Milosrdné srdce - Zo života a spisov sv. Augustína

Milosrdné srdce - Zo života a spisov sv. Augustína https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521790/bmid_milosrdne-srdce-zo-zivota-a-spisov--uVn-521790.jpg 5 1 1

Kniha Milosrdné srdce chce priblížiť duchovný odkaz svätého Augustína k téme milosrdenstva. Aká bola osobná cesta svätého Augustína k milosrdenstvu, sa dočítate v prvej časti knihy. Ide o nezvyčajný životopis, kde sa opisuje kontext doby a kultúry rímskeho sveta pre lepšie porozumenie samotnej osobe svätého Augustína a jeho obráteniu. V druhej časti knihy sú predstavené najdôležitejšie témy o milosrdenstve, ktoré svätý Augustín vo svojej dlhoročnej pastoračnej praxi nastolil. Posledná časť knihy je výberom textov o milosrdenstve. Nádherné a konkrétne texty pomôžu čitateľovi živo si predstaviť, ako svätý Augustín dokázal o milosrdenstve hovoriť a skutočne ho aj žiť.... celý text

vmatusko
29.08.2023 5 z 5

Sv. Augustín bol úžasný svätec. Jeho život bol obohacujúci. Táto stručná kniha, popisuje jeho obrátenie sa k Bohu, zanechanie hriechu. Úplne sa spoliehal na Božie milosrdenstvo, o ktorom často kázal a písal vo svojich vtedajších spisoch.
Ak Vás Augustín oslovil, odporúčam od neho dielo Vyznania, ktoré napísal keď sa obrátil vo svojich 33 rokoch.

křesťanství víra milosrdenství svatý Augustin, 354-430

Juraj Pigula