Milostný život ve starém Římě

Oddávali se Římané rozmařilostem, slastem a rozkoším, jak se dodnes traduje? Dochovaná svědectví o milostném životě ve starověkém Římě jsou velmi výmluvná. Zatímco v líčení vznešených milostných citů byli Římané velice zdrženliví, o svých sexuálních aktivitách se vyjadřovali zcela nevázaně a nenuceně, ať formou neobratně načmáraných nápisů na stěnách nevěstinců, či obrazů na ozdobných reliéfech, nebo vrcholných literárních památek. Autor čtivě a přitom přísně historicky zobrazuje život v ulicích lidnatého Říma a odhaluje tajemství jeho ložnic a nevěstinců. Vmísíme se mezi svatební hosty, špehujeme svůdníky, pozorujeme vynalézavé homosexuály, kteří rozhazují své sítě na foru, vnikáme do ložnic panenských novomanželek, počestných matron i nevěstek žijících v přepychu a nahlížíme do chatrčí, v nichž čarodějnice připravují nápoje lásky a afrodiziaka. Plastický a zajímavý obraz římských mravů bude pro mnohé čtenáře jistě překvapením....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105268/milostny-zivot-ve-starem-rime-Wga-105268.jpg 4.49
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Vida amorosa en Roma, 1996

Kniha Milostný život ve starém Římě

jaroiva

Zajímavý způsob, jak se dá jinak podívat na život starých Římanů.
Co si asi o našem sexuálním životě budou myslet za 2000 let, až objeví současnou literaturu na toto téma? :)
Nemohla jsem se zbavit této představy, a i pod touto optikou byla knížka zajímavá, ačkoli její sdělení beru tím pádem trochu s rezervou.

Malonida
28.05.2015

Zaujímavá knižka o sexuálnom živote starých Rimanov doplnená ukážkami antických autorov (často vtipných, či vulgárnych), ktorá určite stojí za prečítanie.

Dandulka
11.03.2012

I staří Římané uměli psát po zdech oplzlosti! Vedle takových perliček se ale dozvíte spoustu nového o starém Římě.

Hanin kufřík
Hanin kufřík