Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248256/bmid_divka-v-pavouci-siti-KPA-248256.jpg 4 2172 2172

Milénium / Millennium série

Mikael Blomkvist a Lisbeth Salanderová opět spolu. Časopis Milénium má nové majitele a proslýchá se, že investigativní novinář Mikael Blomkvist je vyhořelý a uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu sdělí, že pro něj má důležité informace a že se setkal s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebují. Ovšem Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily. ???Autor původní série Milénium Stieg Larsson bohužel zemřel nedlouho před vydáním Mužů, kteří nenávidí ženy a obrovského úspěchu svého díla se již nedočkal??? --- trochu scestná informace, když poté ještě stihl napsat 2 díly, ne? První díl byl publikován ve Švédsku v roce 2005 a zanedlouho se stal celosvětovým fenoménem. Trilogie vyšla v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes osmdesát milionů výtisků, z toho jen v České republice přes čtyři sta tisíc. Milénium se dočkalo i úspěšných filmových zpracování — amerického a švédského. Příběh tajemné punkerky a nepřekonatelné hackerky Lisbeth Salanderové a investigativního novináře Mikaela Blomkvista nepřestává fascinovat fanoušky po celém světě. Především v Lisbeth Salanderové stvořil Stieg Larsson úplně nový typ hrdinky, která změnila moderní kriminální literaturu a stala se jednou z nejvýraznějších popkulturních ikon naší doby. Larssonův svět je tak komplexní a podmanivý a jeho postavy tak silné a živé, že si doslova vynutily pokračování. Napsání čtvrtého svazku se ujal úspěšný švédský spisovatel David Lagercrantz.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det som inte dödar oss , 2015

zd0981
24.08.2017 3 z 5

Zdálo se, že to půjde, ale druhá polovina je pěkná slátanina. Připadalo mi, že autor, k psaní přistupoval, jako pejsek a kočička k pečení dortu ...

aralka
20.08.2017 4 z 5

Ke čtení této knihy jsem šla bez jakéhokoli očekávání, spíše se zvědavostí, a proto jsem nemohla být zklamaná... Ano původní série Milénium nastavila laťku hodně vysoko, je podle mě líp napsaná, napínavější, akčnější, bombastičtější, Lisbeth je tvrdší atd.... ale pan Lagercrantz si taky žádnou ostudu neudělal... Dívka v pavoučí síti je napínavá, inteligentní, čtivá detektivka se známými postavami.. řešit, jestli by něco Lisbeth řekla nebo neřekla ve srovnání s minulými díly, je podle mě blbost... já jsem se nenudila ani chvíli a knihu jsem zfoukla za tři dny .. a noci.. :-)

PetK
18.08.2017 4 z 5

V průběhu knihy mně začalo být úplně jedno, jestli je autorem A nebo B. Připadalo mi to jako uvěřitelné pokračování. Líbila se mi linie autistického chlapce i to, že se příběh věnoval Kamile, o které byly v předchozích knihách jen zmínky.
Milénium jsem četla před asi pěti lety a teď jsem si dala komplet všechny díly v audio verzi včetně čtverky, kterou jsem "četla" poprvé. Je to dobré. V rámci žánru zkrátka top.

Bohdana11
12.08.2017 4 z 5

Autor navázal na styl Larssona perfektně, první půlka knihy nezáživná,jako u předchozích dílů,pak přestala Lisbeth jen sedět u počítače a rozjela to, vůbec jsem se o ni nebála, přežije vše i kulku v hlavě.závěr super, bylo na čase

wimpzk
06.08.2017 4 z 5

K tomuto pokračování Milénia jsem nejdříve přistupoval poněkud s opatrností a nedůvěrou, zvlášť poté, co jsem si přečetl několik ne příliš lichotivých recenzí. Nicméně když jsem knížku začal číst, naprosto mě pohltila a hltal jsem ji jako předešlé díly série. Úžasný příběh, uvěřitelná zápletka i vyvrcholení. Plný počet hvězdiček nedávám jen proto, že ve srovnání s trilogii S.Larssona vychází původní trilogie právě o tu jednu hvězdu lépe.

januchka
01.08.2017 4 z 5

David Lagercrantz si rozhodne nezvolil jednoduchy ukol. Presto se jej dle meho nazoru zhostil se cti. Nelze ocekavat naprosto shodny literarni pristup, ale Lizbeth opet v knizce ozila, knizka se cetla velmi dobre, poutave. Za mne super.

tak.normal
28.07.2017 4 z 5

Nebudu knížku srovnávat s původní trilogií Milénia a nebudu srovnávat Larssona a Lagercrantzem, protože mi přijde, že mi to nepřísluší, možná, až něco sama napíšu:-) Čtení mě rozhodně nezklamalo. A pokud se mi při čtení čehokoliv stane, že jsem zabraná natolik, že přejedu v mhd, je to podle mě jasný ukazatel. Lisbeth mě opět vtáhla do děje s plnou parádou. Jsem ráda, že Lisbeth je pořád SSDD, zklamalo by mě, kdyby došlo k nějaké změně. Co je ale podle mě nešvar zatím všech čtených autorů detektivek, je to, že hrdinové mají někdy opravdu až moc velké hrdinské dovednosti, v podstatě jsou nesmrtelní, nezranitelní, a když jsou zranitelní, tak se tak dobře léčí, že po průstřelu boku se vyléčí sami doma polknutím nějakým atb a následným boxováním do pytle:-)

Malarkey
27.07.2017 4 z 5

Přiznávám, že jsem do čtvrtého dílu série Milenium šel s mírným očekáváním. Ono to divadlo kolem Stiega Larssona nebyla úplně prdel a tak jsem se do knihy pustil s tím, že buď mě překvapí a nebo navždy naruší můj názor na osud spisovatele a kolegy Stiega - Davida Lagercrantza. Nakonec ale musím říct, že David prošel s čistým štítem. Sice čtvrtý díl není kdovíjak úžasnou knihou, ale myšlenku předchozí trilogie si v podstatě udržel. Jen mě mrzí, že se Lisbeth a Mikael neposunuli vůbec dál. Příběhově tahle kniha také neměla kdoví jakou myšlenku. Jediná její síla je ve vyprávění, které se Davidovi opravdu povedlo. První půlka je sice hodně slabá, ale od útoku na Lisbeth už to mělo koule a pak se to četlo jedním dechem. Za druhou půli knihy si tak tento kousek čtyři hvězdičky zaslouží.

Veronika33
24.07.2017 4 z 5

Kniha bola pútavá a takmer porovnateľná s pôvodnou trilógiou. Určite budem pokračovať v čítaní ďalších dielov od tohto autora. Odporúčam, super kniha.

meinita
23.07.2017 4 z 5

k původnímu miléniu to má daleka, ale i tak kniha je velmi čtivá a zajímavá, ve svém žánru vysoký nadprůměr

kytarka
11.07.2017 5 z 5

Kniha mě doslova pohltila, nechtělo se mi knihu nikdy odložit. Za mě super. Myslím si, že určitě patří do každé knihovny. Nemohu srovnat s díly od Larssona, četla jsem je již hodně dávno. Těším se na další díl s Lisbeth

šipek
10.07.2017 4 z 5

Tak popravdě musím říci, že jsem od této knihy moc nečekal, ale byl jsem příjemně překvapený. Čtenář si oživil postavy z Milénia a bylo to fajn. Kniha je přehledná a dobře se čte. Za mě můžu doporučit.

Kiris145
08.07.2017 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje asi tak v polovině. Nebudu srovnávat s Larssonem, kniha celkově mě bavila, ačkoliv mi přišlo, že zde Lisbeth už nebyla tak tvrdá jako v předchozích dílech a možná toho řekla více, než v celé trilogii dohromady.

Každopádně jsem ráda, že jsem si mohla přečíst další osudy Mikaela i Lisbeth a těším se na další pokračování.

dzafik
03.07.2017 5 z 5

Mně se možná tenhle díl líbil víc, možná i proto, že odpadla spousta zbytečných osob a s nimi spojené zdlouhavé popisy.

denisa7400
29.06.2017 2 z 5

Hrůza. Ani to nečtěte, je to zklamání.

Sirael23
25.06.2017 2 z 5

Ach ten marketing....tohle bylo slabé, napsané především z jediného důvodu, a to pro úspěch původní trilogie. Přitažené za vlasy a navíc nudný styl bez akce. Hlavní postavy občas plácají nesmysly, které by v předchozích knihách nikdy neřekly. Chyběl mi vhled do jejich myslí - takový ten opravdový, ne jen plochý popis, který autor předvedl.

allyce
13.06.2017 4 z 5

Je zbytečné srovnávat s Larssonem, je zbytečné vypichovat různé nedokonalosti, či uvěřitelnosti, důležitý je celek a podle mě se skvěle povedl.

SilvieSisinka
12.06.2017 4 z 5

Začátek knihy mě moc nezaujal,ale později se mě kniha velmi líbila.Jsem ráda že jsem dočetla a uvidíme zda bude časem pokračování :-)

Nita17
07.06.2017 3 z 5

Předně jsi každý musí uvědomit jak těžký úkol jsi na sebe Lagercrantz vzal. Srovnávaní by nebylo správné, a cením jsi nálepky " inspirováno sérii Steiga Larssona". Myslím, že je to vydařené dílo, postava Lisbeth i jiné k mé radosti znovu ožili a vtáhli nás k sobě do napětí. Pokud bude plánováno další pokračování ( což zase konec knihy lehce umožňuje), ráda se připojím, nejsem připravena se s Lisbeth jen tak rozloučit :) .

Hana62
01.06.2017 5 z 5

Zajímavé, snaha přiblížit se stylu a formě autora Milénia....
Ale jak jsem četla v rozhovolu s Davidem Lagercrantzem, nechce být ten, co píše jako.... Tak pokračování asi nebude - škoda. Ale i tak jsem ráda, že Lisbeth někdo probudil a nechal chvíli čtenáře v napětí, co zase vymyslí.