Mikuláš - felčar z Bělé

Mikuláš - felčar z Bělé https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226807/bmid_mikulas-felcar-z-bele-226807.jpg 4 4 2

Román z období třicetileté války Poutavý příběh na pozadí historických reálií, líčící životní osudy mladého felčara Mikuláše v období třicetileté války.

Galadwen
16.02.2017 2 z 5

Musím naprosto souhlasit s komentářem před sebou. Tato kniha je maloměstská selanka náhodně zasazená do třicetileté války, naprosto postrádá dramatickou zápletku. Autor o násilnostech a hladu (pokud vůbec) vypráví stejnou dikcí jako o vaření oběda a svatbách, není tu žádné napětí. Všichni jsou až nepřirozeně hodní, neustále se na sebe usmívají, pomáhají si, a když felčar začne někoho léčit, skoro vždy se mu to podaří. Vysvětlivky jsou pro kohokoliv staršího deseti let a jen trochu sečtělého nadbytečné. Moc mě to nebavilo.

p.stranska
07.05.2015 3 z 5

Jednoduchý příběh, spíš pro začínající čtenáře... vše pozitivní, všichni hodní a pracovití, všichni se mají rádi a pomáhají si...Doporučila bych pro děti cca od 6.třídy, tomu odpovídá styl psaní i množství vysvětlivek k textu (i když např. výrazy jako ,,bambitka'', ,,čeledín'', ,,hajný", ,,kasa'', ,,truhlář'' a pod. je snad zbytečné vysvětlovat i dětem). Pro sečtělé snad jako oddychovka po nějaké těžké knize.

třicetiletá válka (1618-1648) lékařství dějiny lékařství historické romány

Karel Neuman