Milenci na jednu noc

Koupit

Výbor obsahuje devět povídek o milostných vztazích. Společným tématem příhod, které jsou obsaženy v tomto knižním výboru je nikoli jen láska samotné, ale zejména zvláštní situace, v nichž se milostný pár ocitá. Zprvu všední situace se dramatizuje a propuká někdy v téměř hororové rozuzlení, vyvolávající pocit ohrožení, strachu či úzkosti. Takto nás zrcadlově staví do postavení, kdy si uvědomujeme křehkost našich životních osudů a křižovatky, v nichž se můžeme ocitnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15737/milenci-na-jednu-noc-15737.jpg 3.168

Kniha Milenci na jednu noc

Cortegos

Krásné a zajímavé momenty a obrázky ze života různých lidí. Ivan Klíma vyprávět opravdu umí. Do obyčejných dní postav jsou vkládány neobyčejné chvíle, které mnohdy vyznívají tajemně, zvláštně, nejistě a zároveň s pocitem příjemnosti.

SSTknihy

No jo, co vlastně může být optimistického na příbězích lásek na jednu noc. Smutek, bezútěšnost, činy bez cíle a smyslu, míjení se, osamělost, prázdnota… Četla jsem vydání se třemi povídkami a stačilo to.

Svamburger
23.12.2020

Není to můj první Klíma, nicméně se trochu se obávám, že bude můj poslední. Ale snad ne. Tohle mi vůbec nesedlo. První povídka zvláštní. Druhý příběh – nemám páru, o čem to vlastně bylo. A třetí jsem už ani nedočetl. Chápu, že v šedesátých letech se tolik lidi na televizi nekoukali, a tak se tisklo, co se dalo. Myslím si, že v dnešní době by se něco podobného k rukám nakladatele zřejmě ani nedostalo. Nechci pana Klímu urážet – to ani omylem. Vím, že je to přemýšlivý a uznávaný autor, co se v době komunismu asi párkrát musel zapotit.

lukaskmn1
07.06.2020

Celkově vzato mě překvapil způsob, jakým byl děj zapsán... toť bohužel vše, příběhy povídek nijak nezaujali, byli spíše velice nudnými. I přesto knihu doporučuji, věřím, že spousty lidí toto dílo ocení.

Dimas
28.12.2018

Styl mi nesedí...

gersie
14.09.2017

Zdá se , že tahle kniha patří mezi ty , jež čtenáře rozdělí na dvě skupiny. Jedni nechápou , či odsuzují , jiní si ji nemohou vynachválit. Já se bohužel řadím do té první. A tudíž sympatizuji s komentářem co napsala "budíček".

LideCtete
09.03.2017

Proč tak nízké hodnocení? Moje srdeční záležitost! Ale asi to chápu. Romantika bez sexu a sex bez romantiky, nic jiného v knize nenajdete, takže to nemusí uspokojovat. Já se v tom naopak vidím :-) Je to hodně syrové a mnohdy z toho čiší beznaděj. Představuju si to jako černobílý film ze šedesátek a nezlobila bych se, kdyby to chtěl někdo natočit. Trochu to připomíná http://www.databazeknih.cz/knihy/leto-s-monikou-44124 , ale tohle je více stylizované, zatímco Léto s Monikou je čistě sociální drama. Dle mě je nejlepší povídka Lingula - jednodenní roadmovie, samozřejmě bez happyendu.

iluliacross
31.08.2016

Mrzí mě, že je kniha tolik haněná. Podle mě je je to geniální dílo. A že Klíma píše trochu mezi řádky, je jedině dobře. Milostných povídek máme dnes spousty, ale málo které jsou takhle literárně kvalitní. Jazyk byl krásný, místy lyrický, což já mám osobně velmi ráda. A probudilo to ve mně emoce. Kniha, která ve mně vzbudí emoce, je dobrá kniha. Dávám plný počet, i když se jedná útlou knihu, dá vám toho dost. Pokud ovšem chcete... :-)