Město zaslíbených

Tajemné Město s umělým sluncem a bezhvězdnou oblohou přijímá do svých domů pouze dobrovolníky. Ti ovšem přicházejí z různých „pozemských“ let, z různých zemí – a také z různých důvodů. Ve Městě však musí nevyhnutelně tvořit jednu společnost. Někteří z nich pochopitelně začnou brzy pochybovat: K čemu jsou vlastně připravováni? Nechtějí na nich prostě jen budoucí kolonizátoři planety Země studovat psychiku potenciálních otroků? Proč přichází zkouška za zkouškou, katastrofa za katastrofou? A je vůbec možné z Města uniknout?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13179/mesto-zaslibenych-13179.jpg 4.129
Originální název:

Grad obrečonnyj

Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
NavoSever
05.12.2016

Domnělé peklo, ve kterém jsou mezilidské vztahy lepší než v současném světě. To je podle mého jedno z poselství této knihy.

opic 12
24.08.2016

Staří dobří Strugačtí,jejich Město zaslíbených a cože vlastně v sobě ukrývá tato kniha ? Mnoho a taky jeden podivný experiment. Čtenáře co již něco od těchto sourozencu četli jistě nepřekvapí,že tu opět nenarazíme na vyloženě jednoduchý přímočarý dobrodružný příběh,spíše mnoho dialogu,myšlenek i metafor at už na život v bývalém totalitním režimu,byrokracii,uvahy o smyslu života a člověka vubec.
Originální vidění světa,chvílemi připoutá jindy zase drtí trošku zdlouhavostí.
Poselství je uvnitř,ne na konci knihy,vyustění knihy neodpovidá na otázky kolem experimentu naopak je prohlubuje,ale o to tu vlastně tolik nejde,spíše je berličkou (kulisou) pro vyjádření hlubších uvah obou spisovatelu. Výklad je na čtenářích a nic se samozřejmě,jak už je u nich typický,hlavičkám neusnadnuje.
V tom samozřejmě pánové bodují na celé čáře.

Neo1tex
23.12.2013

Dobrá kniha. Na závěr to trošku uvadá, ale ne příliš. Obávám se, že mladší čtenáři už nebudou příliš vědět, o čem to vlastně je...

MaxQ
07.01.2013

Čtivá kniha s gradujícím napětím, ovšem kdyby po mně někdo chtěl, abych mu řekl, o čem to bylo, velmi bych váhal. Člověk tam rozezná velké i malé události minulého století... takové celé 20. století v jednom Městě v několika letech. A jako bonus plno myšlenek o smyslu lidské existence nazíraných ze všech možných úhlů.

vpadysak
21.06.2011

Táto kniha ma celkom potrápila. Je celá posadená do skľučujúcej depresívnej atmosféry a vyznať sa čo chceli bratia Strugackí tým-ktorým obrazom povedať tiež nieje ľahké. Na svoje si prídu čitatelia vyžívajúci sa v opisoch postapokalyptického rozkladajúceho sa prostredia. Možno som knihu celkom nepochopil, možno som ju pochopil až príliš dobre, ale u niektorých kníh to už tak je. Nech je ako je, ale Stalker je pre mňa určite lepší. A ešte: "Experiment je Experiment" :-)