Výprava za ptákem času

Svět Akbaru je v nebezpečí. Prokletý bůh Ramor se brzy uvolní a zaklínadlo na jeho uvěznění zabere víc času, než mají hrdinové k dispozici. Je jediné řešení. Najít mýtického tvora, který dokáže zpomalit plynutí času. Kouzelnice Mara posílá dceru Pelissu za svým bývalým milencem a bývalým hrdinou, stárnoucím Bragonem, aby se ještě jednou vydal na cestu za dobrodružstvím. Výprava za ptákem času je legendární dílo evropského komiksu, které nabízí jak fascinující a nádherně vykreslený svět, tak epický fantasy příběh v dospělém pojetí. V českém vydání vychází kompletní čtyřdílný příběh v jedné knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66309/vyprava-za-ptakem-casu-t05-66309.jpg 461
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

La Quête de L (1983)

Kniha Výprava za ptákem času

Tomas@S
12.01.2018

Epochalni vypravny pribeh o ceste plne kouzel, zvlastnich bytosti a krajin a i zajimavou smyckou, az ke konci knihy je totiz plne vysvetlen zvlastni zacatek. Zaroven je komiks okorenen lehkym nadechem eroticna. Styl kresby je klasicky, pripomina Asterixe a podobne francouzske komiksy. Male minus za obcasnou zmatenost deje.

Senua
16.12.2017

Kniha se mi nepovedla dočíst. Kresba byla zajímavá a podobná jako v Incalu nebo Metabaronech, i když místy nepřehledná. Provedení hlavní hrdinky mi úplně nesedlo a na to jak krásně je znázorněna na titulní stránce, to v knize samotné není nic moc. Špatné vykreslení z mého úhlu pohledu ještě není důvod přestat číst, ale horší to bylo s dějem. Přiznám se, že jsem se nedokázala začíst. Komiks mě zaujal hlavně tím, že patří do stejné edice (skupiny) jako třeba i Věčná válka nebo již zmínění Jodorowsky a tak jsem doufala v komiks s určitým přesahem. Těžko říct, zda má kniha v sobě něco navíc, protože jsem to vzdala asi u 30 strany. Ještě jsem komiks prolistovala, zda zde není něco, co by mi náhodou uniklo, ale bohužel jsem nic nenašla a nadšení kolem mě minulo. Vyprávění mě nedokázalo vtáhnout do děje a spíš jsem se nudila. Možná zkusím zase za nějaký čas.

Lenka.Vílka
19.07.2017

Tuhle blbost nezachránila ani "dobře tvarovaná společnice". Kresba byla dobrá, ale lettering fakt děs běs. Líbily se mi svitky používané vypravěčem, ale rámování písmen zatímco je vevnitř bílo mě otravovalo. Ve většině případů pro mě blbě čtelné (což je individuální, ale je blbost to nezmínit). Za mě krok vedle a nuda. Ale chápu, třeba někdo stále doufal, že na další straně zafouká větřík...
Čteno kvůli sérii a Výprava mě neodradí...

mclusky
26.10.2016

Musím se přiznat, že nic nudnějšího jsem na poli komiksu ještě nečetl. Kresba je sice kvalitní, ale svým způsobem nepřehledná. V paměti mi výrazněji nezůstalo jediné políčko. Dialogy jsou primitivní a nezajímavé. Už dlouho se mi nestalo, že bych něco nedočetl i přesto, že se mi to nelíbilo, ale tohle by stálo opravdu tolik úsilí, že jsem to radši zabalil už před půlkou.

LordSnape
02.10.2016

Milý, hezky malovaný a příjemný dobrodružství se sympatickou Pelissou v hlavní roli. Četl jsem to hned po Sláineho Pokladech Británie a bylo to pro mě jako živá voda. Svět Akbaru je krásně vykreslený, živoucí, s tolika potvorama a prostě zajímavý. Miluju frankofonní komiks školu zkrátka. :-) První dvě kapitoly jsou víceméně takové seznamovací, ale jakmile se dostanou k Rigově lovišti, byl jsem napnutý jak struna. Postavy jdou určitým a logickým směrem za záchranu něčeho, co je jim blízké a když si myslíte po čase, že znáte jejich motivy, tak se vám na konci rozpadnou, a zbydou jen oči pro pláč. Jako mně. Drííííííí, kmotříčku!

Luvák
19.09.2016

5 z 5. Protože:
1) Je to výtvarně zpracované s až fetišistickým důrazem na detail a takřka dokonale. Z některých budov mi padala brada na prsa. Dokonalý příklad práce francouzské školy - čistá linka, jen prokreslený detail.
2) Obsahuje výtečnou atmosféru osmdesátých let.
3) Bylo to sice již tisíckrát, řečené, ale postavy nejsou klasické fantasy archetypy, ve stylu Hry o trůny.
4) Vytvářím komiks, který je Pelissou výtvarně inspirovaný.

Disease
01.08.2016

Dost slabá, tedy spíše poněkud běžná, spotřební fantasy s přihlouplými pokusy o humor.

memphisz
15.02.2016

Opravdu nádherně vykreslený fantasy svět s již ne tak výborným scénářem. Pokud se to však celé vezme jako bájné vyprávění na dobrou noc, tak to splňuje svůj cíl.

komiksy putování

Autoři knihy

Serge Le Tendre

Serge Le Tendre
francouzská, 1946

Régis Loisel

Régis Loisel
francouzská

Kniha Výprava za ptákem času je: