Mezinárodní měnový systém: Otázka konvertibility, stability a likvidity

Mezinárodní měnový systém: Otázka konvertibility, stability a likvidity https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446622/mid_mezinarodni-menovy-system-otazka-ko-gHG-446622.jpg 2 1 1

Na základě historického pohledu na vývoj mezinárodního měnového systému během 19. a 20. století autor vědecké monografie podrobně analyzuje tři hlavní problémy mezinárodního měnového systému: konvertibilitu, stabilitu a likviditu. Publikace je zároveň pojatá jako vysokoškolská učebnice, vyznačující se historickým a systémovým výkladem. Jde o dílo v této oblasti ojedinělé svým pojetím a exaktností. Zvláštní pozornost je věnována Evropskému měnovému systému, jeho historii, mechanismu a přechodu k Evropské měnové unii. Knihu doplňuje velké množství tabulek a grafů a podrobný soupis odborné literatury.... celý text

NGC6715
28.06.2020 2 z 5

Průměrná učebnice obsahující definice pojmů, přičemž někdy není jasné, k čemu tyto pojmy jsou dobré, základní poučky, vysvětlené poněkud zdlouhavě, výlety do historie, podané nepříliš záživně, a určení cílů, které nejsou nijak nepředvídatelné. Propojení historie a ekonomických teorií je takové jalové, někdy mi přijde, že se autor snaží o nestrannost natolik, že zapomíná na smysl a zbývá suchý, nudný popis bez smyslu. Konvertibilita, stabilita a likvidita se musí podle knihy samozřejmě maximalizovat. Je patrná snaha o obejití se bez matematiky a soustředění na historickou stránku.

ekonomika, hospodářství finance

Autorovy knížky

2000  40%Mezinárodní měnový systém: Otázka konvertibility, stability a likvidity