Mise Hygge

Mise Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415204/bmid_mise-hygge-yd6-415204.jpeg 3 104 104

Jak se válečná reportérka vypořádá s misí v zapadlé dánské vesničce, kde má zkoumat hygge, které ji neskutečně deprimuje? Když šéfredaktor Alexandre oznámí Chloé, neohrožené válečné reportérce, že musí hned odjet do Gilleleje, malé pobřežní vesničky v Dánsku, která byla vyhodnocena jako nejšťastnější místo na světě, je novinářka vrcholně pobouřena. Má odejít do vyhnanství v zapadlé díře s nevyslovitelným jménem a zkoumat tam dánské hygge a štěstí při svíčkách? Když ji navíc šťastní lidé neskutečně deprimují? Neví ale, že tato mise, kterou považuje za trest, jí navždy změní život… V této knížce plné dánského koloritu vypráví Caroline Francová s humorem a sympatií o nečekané změně v životě jedné mladé ženy. Pohodový román o umění žít po dánsku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Mission Hygge , 2018

Jajusenka
21.07.2020 2 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc. Nemá žádný napínavý děj, ale občas má i milé pasáže, které pohladí po duši.

ivana02
01.05.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekávala totální odreagování a potřebovala jsem do hlavy dostat něco milého, co udělá mému mozku dobře. Stalo se. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a získala konečně zase chuť číst. Příběh neurazí, nenadchne, od začátku přesně víte, jak se bude vyvíjet a já jsem tak byla spokojená.

Kamaela
19.03.2020 4 z 5

Čtení tak na dva dny. Příběh je dost jednoduchý a předvídatelný, postavy trochu ploché, takže žádná velká literatura, ale přesto je to vlastně hrozně milé a oddechové čtení a v současné situaci (jaro 2020) mě neskutečně pohladilo po duši.

lisell
06.03.2020 2 z 5

Pokud chcete něco nenáročného, milého a milujete Dánsko a jejich Hygge styl, sáhněte po téhle knížce. Navíc díky malému počtu stran je kniha přečtená hned, takže pokud před sebou máte delší cestu vlakem či autobusem, sáhněte právě po téhle knize

dagmar7365
11.02.2020 3 z 5

Nenáročná odpočinková četba s jasným koncem zasazená do atraktivního prostředí malého dánského městečka plného milých lidí, svíček a jídla. Pokud nečekáte nic víc, budete spokojeni.

Áňa 998
09.02.2020 4 z 5

U čtení jsem si chtěla odpočinout, a to se mi taky povedlo, takže spokojenost. Možná trošku slabší než ostatní hygge knihy, ale neurazí! :-)

Lenka339
29.01.2020 4 z 5

Milá a pohodová kniha. V době plné stresu a shonu je dobré se občas "zastavit" .

holkamodrookata
07.10.2019

Kdy knihu Mise Hygge rozhodně číst
-zbožňujete zamilované prvoplánové románky
-baví vás pletení
-zajímáte se o hygge

Kdy knihu Mise Hygge rozhodně nečíst
-jste spokojení, když jste nešťastní a nechcete to měnit
-dáváte přednost spíš vážnějšímu čtení
-nesnášíte kafe a kanelbullar

MOu598
24.09.2019 3 z 5

Příběh není nic moc - takové plitké. Ale téma hygge mne zaujalo. Hledám další knížky z této oblasti.
Citát:
"Když jse smutný, neznamená to, že musíš být nešťastný. Ledaže by to bylo naopak.

LadyCotton
10.09.2019 3 z 5

Jednoduché čtení (spíše červená knihovna - všechno dopadne tak jak hned tušíte) s nádechem hygge.
Hlavní hrdinka mi byla zpočátku velice nesympatická, ale jakmile přijela do Dánska tak to šlo :-)
Příběh není špatný, ale už jsem četla zajímavější (nápaditější) knížky s hygge námětem.

Haduwig
08.09.2019 3 z 5

Hledáte oddychové čtení na dva dny? Bingo. Příjemný, odhadnutelný příběh plný svíček, sušenek a úsměvů, který Vám sice navodí dobrou náladu, ale nějaké hlubší myšlenky, poznatky nebo snad polemiky tu nečekejte.

Jordyz
05.09.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka. Žádné náročné čtení, pohoda, četlo se to samo. Tenká knížečka, takže na dva dny max.

Knižní střípky
27.08.2019 3 z 5

Chloé je válečná novinářka, jejímž jediným smyslem života je napsat co možná nejlepší článek. Nemá žádný soukromý život, prakticky žádné přátele. Má kolem sebe vystavenou zeď a nikoho za ni nepustí. Když už se to s ní nedá vydržet, pošle ji její nadřízený místo na další misi do nějaké válečné oblasti, do odlehlé lázeňské vesničky, která byla vyhlášena jako místo, kde žijí nejšťastnější lidi na světě. A Chloé má přijít na to, jak je to možné. Ta je samozřejmě vzteky bez sebe, nicméně jí nic jiného nezbývá. A tak přijíždí do Gilleleje. Při příjezdu zde máme nesnesitelnou a protivnou ženskou. Dokáže se ubránit všudypřítomnému kouzlu dánského hygge?
Trochu jsem se této hyggovky bála, ale nakonec jsem si ji přeci jen koupila a slupla ji jako malinu. Chloé sice byla ze začátku fakt na ránu, ale Hygge neodolá nikdo....

Bobina74
15.08.2019 4 z 5

Za mě spokojenost, hygge až tak úplně nemusím a tady byl tento styl podán velmi přijatelnou formou a doplněn humorem, což kvituji.

annasglamour034
15.08.2019 2 z 5

Knížku jsem si koupila už z toho že byla řazená k hygge tématice, kterou jsem si zamilovala. Obálka už dost značí, že známé ilustrace s atmosférou hygge šli dost daleko, což je škoda. Bohužel příběh mě moc nechytal a měla jsem dojem, že většina podnětů by mohla být více popsáno. Autorka skáče tak rychle v ději, že hlavní postava mi je nesympatická skoro po celou knížku a dost lituji těch lidí kolem ní. Bohužel knížka se mi moc nelíbila, ale je možné že si své čtenáře najde.

bookcase
15.08.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka s nepříjemnou hlavní hrdinkou. Ale ne nadarmo jela do Dánska nasávat atmosféru hygge, takže nějaká ta změna bude. :)

Libi.livres
13.08.2019 4 z 5

Úžasná knižní jednohubka (vzhledem k počtu stran), která je vhodná jak pro milovníky hygge, tak pro naprosto neznalé této "dánské speciality". Kniha se velmi lehce a rychle čte, příběh hezky svižně plyne a člověk poznává nejen osudy hlavních i vedlejších hrdinů, krásnou dánskou krajinu, ale hlavně úplně bezdečně zjistí v čem právě spočívá tajemství dánského životního stylu jménem hygge. Za mě skvělá kniha pro radost a odpočinek!

a.a.candys.life
09.08.2019 3 z 5

Krásná oddechová kniha, nic těžkého. Na léto ideální.

IvikaS
23.07.2019 3 z 5

Příjemná pohodová kniha, jen mi přišlo hloupé, že válečná novinářka měla záchvaty paniky z takové malichernosti, pořád jsem si říkala, co se jí asi stalo a když jsem to zjistila tak mě to zklamalo.

Ivuska.09
21.07.2019 4 z 5

Pro mě rozhodně nejlepší kniha s tématikou hygge, kterou jsem zatím četla. Krátká (pouhých dvě stě stránek), trefná a výstižná (konečně pořádné a trochu rozmanitější pojetí hygge). A ještě jedna věc mi byla sympatická: nečekejte, že se hlavní hrdinka zamiluje. Tohle klišé autorka vynechala a román tak hned dostal nový rozměr.

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky