Mise Hygge

Mise Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415204/bmid_mise-hygge-yd6-415204.jpeg 3 104 40

Jak se válečná reportérka vypořádá s misí v zapadlé dánské vesničce, kde má zkoumat hygge, které ji neskutečně deprimuje? Když šéfredaktor Alexandre oznámí Chloé, neohrožené válečné reportérce, že musí hned odjet do Gilleleje, malé pobřežní vesničky v Dánsku, která byla vyhodnocena jako nejšťastnější místo na světě, je novinářka vrcholně pobouřena. Má odejít do vyhnanství v zapadlé díře s nevyslovitelným jménem a zkoumat tam dánské hygge a štěstí při svíčkách? Když ji navíc šťastní lidé neskutečně deprimují? Neví ale, že tato mise, kterou považuje za trest, jí navždy změní život… V této knížce plné dánského koloritu vypráví Caroline Francová s humorem a sympatií o nečekané změně v životě jedné mladé ženy. Pohodový román o umění žít po dánsku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Mission Hygge , 2018

Renike
09.01.2024 5 z 5

Mě se ta kniha líbila, děj pozitivní s šťastným koncem, jak člověk u hygge očekává. Knihu jsem si vybrala do letošní čtenářské výzvy - prostředí poslední dovolené - naposled jsem byla v Kodani.

suzziemusta
04.01.2024 5 z 5

Taková pěkná pozitivní oddychovka aneb jak nasraná pětatřicítka ke štěstí přišla. Milé, příjemné, čtivé,... takové líbivé čtení ke krbu a čaji.

goofinkaa
25.11.2023 2 z 5

Dosť predvídateľná oddychovka do metra, aby cesta rýchlo ubehla. V Dánsku som už bola a chcela by som sa tam vrátiť. Hygge je nakazlivé :)

Nicole_picole
13.11.2023 2 z 5

Takový průměr, příběh nic moc..Bylo to takové milé a to je vše.

emilieselden
09.11.2023 4 z 5

Milé a příjemné čtení, které člověka pohladí po duši, zlepší mu náladu, dostane chuť na skořicové rolky a výlet do Dánska.

Martina023
18.10.2023 3 z 5

Kniha s jasným koncem. Taková oddechová četba na dovolenou. Četla se ale hezky.

Martina023
18.10.2023 3 z 5

Kniha s jasným koncem. Taková oddechovka. Četla se ale hezky. Kniha vhodná na dovolenou.

lenkaabooks
04.10.2023 3 z 5

Válečná zpravodajka, citově otupělá Chloe, se vypraví na další misi. Do Dánska, do malé vesničky Gilleleje, vyhodnocenou jako nejšťastnější místo na světě. Zprvu má velmi opovržlivý přístup k tomu, čemu Dánové říkají Hygge. Je to odpočinkové čtení.

cukrovka
03.01.2023 3 z 5

Nenáročná oddechovka s jednoduchým a předvídatelným dějem.

sporran
10.10.2022 4 z 5

Prostě hygge kniha... Splnila to, co jsem od ní očekávala. Navíc se člověk zamýšlí nad filozofií hygge. Není ro jen marketing...
Prostě: Žij tak, jako by zítra měla dojít káva...

Komaeda
01.10.2022 4 z 5

Příjemná atmosféra a přátelství. Akorát na konci uspěchané a klišé.

Honey19
21.06.2022 3 z 5

Prijemna oddychovka, precteno za den a musim rict, ze me to bavilo. Hlavni hrdinka byla nesympaticka, dej predvidatelny, ale sympaticke prostredi, lakajici k navsteve Danska.

tulipi
29.05.2022

Nenáročné čtení na dovolenou, nebo pokud si chcete trochu oddechnout třeba v rámci předvánočního shonu. Nic, k čemu by se člověk potřeboval / chtěl nutně vracet, ale když to správně sedne do nálady, čte se dobře.
Chvílemi jsem při čtení dostávala chuť na kafe a skořicové šneky...

MonikaŠ94
18.02.2022 4 z 5

Od začátku do konce napínavé. Jak se z negativistické holky stane veselé děvče plné lásky, díky hygge :)

Medvědářka
05.01.2021 2 z 5

První kniha tohoto roku a první zklamání.
Hrdinka byla kráva, a i když jí šéf poslal do sluníčkové vesnice, aby jí napravil, tak to nebylo nic platný. I to hygge mi tu zde přišlo až kýčovité a tlačené na pilu.
Body dávám jen za popis krajiny a slusný styl psaní, ale příběh byl propadák. Bohužel.

Prey
06.12.2020 2 z 5

Takové dámské spotřební knihy určitě mají svoji cílovku, ale už název značí, že tentokrát vyhrál marketing, ne literární řemeslo.

EmillyT
29.09.2020 4 z 5

Taková příjemná odpočinková knížka na deštivé odpoledne, která se hezky čte. Hygge romány mám moc ráda pro jejich nekomplikovaný děj a milou atmosféru, která z nich přímo vyzařuje.

Jamira
29.09.2020 odpad!

Za me teda jedna z nejhloupejsich knizek, co jsem cetla. Chtela jsem si udelat takhle na podzim hygge, ocekavala jsem oddych, ale tohle je fakt dost nepovedene. Velmi ploche, pritom se snazi o jakousi hloubku prozitku, takze vsechny postavy pak jednaji prehnane... Konec je jen pomyslnou tresnickou na dortu trapnosti.

New-radus
22.08.2020 5 z 5

Kniha si mě našla v knihovně. Bloumala jsem mezi regály a hledala pár knih na dovolenou. Hygge v názvu mě odrazovalo, ale když jsem otočila přebal, přesvědčila mě. Po pár stránkách mi došlo, že splývám s hlavní hrdinkou. Také jsem se dosud hygge spíš vysmívala, také jsem občas nesmlouvavá k sobě i druhým, umím být nepříjemná a ke všemu i moje kamarádka je učitelka... Knížku jsem zhltla u vody na dvakrát. Možná jen k závěru bych měla výhrady. Článek nebyl tak světoborný, jak by se od novinářky čekalo a do setkání s Larsem nás mohla taky nechat nakouknout trochu víc. Závěr na mě působí jako malinko odbytý.

Pralinka1910
24.07.2020 4 z 5

Rozhodne to není žádné literární veledílo. To určitě ne. Ale z knížky číší taková pohoda a klid, což jsem zrovna potřebovala nasát, takže já jsem spokojena. Zkusím si vzit do života doporuceni ohledně smutku a neštěstí a potom to o došlé kávě i když kafe nepiju.

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky