Mistři malých rolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsou herci, kteří přijmou jen velkou roli, někteří ale kromě toho, že umějí zahrát hlavní postavu a někdy si ji dokonce i zahrají, vezmou i roli okrajovou nebo pouhou epizodu. A právě této skupině herců a hereček, pro které není problém vystoupit ve vedlejší roli, nebo vzít docela malý štěk ve filmu či v televizi a ještě přitom zazářit, je věnována tato knížka. Říká se, že není malých rolí, a ono na tom něco bude. Zapomeneme na hlavní postavu, ale příběh se nám navždy vryje do paměti díky vteřinové situaci, mistrné herecké etudě, jediné větě. To je kumštýřský um Karla Augusty, Františka Peterky, Marie Motlové, Míly Myslíkové, Václava Lohniského, Jana Libíčka, Karoliny Slunéčkové, Jiřího Císlera, Slávky Budínové, Josefa Hlinomaze, Františka Husáka, Olgy Schoberové, Tomáše Holého, který se už jako malý kluk dokázal prosadit ve filmech, kde se to hereckými hvězdami jen hemžilo.. . Jsou to skuteční mistři....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19173/mistri-malych-roli-19173.jpg 3.73
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Mistři malých rolí

medlovice
04. května

Tato knižka se opravdu povedla.
Pořád to platí . Není malých rolí, jen malých herců. Autor vlídně a nenuceně popisuje život a dílo herců, které všichni známe a pamatujeme si je. Hudebně nadaný Císler, Lohniský, Tomáš Holý, mé generaci nezapomenutelný i dnes nebo Peterka , který je nejen Krakonoš ale i sportovec a Libíček vzor mého manžela.
Doporučuju horkou kávu, v dlouhé sklenici, nahoru velký kopec šlehačky ve spreji, pak trochu posypat grankem a číst a vzpomínat.