Mimo/manželská tajemství anglických panovníků: Manželky a souložnice, bigamisté a levobočci https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471804/bmid_mimo-manzelska-tajemstvi-anglickych-oJC-471804.jpg 4 6 2

Již název knihy je vypovídající – v této publikaci se dozvíme, jak to bylo s královskými potomky a jejich sňatky a budou vytaženi kostlivci ze skříní nejznámějších anglických panovníků. Byli „princové z Toweru“ nelegitimními dětmi? Měl Jindřich VIII. opravdu šest manželek? Jak moc byla panenská královna Alžběta I. opravdu pannou? Byl Jakub, vévoda z Monmouthu, dědicem trůnu nebo jen jeden z bastardů Karla II.? Oženil se Jiří IV. s německou princeznou nebo s katolickou vdovou? Stala se královna Viktorie „paní Brownovou“? Tyto otázky jsou prozkoumány v kontextu širších souvislostí: jak to bylo s láskou a sňatky v anglické královské rodině a jaký byl vývoj svatebních obřadů v Anglii obecně. Jak se vybíraly královské nevěsty? Využívaly královské nevěsty magii? Kde a jak probíhaly svatby v minulosti? Odpovědi na tyto a další fascinující otázky naleznete právě v této knize. Kniha obsahuje bohatou obrazovou přílohu (111 obrázků) a zkrácené životopisy všech anglických panovníků od Viléma Dobyvatele po současnou panovnici Alžbětu II.... celý text

Literatura faktu Literatura naučná Historie
Vydáno: , Citadelle

Royal Marriage Secrets: Consorts Concubines, Bigamists Bastards , 2013

cleopatra11
28.07.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, dobře dopodrobna provedená. Doporučuji.

tereza1198
20.06.2021 4 z 5

Velmi dobrá faktografická kniha, která nám ukazuje, že každé manželství nemusí být manželství a že slovo krále mohlo být docela rychle zapomenuto. Máme tu zapomenuté královny, královny čarodějnice a ženy, které údajně nikdy královny nebyly. Jsem ráda, že se kniha zaměřuje i na méně známé příběhy. Přeci jen Annu Boleynovou propírají všichni historici. Stejně jako Alžbětu Woodvilleovou (nedávno jsem viděla seriál Bílá královna). Tak jsem ráda za příběhy jiných žen, které v dějinách ostrouhaly. Dobrá obrazová příloha, milion faktů.

panovníci královská rodina milenky panovníků dějiny Anglie panovnice

John Ashdown-Hill
britská, 1949 - 2018
2019  80%Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA
2021  83%Mimo/manželská tajemství anglických panovníků: Manželky a souložnice, bigamisté a levobočci