Nepřítel státu

Nepřítel státu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406065/bmid_nepritel-statu-sv0-406065.jpg 4 42 14

Mitch Rapp série

Agent Mitch Rapp se musí obejít bez záštity mateřské CIA i bez vlastního týmu. Jen se skupinou nepříliš spolehlivých odpadlíků z elitních bojových jednotek se vydává na trestnou výpravu na Blízký východ. Není to tak dávno, co Mitch Rapp s nasazením života zachránil saúdskoarabská ropná pole před teroristickým útokem. Úspěch teroristů by býval položil arabskou zemi na lopatky, dal Islámskému státu šanci rozvrátit křehkou politickou rovnováhu regionu a v neposlední řadě by zasadil tvrdý úder i ekonomice Spojených států. Americkému prezidentovi však s licoměrným spojencem dochází trpělivost. Lví podíl Saúdů na útocích 11. září Amerika mlčky přešla, ale už nehodlá přehlížet, že tamní královská rodina financuje teroristy a nechává militantní islám bez postihu jednat a upevňovat pozice. K trestné akci proti papírovému spojenci však prezident nemůže dát příkaz. A tak musí Rapp nejožehavější misi své kariéry podniknout na vlastní pěst. Přežije ji, nebo jej už navždy budou považovat za nepřítele státu?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

Enemy of the State , 2017

Luigi1
05.11.2023 5 z 5

Zde není co komentovat je to opět velice pěkně napsané

Merlin_CZ
14.08.2022 5 z 5

další výborný dil, ve kterém se Mitch musí spolehnout jen sám na sebe

Jaruš7
19.04.2021 5 z 5

Pro fandy napětí extra superčtivo.
To zlato na jménu na obálce knihy už udává hodnotu obsahu.
O tom, jak nelze předvídat trvalost spojenectví, když je tolik možností vstupujících do hry o moc v podobě nebezpečně odlišného světonázoru a křivých charakterů.

Příběh ze kterého mi zůstane v paměti forma výslechu - svačinka skvrnitého mazlíčka.
Bezvadnost.

hnusák
02.06.2020 4 z 5

Myslím, že vše zde již, co se týče, M.Rappa, bylo. Nekompromisní uvažování, a co se týče splnění cíle, spojí se i s ďáblem, aby ho dosáhl. Nic proti tomu, pokud se snaží vymýtit fanatiky z IS. Opět čtivé, opět dobré.

Jack Bauer
26.11.2019 4 z 5

Opět naprosto dokonalá „Rappovka" Hned od začátku chytne a nepustí, přečteno jedním dechem, i když je to stále dokola to samé v různých obměnácha tato mě připadá nejslabší.

Petr Dudek
02.09.2019 5 z 5

Moje první seznámení s Mitchem Rappem. Neznalost předchozích knih vadí jen v detailech, v celku jsem si skvěle užil akční, fantasticky rychlý příběh. Je to napínavá jednobubka, ale autor přesně dávkuje informace a hlavního supermana drží na uzdě a v rámci žánru se pouští trochu jinam - hra kočky s myší i ne vždy černobílé postavy. Pořád je to ale především thriller, pro který je největší pochvalu to, že i když obsahuje jen asi tři přestřelky, dojde vám to, až když knihu za dva dny dočtete. Strhující, zábavná a současná .

Hella
01.02.2019 2 z 5

Já, ač zbožňuju Mitche od prvního příběhu a mám je fakt načtené poctivě všechny, končím v půlce téhle knihy. Děsně mě to tentokrát nebaví a jak píše komentář pode mnou, všechno tu už v malých obměnách bylo a mně je najednou docela jedno, jak to dopadne.

ThomasRuhe
24.01.2019 3 z 5

V knize je zhruba všechno, co u téhle série očekávám. Přestože se to čte dobře, tak zjišťuji, že tématicky a situačně se tahle série vyčerpává. Prostě většina situací už tady byla v předchozích dílech jen v různých obměnách. Ano, solidní, ale ne dechberoucí. Hodnocení: 3/5.

oleg
12.01.2019 5 z 5

Tady není co komentovat,opět velmi čtivé,napínavé,zajímavé,jako ostatní příběhy s Mitchem-pěkné

ahomonicky
03.01.2019 4 z 5

Je to má první kniha od Kylle Milese a líbila se mi. Akčňák jak má být. Kdo čeká složitý děj, nechť si najde něco jiného. Kdo chce zachránit svět s neohroženým hrdinou je na správném místě

Balci007
24.12.2018 5 z 5

Perfektní, šlo by klidně i protáhnout. Sebranka sice trochu jako liga výjimečných:), ale klape jim to. Pro mě jeden z nejlepších dílů.

1amu
12.12.2018 1 z 5

Když jsem si přečetl předchozí 2 komentáře, dospěl jsem k názoru, že jsem zřejmě četl jinou knihu. Vince Flynn napsal celkem 13 knih s hlavním zabijákem CIA Mitchem Rappem. Ty knihy byla ke čtení, i když autor občas zabrousil do extrémů. V roce 2013 podlehl zákeřné nemoci a dle předchozí dohody začal s pokračováním Rapp-story Kyle Mills.
Byl jsem zvědav na tuto knihu, ale bohužel jsem zklamán. Dalo se to číst asi do poloviny, ovšem pak ? Nevím jako to popsat slušně. Nejspíše tak, že vše v druhé půlce knihy již psal pokračovatel silně zhulený drogami. Psát více podrobností nelze, prozradil bych děj.

ferenc_had
02.12.2018 5 z 5

Další skvělý díl série Mitche Rappa.

rodak
02.11.2018 5 z 5

No opět výborné.Mám tyhle knihy i s novým autorem moc rád.Celkem aktuální obsah hrozby IS a Rapp pořád vyhrává.Tentokrát se zajímavým týmem.Super čtení.

Autoři knihy

Vince Flynn