Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/bmid_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 5 1152 126

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. 2. vydání.

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis , 1964

Radesan
01.09.2021 5 z 5

Je to hodně o vzpomínkách, kdy nám jako malým děda před spaním vždy četl jednotlivé části knihy.... a upřímně i on sám se u toho bavil. Nikdy tuhle knihu nepustím, protože ačkoli už si pamatuji jen ty vybrané části, jednou ji budu číst svým dětem...Přiznávám tak, že je hodnocení spíše pocitové, ale přeci jen.... ten příjemný pocit, který ve mne kniha i vzpomínky na ni vyvolávají přece stojí za nejlepší možné hodnocení.

knih-o-mol
26.03.2021 5 z 5

Chtel bych upozornit na na originalni vydani ve francouzštine. To sem nemohu doplnit, jelikož neni vydáno u nás, ale prodávalo se v Academii, případně si lze pro něj a ostatní skočit do knihovny IFP ve Štěpánské. Je to psáno jednoduchou formou, kterou zvládne i naprostý začátečník a má pocit že čte opravdovou francouzskou knihu. Zároveň může ocenit překlad, například Polívka alias Boullion neboli náš bujon.

Anička2011
07.01.2021 5 z 5

Těším se na další díly. Je to srandovní a baví mě to.

Anna05
19.11.2020 5 z 5

Nejlepší kniha ❤️

tofii
09.10.2020

Kniha byla celkem obsáhlá, ale četla se dobře. Nejvíce se mi líbil poslední příběh, kde Mikuláš odešel z domu kvůli tomu, že mu maminka vyhubovala za to, že udělal inkoustovou skvrnu na koberci. Mikuláš se chvíli toulal po městě, navštívil své kamarády, ale moc dlouho to nevydržel, protože mu pak začala být zima a měl hlad, tak se vrátil domů. A jestli příští den odešel nebo ne, to se musíte dočíst sami.

BooksLoverAnn8
05.09.2020 5 z 5

Velice vtipná a zábavná kniha o partě kluků ze školy.
Je to skvělá oddychová knížka, u které se člověk opravdu zasměje!

J.P.S.
22.08.2020 5 z 5

Humorem našlapaná série krátkých příběhů o klucích z jedné francouzské školy očima jednoho z nich - Mikuláše.

Za mě o level lepší (a hlavně mnohem legračnější!) než obecně známější Děti z Bullerbinu od A.Lingredové (aneb Francie/Švédsko 2:1)

ArwenAragorn
26.07.2020 5 z 5

100%

Bombastická kniha, skvělý humor!

Vidlička
02.07.2020 4 z 5

...tak jsme se začli prát...
:-))))

Monika1717
30.06.2020 5 z 5

Knihu máme dnes v salátovém vydání.Několikrát jsem ji četla já i moji synové, smáli jsme se nahlas. I dnes jsou příběhy nezbedných chlapců mezi dětmi velmi oblíbené. Nejlepší byl Malý chemik nebo Mikulášova návštěva u spolužáka. A Marie Lojzička? Ta byla horší než kluk.

m_martina
28.06.2020 5 z 5

Co jsme se u této knížky s dětmi nasmáli! Četli jsme ji všichni, na přeskáčku a nahlas - každý jednu kapitolu. Dokonce i manžela jsem tenkrát zapojila. A všem se nám moc líbila. Určitě ji doporučím i vnučkám, až trochu povyrostou.

Aleh
20.06.2020 4 z 5

Úžasná dobrodružství malého Mikuláše a jeho party kamarádů. Jedna z dětských knih, která stála u mnohých dětí na počátku jejich rozvíjejícího se vztahu ke knížkám a ke čtení. Díky za taková milá vyprávění plná humoru a krásného dětského pohledu na svět kolem nich.

Ivan F
24.05.2020 4 z 5

Prečítané ako nedeľná oddychovka (naposledy som to čítal hádam pred štvrťstoročím) a opäť som sa pobavil a nesklamal. Výborné aj po rokoch a pocit starých, jemne zožltnutých stránok medzi prstami pri ich obracaní, tak tento pocit je nezameniteľný. Takisto spomienky na detstvo, ktoré sú pre každého z nás jedinečné.

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Joo, to jsem cetla vickrat a nikdy nezklamalo.

Lenny.k20
08.03.2020 4 z 5

Já prostě miluji Mikulášovy patálie. Vyrůstala jsem na nich a vždycky na ně budu mít hezké vzpomínky. Říká se, že je to četba spíš pro kluky, ale mě to nikdy neodradilo. :)
Kniha má krásné jednoduché ilustrace, dobře se čte a pobaví vás.

Shashlick
04.03.2020 4 z 5

Líbil se mi dětský styl vyprávění. Knihu čteme se synem, takže neustálé nadávání a bitky mezi spolužáky mi přišly trochu přes čáru. Ale je to zábava.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

Venda32
12.01.2020 5 z 5

Vtipné příběhy baví i po letech. Mikuláš a celá jeho parta (včetně outsidera Celestýna a protivného Polívky) stojí za přečtení. Určitě vám zvedne náladu.

PetrCepek
03.01.2020 4 z 5

Určitě lepší, než Boříkovy lapálie

hellena1523
02.01.2020 5 z 5

Ach, vzpomínko na dětství, jak nostalgicky voníš a úsměv na tváři kouzlíš. Jako dítě mě Mikuláš moc bavil :)