylých jesliček, k náročnému úkolu mu však chybí zručnost a zběhlost nejen v restaurátorském řemesle. Proto s radostí přijímá, pod nejpřísnějším utajením, pomoc dvou svých přátel a společnou rukou se jim podaří včas starý betlém oživit, třebaže utajení, jak už to v Mitfordu bývá, není tak dokonalé, jak si otec Tim představoval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22497/mitfordske-jeslicky-22497.jpg 4.330
Série:

Mitford 8.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Shepherds abiding, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Mitfordské jesličky

hapac
07.09.2021

Krásná předvánoční atmosféra, kdy na vás dýchá klid, pohoda a láska.....Jo, když je mi ouvej, tak je Jan Karon jistota....

pepa4081
23.12.2018

Další příběh z Mitfordu, tentokrát o shánění a výrobě vánočních překvapení. Přečteno těsně před vánoci. Co může být v této době lepšího na zklidnění a samozřejmě také pobavení? Doporučuji.
Velmi uspokojivé.


alnahu
10.01.2017

Tuto knihu jsem si vypůjčila náhodou a nezklamala mě. Kouzlo vánoc z poklidného městečka Mitfordu z pastorem Otcem Timem a ostatními obyvateli se mě líbil a určitě si vypůjčím i další příběhy. Milá odpočinková kniha.

cibulka 8
16.08.2014

Ten klid a mír, který na vás dýchne z této knihy, je povznášející. Člověk se touží stát lepším ...

AndreaP.
08.01.2014

Příběh se zvláštní atmosférou jakoby vás přenesl tak nejméně sto let zpátky do jednoho maloměsta, kde se všichni znají, kde se k sobě všichni chovají moc hezky a s úctou, a kde ještě stále kouzlo Vánoc nespočívá v honbě za dárky. Postupně se zde rozvíjí příběhy všech obyvatel městečka a člověk brzy zjistí, že radosti a strasti prožívá s nimi. Osobně jsem ze začátku měla problém se zorientovat v postavách knihy, což ale bylo způsobeno zřejmě tím, že tento cyklus příběhů má více dílů, a já zatím nečetla ty předcházející. Tento problém však po pár stránkách pominul. Osobně si myslím, že kniha je určena spíše starším čtenářům, kteří dokáží vstřebat její kouzlo i tak trošku netradičně psaný text. Kniha jako taková se mi četla dobře, je to prostě zase jiný typ knih, než jsem dosud četla a určitě má v sobě své osobité kouzlo a chvílemi jsem měla chuť být součástí jejich společenství a radovat se s nimi z maličkostí.