Mezi zloději

Mezi zloději https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493157/bmid_mezi-zlodeji-cXS-493157.jpg 4 165 44

Fable série

Obstojí mladá dívka ve světě, kde se hraje podle mužských pravidel? Do svých sedmnácti let nepoznala Fable nic jiného než moře. Když ale její matka zemře v bouři a vlastní otec ji vysadí na nechvalně proslulém ostrově zlodějů, musí dívka začít bojovat o přežití. S vidinou toho, že toto nehostinné místo jednou opustí, se začne spoléhat sama na sebe a na jedinečné dovednosti, které jí matka předala. Dokáže se s pomocí mladého obchodníka Westa dostat zpět na otcovu loď a zajistit si své právoplatné místo po jeho boku?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Fable , 2020

Whalien
05.02.2022 4 z 5

Tohle celé pro mě bylo jedno velké překvapení. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala a chvílemi i daleko víc. Napínavý děj, neustále se měnící zápletka, námořnické prostředí a hodně vedlejších postav, o které jsme se mohli v průběhu čtení, opřít. Tohle bylo prostě úžasné. ačkoliv někdy bych uvítala, aby se v knize objevila alespoň jedna postava, která by vše nebrala tak moc vážně. Chybělo tomu odlehčení.

tereza3886
27.01.2022 4 z 5

Napínavý děj, který se nejdříve zdá jednoduchý ale jedno nebo dvě překvapení se objeví, která jsem nečekala. Hlavní hrdinka je celkem chytrá a ne moc otravná, což je plus! Je zde trocha romantiky, prvek "found family", ale postava Westa mi nesedla.

DreamerX9
23.01.2022 3 z 5

Po téhle knize jsem sáhla náhodou v domnění že je to fantasy, kde byla zařazena. Že se jedná o dobrodružnou jsem zjistila až po začtení. Bylo to vlastně Fable a její trable. Styl psaní byl sice čtivý ale celkově knihu hodnotím jako průměrnou. Dej byl předvídatelný. Je to oddechovka, s krásně popsaným prostředím a špetkou humorných hlášek ale nic víc.

Libris_Na_Ex
17.01.2022 4 z 5

I když jsem od knihy nic moc nečekala, hodně pozitivně mě překvapila. Dostala jsem od toho přesně to, co od nenáročných YA knih chci:
- sympatické postavy, které nemám chuť zabít a uvědomují si v jaké situaci jsou
- skvělou romantickou linku (zvěsti byly pravdivé, pusa tady je fakt dobrá)
- prostředí, které není přeužívané a je dobře udělané
- autorka se mě nesnažila na každé druhé stránce překvapit, zvraty si mohl pozorný čtenář vyvodit a fungovaly dobře

Není to kniha, ze které bych si sedla na zadek, ale fakt bavila