Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/bmid_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 4 2165 527

Milénium / Millennium série

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. ???Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal??? --- trochu scestná informace, když poté ještě stihl napsat 2 díly, ne? První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss , 2015

Řihis
13.12.2018 5 z 5

Tak jooo, další díl z Milenia je za mnou. Tentokrát mě to úplně nepohltilo, jako předchozí tři díly. Bylo lehce poznat, že nám to napsal někdo jiný. Ale i tak jsem si to užil, i když konec byl na mě až moc rychlý.
Knihu hodnotím kladně a s klidem doporučuju. Dávám plný počet bodů a jdu na poslední díl. :-) Tak čáááááu

Kerberos
12.12.2018 4 z 5

Nemohli jsme čekat,že nový autor bude psát stejně,začátek je mírně zdlouhavý,ale pak se příběh rozběhne a Lisbeth je zpět.Určitě dám šanci i dalšímu dílu a zajdu si do kina na film.

AjkaHynkova
29.11.2018 3 z 5

Je bohužel znát, že to nepsal Stieg L. Nebylo to úplně špatné. Takový průměr v severské krimi. Další díl asi číst už nebudu.

Torey
28.11.2018 4 z 5

Pro mě přesně namíchaná kombinace: virtuální svět, lidé myslící "jinak", vražda... Co víc si přát!!!

Zbpan66
15.11.2018 3 z 5

nejslabší navzující kniha, přečteno stejně s velkým zájmem

jfialova
12.11.2018 2 z 5

Podprůměrné pokračování výborné originální série. Autor zde nasadí další postavu s poruchou autistického spektra, zřejmě proto, že Lisbeth, sama trpící Aspergerem, je tak populární literární postavou. Lisbeth však už dle mého Lisbeth z originální série příliš nepřipomíná. Tady je pasována do role poloviční narkomanky a alkoholičky, která skoro nejí a nespí, přesto zvládá bravurně sebeobranu, a navíc je geniální hackerka. Tajemství, která postava původně měla, jsou odhalena, ale výsledný dojem je tak nereálný, že jsem to dočetla jen se sebezapření. Dvě hvězdy za snahu a za to, že příběh má jinak aspoň hlavu a patu.

gretl74
12.11.2018 4 z 5

Líbilo se mi Milénium, líbí se mi i pokračování - Michael i Lisbeth jsou skvělé charaktery a dobře se doplňují, zápletky vymyšlené, severské prostředí s atmosférou, pěkný jazyk i styl.

DennisMoore
09.11.2018 3 z 5

Nejsem si jistým jestli má (měl) Stieg Larsson natolik specifický rukopis, aby bylo třeba psát o tom, jak dobře či špatně ho David Lagercrantz napodobil. Asi ale ne, protože kdybych nevěděl, že tenhle díl psal někdo jiný, nepoznal bych to a měl bych ho spíše než za pokračování trilogie za takový její epilog. A to mě mrzí. Doufal jsem totiž, že kniha opustí Blomkvista, Milénium a většinu postav a bude se věnovat jen Lisbeth Salanderové, rozehraje něco nového. Bohužel se to nestalo. Čte se to dobře, má to spád a je to napínavé, ale nějak tomu chybí pořádné finále, no a otevřený konec není zrovna dvakrát lákavý (když si vzpomenu na ten infarktový závěr druhého dílu, tak tady jako by se vůbec nic nestalo a všichni jsou v pořádku) a vyvolá spíše smíšené pocity.

kUMters
07.11.2018 4 z 5

solidné pokračovanie

Matita310
04.11.2018 5 z 5

Mezi trilogií od Larssona a tímto pokračováním jsem si dala pauzu. Bála jsem se, že série už se mi nebude tak líbit, že to bude něco úplně jiného. Ale musím říct, že já jsem hodně překvapená. Pokračování se mi moc líbilo a co nejdřív se pustím do pátého dílu.

Hopulka
03.11.2018 3 z 5

Není to špatné, to vůbec ne, ale na původní trilogii to podle mého nemá.

Gingerveru
14.10.2018 5 z 5

Napínavá kniha, jako vždy. Dle mě perfektní.

vevu.
05.10.2018 5 z 5

Hodně dlouho jsem ji nechtěla číst, protože jsem nevěřila, že někdo dostojí kvality původní série. Ale autor to zvládl dokonale, všechna čest! Oblíbené postavy, k tomu něco nového a zajímavý námět... Fungovalo to.

Opatov
28.09.2018 5 z 5

Nikdy bych neverila, ze nekdo dokaze napsat pokracovani Milenia a udrzet latku. A stalo se. Lisbeth me bavila stejne jako v predchozich dilech, dokonce bych rekla, ze je mi sympatictejsi nez driv. Z pokracovani jsem nadsena.

Costanzo
22.09.2018 5 z 5

Hluboce se klaním autorovi, že se pustil do pokračování Milénia a víte co? Zvládl to bravurně! Není to Stieg Larsson, ale to jsme přece nečekali ne? Kdo ano, pak je hlupák. Vynikající pokračování Milénia, i když chvílemi celkem těžké na čtení. Já Lisbeth prostě žeru a i tentokrát tomu pořádně naložila. Za mě velmi povedené pokračování a kdo autora kritizuje, měl by se hluboce zamyslet nad tím, jak nadlidský úkol to byl a ocenit jeho odvahu a fakt, že to prostě zvládl! Za mě plný počet.

YA-girl
29.08.2018 4 z 5

Zdařilé pokračování úspěšné trilogie; mně se to líbilo, bylo to čtivé, napínavé, zápletka mě bavila a byla taková "moderní" a navrch se kolem toho točily už známé sympatické postavy :). Jasně, šlo poznat, že to nepsal přímo Stieg Larsson, ale zase nějak moc to do očí nebilo.

kalache
29.08.2018

...autor má odvahu,ale tahle Lisbeth je trošku jiná Lisbeth...

endroo25
27.08.2018 4 z 5

Důstojné pokračování trilogie, ale další díl už číst nebudu. I tady už byly zápletky kolem Lisbethiny minulosti tak trochu "na hraně"... Pokračujícímu odkrývání nových skutečností z Lisbethina života bych už měl asi problém uvěřit.

kn23
21.08.2018

Od zaciatku putave citanie.pan Lagercrantz siel do rizika z tymto volnym pokracovanim si myslym,ale zvladol to bravurne.uz dlho sa mi nestalo aby som poslednych 100.stran tak hltal.

Dominika13
23.07.2018 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla do volného pokračování Milénia, tentokrát od Lagercrantze. Částečně mě i rozčiloval styl psaní, kterým se autor snažil co nejvíce přiblížit Larssonovu stylu. Ale nakonec mě svět technologií a savantů pohltil a za přečtení jsem byla ráda.