Mikulášovy patálie

Mikulášovy patálie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45534/bmid_mikulasovy-patalie-f9p-45534.jpg 5 1153 126

Mikuláš je malý nezbedný kluk s partou kamarádů, kupou bláznivých nápadů a úžasným dětským pohledem na svět. 2. vydání.

Literatura světová Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le petit Nicolas, Les récrés du petit Nicolas, Le petit Nicolas et les copains, Joachim a des ennuis , 1964

xxtom
08.11.2019 4 z 5

Takové francouzské "Bylo nás pět". Legrační dětské příhody doplněné krásnými ilustracemi.

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Úžasná knížka mého dětství, velmi čtivě napsaná, krásně ilustrovaná. Jemný milý humor.

Aghatte
04.09.2019 5 z 5

Patálie a Prázdniny - knihy mého mládí, měla je babička v knihovně, každé prázdniny jsme je s bratrem četli pořád dokola, a zase za rok znova a znova. Pamatuji si, jak jsem jako malá přemýšlela, co znamená Gosciny a Sempé, a bylo mi divné, že děti nechodí do školy pouze ve čtvrtek.
Když jsem pak sama měla děti, vyšlo více dílů a dokonce to zfilmovali (děsně), ale už to nebylo ono. Tato původní vydání z roku 1973 nemají konkurenci.

olga8832
29.08.2019 5 z 5

Nedávno jsem to četla znovu - již v hluboké dospělosti a stále to má grády :-)

SugarDolly
21.02.2019 4 z 5

Vtipná, roztomilá knížka, nejen pro děti ... ráda se k ní vracím.

lukas9608
09.02.2019 5 z 5

Celá série knih o malém Mikulášovi a jeho spolužácích jsou knihami mého mládí. Výborně napsané a vtipné. Doteď si vybavuji také charakteristické ilustrace, které příběhy skvěle doplňovaly. А také to, jak jsem se těšil na každou další knihu. Brýlatý Celestýn a tlustý Vendelín forever!

mi-380
18.01.2019 5 z 5

Máme doma těžko opravitelný rozpadlý salát. Není se co divit, četly ho generace naší rodiny. Nebo jim bylo čteno, těm malým. A všichni tu skvěle ilustrovanou knihu milovali. Už kdysi dávno se mi zdála veselá Francie téhle party kluků kouzelná, ale vzdálená a nedosažitelná, prostě neskutečná. Poválečný svět, úplně jiný než ten dnešní. Skromnost, činorodost, podnikavost, rošťáctví, kluci byli kluci, holky byly holky. Ale ono u těch malých je to vlastně pořád stejné.
100 % (894 hodnotících s průměrem 93 %).

… Nebyl jsem nijak nadšený, když mi maminka řekla, že k nám přijde na čaj jedna z jejích přítelkyň se svou dceruškou. Nemám holky rád. Je to protivné, neumí si to hrát na nic jiného než na prodavačku nebo s panenkou, a pořád to brečí. Já samozřejmě někdy taky brečím, ale vždycky jen z vážných důvodů...
… Večer jsem nedostal moučník, ale to nevadí, Lojzička je správná, až budu velký, vezmu si ji za ženu. Má senzační šupy!

hoesch
01.01.2019 5 z 5

Džosef, fujtajbl darebáku žalobníčku smradlavej. To byla oblíbená hláška z této knihy.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Mikuláš prostě nikdy nezklame - co slovo, to perla, k tomu dokonalé obrázky. Dcerka se dokonce měla jmenovat Marie-Hedvika (ale nakonec je to jinak ,)

k.m.h
17.10.2018 5 z 5

Mikuláš je moje dětství :-) Tlustý a stále se krmící Vendelín, nepříliš chytrý Kryšpín, šprt Celestýn, vejtaha Augustýn... Tyto příhody jsem milovala a četla je stále dokola.

JIVaJaH
04.07.2018 5 z 5

Nádherné počtení, ráda se k Mikulášovi vracím. Doma mám několik dílů.

jerisno
24.02.2018 5 z 5

Tuhle laskavou a hravou knížku jsem si poštou objednal někdy ve třetí třídě ZDŠ. Dorazila, když jsem byl už ve čtvrté. Byl jsem tehdy nemocný (asi nějaká chřipka) a nejstarší brácha ji začal číst, aby mi ukrátil dlouhou chvíli. Hned od začátku jsme se oba chechtali jako "střelení", až se k nám přidal i prostřední brácha a řehot byl trojnásobný. Od té doby jsem ji četl nepočítaně, jak v dětství, tak posléze svým dětem. To už byla jiná doba, přibyly další díly, ale laskavost a přítulnost téhle geniální série zůstala a to i zásluhou nedostižných ilustrací pana Sempého. Osobně se mi líbilo i francouzské filmové zpracování (2009), včetně vynikajícího hereckého obsazení.

kalimero007
19.02.2018 4 z 5

Připomínka mého dětství, kdy jsem byla začtená do knihy před odchodem do školy a málem jsem do školy dorazila pozdě.

Hospodyňka
08.02.2018 5 z 5

Zarucene rozesmeje.

Olgee
16.01.2018 odpad!

Knihu znám už jako malá holka. Moc pěkná. Kus dětští. (krásného)

Hanifa
15.01.2018 3 z 5

Konečně dočteno. Je to milá kniha, četla jsem ji jako dospělá a bavila jsem se. Sice mi to trvalo půl roku, ale brzy načnu další - jako vyplnění volných chvil a mezer mezi jinými knihami. Hodnocení snižuji za velmi malá písmenka. Je-li to kniha pro děti, tak ty by zajisté uvítali větší písmo jako i přisleplí dospělí.

Evaneva
19.12.2017

Humorné příběhy malého školáka Mikuláše.

B-artX
14.12.2017 2 z 5

Bohužel půjdu proti proudu. V 6. třídě jsme to měli jako povinnou četbu, já u toho umíral.

Arturo.Bandini
04.12.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství.

ddkk
07.11.2017 5 z 5

Výborné počtení, kupodivu i po mnoha letech. Humorné, vtipné, optimistické, laskavé, pohodové....a takové příjemně francouzské!