Mír chýším! Válku palácům!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výbor z Büchnerova díla obsahuje následující díla: Posel hessenského venkova (1834) – plamenná výzva k boji proti monarchii a feudalismu, avšak také útok proti buržoasii a liberalismu (poprvé v něm byla zavedena zbraň statistiky do německého politického boje); Dantonova smrt (1835) – první Büchnerovo drama; Leonka a Lena (1836) – veselohra, pokus o zesměšnění společnosti, jejíž existence ztratila smysl; Lenz (1835) – hluboká zpověď opuštěného člověka; Vojcek (1837) – dramatický fragment, považovaný za autorovo vrcholné dílo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197617/mir-chysim-valku-palacum-nk6-197617.jpg 2.43
Žánr
Literatura světová, Divadelní hry, Novely
Vydáno, Svoboda
Orig. název

Der Hessische Landbote / Dantons Tod / Leonce und Lena / Lenz / Woyzeck

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Mír chýším! Válku palácům!

Přidat komentář
eraserhead
24.09.2020

Kniha zajímavá hlavně svou pestrostí forem a obsahu. Nejen klasiká povídka, ale i divadelní hry, provolání, leták či výběr z korespondence ukazuje nejen autora ale i dobu v níž žil z mnoha zajímavých úhlů. Jak je LENZ trochu slabší a člověk se v něm lehce ztratí, tak jsou LEONCE A LENA, VOJCEK a výběr Z DOPIS" velmi zajímavé. Obecně a celkově zajímavá četba.

žlučníkář
23.06.2020

Bylo nebylo? Asi spíš nebylo, protožéééé.... Byla to ztráta času? Nebyla. Bylo to totiž tak krátký, že se čas tratit moc nedal. Bylo to přínosný? No nevim jak pro koho, ale pro mě teda rozhodně nebylo.

Začlo to součtem, kolik stojí ministerstvo a z kolika lidí se sedře kůže a pak to bylo proložený nějakejma hrama. Ty já mám rád asi jako tataráček. Někdo se po něm třeba utluče, ale muj případ to neni. Ta část s Lenzem se to snažila trošku zachránit, ale byla v tom rybníku sama. Asi jako když si dáš patnáct piv, blbě se ti chodí, a tak si to vylepšíš rumem na cestu. Zachrání to? Asi těžko, protože si odřeš kolena. Stejný je to i tady, taky to Lenz moc z bahna nevylovil.


Štítky

německá literatura výbor z díla

Autor a jeho další knihy

Georg Büchner
německá, 1813 - 1837

všech 6 knih autora

Kniha Mír chýším! Válku palácům! je v

Přečtených3x
Knihotéce6x
Chystám se číst3x