Mikeš

Mikeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96534/bmid_mikes-N1K-96534.jpg 5 720 720

Nesmrtelná knížka, kterou si zamiluje každý, kdo přečte prvních pár stránek. Jen málokdo z vás neslyšel o Mikešovi. Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš, později i roztomilý Nácíček. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.... celý text

Damato
10.11.2015 5 z 5

Ladovy knihy - Mikeš provázel, provází a provázet bude dětstvím celé generace. Prostě nepotřebují reklamu. Pan Lada je pojem

TAIBRA_COPAN
13.08.2015 5 z 5

Nevím co je na tom pravdy , ale prý některým Romům vadil kocourek Nácíček a chtěli knihu zakázat :-)

Mergirus
04.08.2015 4 z 5

Krásná klasika, nemá chybu.

Luccy78
04.08.2015 5 z 5

"Ladovský skvost".. Jinak snad ani tuhle nádhernou knížku pro děti nemůžu popsat..

sBety
20.07.2015 5 z 5

Milovala jsem jeho dobrodružství!

vildoff
10.07.2015 5 z 5

Dobrý

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Pro děti fantastická knížka!

MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

Pěkné, dobré, klasické. Mikeš je dobrá kniha, jenom mi někdy přijde trochu zvláštní ta poslední část. JInak dávám pět hvězdiček.

kobylahappy
16.02.2015

Jo dobrý.

Tsuki
16.11.2014 5 z 5

Pro děti poklad. Ladovská idylka a spoustu koucourkových příhod je sázka na jistotu. Nesmí chybět v žádné knihovničce :)

kobylahappy
04.11.2014

Zatím co to čtu je to fakt hezký. :-)

DK197
21.09.2014 3 z 5

Mikeš má své kouzlo. Některé z pohádek jsou beze sporu úžasné. Odrostlejší čtenář bohužel může trpět neskutečnou utopií posledních dvou svazků. Které je i na pohádku moc. A taky tím, že pan Lada splácal dohromady, co se dalo - viz pohádkový dědeček a příběhy z bible. Ale pro malé děti - super čtení.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih. Krásné příběhy s Mikeškem a kouzelné Ladovy obrázky.

Marthas
17.08.2014

K této knize jsem si nikdy nenašla pozitivní vztah, byla to povinná četba ve škole a jako k povinné četbě jsem se k ní také chovala!

DejnaDee
19.03.2014 5 z 5

Kocour Mikeš - naprosto úžasná knížka, kterou jsem hltala jako dítko školou povinné a u které jsem skoro ani nedýchala jak jsem byla vtáhnutá do děje. Pro mne jedna z nejhezčích dětských knížek.

Marčullkas
05.10.2013 5 z 5

Řadím mezi mé oblíbené dětské knížky.

domov
05.10.2013 5 z 5

Tento hrdina mých dětských let mne provází celým mým životem a proto ho mám všude jako profilovou fotku .Pan Lada je klenotem naší dětské literatury .

Janulka56
30.06.2013

Tohle byla moje nejmilovanější knížka. Jenom jsem tehdy měla starší vydání. Babička mně z ní četla ještě když jsem neuměla číst. A pak vždycky když jsem byla nemocná. Kolikrát jsem ji četla sama se ani nedá spočítat.

Val
29.03.2013 5 z 5

Krásná knížka s překrásnými ilustracemi..... prostě dětství :-)

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Pamatuji si, že jednu dobu se mnou tato kniha cestovala týden co týden na chalupu a taky na každou dovolenou. Že by to byl důvod, proč mám dodnes kočky raději ne psy?